Komentarze (555)
Kolejna odsłona "Artykułu osiemnastego". Ks. Charamsa: Kościół nie zrozumiał znaku czasu. Homoseksualiści potrzebują szacunku, tak jak kiedyś kobiety
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • baby1

  Oceniono 5 razy -1

  "Kościół nie zrozumiał znaku czasu." - gdyby Kościół zrozumiał znak czasu, to już dawno by nie było. Co najwyżej mógłby odgrywać taką samą rolę jak teatr i zajmował się organizacją przedstawień związanych z pogrzebami i ślubami. Reszta to opium dla ludu.

 • krugash

  Oceniono 3 razy -1

  Co za hipokryta. Z jednej strony pieprzy że w Kościele jest cała masa homoseksualistów a zaraz znowu gada że Kościół nie wie nic na temat homoseksualistów. Zdecyduj się w końcu bo sam plączesz się we własnych bredniach.

 • 123waz

  Oceniono 3 razy 3

  Kościół polski jest ściekiem , zgnilizną, to polski arcybiskup Wesołowski był jednym z największych katolicjich pedofilów, ksiadz Gil, , to Paetz, to Charasma - ludzie , którzy w taki sposób reklamuja tę niby katolickę Polskę. To dodoma, a nie kościół katolicki, za bramami którego trwa po prostu gejowskie życie. Kto o zdrowych zmysłach idzie do seminarium, lub do zakonu. W kazdym przypadku są to pokręceni seksualnie ludzie. To Charasma , polski ksiadz rozpoczał upadek katolickiego świata. wstrętny gej , który pokazał hipokryzxję kościoła, Przez lata łajdaczył się w kościele i w gejowskim Watykanie, wyhodowany w polskim kościele. Wstydzę się tego kościoła.

 • Mosław Nowak

  Oceniono 2 razy 0

  Nie kto lecz co powiedział. Czytają i nie rozumieją. A przecież o języku nienawiści mówi m.in. ten ksiądz. O nienawiści ze strony chrześcijan. A poniżej cały szereg obelg i bzdur na temat osób homo. I po co?

 • shipa

  Oceniono 2 razy 0

  Hmm, czy wcześniej księża nie porzucali kapłaństwa, by zrezygnować z celibatu? Czyżby nagle przestała istnieć taka możliwość?

  Szukanie sensacji pod hasłem ,,dyskryminacji osób homoseksualnych" nie powinno przeslonic faktu, ze ksiądz Charamsa był wcześniej świadomy reguł dotyczących celibatu ( bez rozróżnienia płci, oprócz tego celibat obowiązuje deklarujace tez go kobiety w KK) i powinien tez być świadomy swoich własnych deklaracji, czy to do orientacji seksualnej, czy to do chęci pozostania kaplanem. Żądanie specjalnego traktowani i prawa do odstępstwa od reguł, które sam (przypuszczam, ze całkowicie dobrowolnie) wcześniej przyjął, wlasnie z powodu orientacji seksualnej, jest zwyczajna hipokryzja. On nie jest traktowany inaczej niż heteroseksualny ksiądz ( czy zakonnica, dla równości) deklarujacy złamanie celibatu, jest traktowany identycznie.

  Podejście KK do osób homoseksualnych jest dość antyczne, to prawda, lecz przeskakiwanie z jednej strony barykady na druga, gdy nagle ma sie na to ochotę, pod uprzednim podpisywaniu sie pod postulatami oponentów raczej dobrze o nim nie świadczy. 18 lat plus studia spełniało jego oczekiwania, to dość długo na zorientowanie sie w swoich prawdziwych potrzebach, każdemu moze sie zdarzyć, ale raczej reakcja Watykanu byłaby identyczna w przypadku osoby heteroseksualnej.

 • ollendorff

  Oceniono 3 razy 1

  Czym jest bon ton, polor itp.? Czym jest stanowione prawo, przyjęte zwyczaje i ogłada towarzyska w określonym środowisku? Czym jest seksualność człowieka, czym są jego instynkty, "słabości"? Czym jest przyroda, w której żyje człowiek? Kim w ogóle jest sam człowiek? Wydawałoby się, że to banalnie postawione pytania, ale jednoznacznych odpowiedzi na nie do tej pory nie ma i nigdy nie będzie. Natura ludzka jest naturalna i tyle. Człowiek to nie maszyna, którą można ukierunkować seksualnie i zaprogramować jak komputer (nie mylić z oczywistą wstrzemięźliwością). To ludzie sami próbują definiować rzeczywistość. Kreują ją i określają. A gdy pojawia się w jakiejś zorganizowanej grupie człowiek, który swoim zachowaniem zaczyna odstawać od przyjętych przez nią norm to od razu przez tę grupę jest negowany i potępiany. Gdy jego działanie jest destruktywne, kogoś krzywdzi i łamie przyjęty porządek prawny to na pewno tak. A homoseksualizm? Homoseksualizm należy do takich ..., no właśnie do czego? Czy kogoś krzywdzi? Zatem czym w ogóle jest seksualizm człowieka? Ludzie generalnie wstydzą się swojego seksualizmu. Poza lekarzami i ludźmi, którzy zajmują się tym problemem naukowo, pozostali mówią o nim raczej tylko żartem, tak jakby to była największa tajemnica człowieka. A tymczasem sex to nic nadzwyczajnego, to zaledwie kilkuminutowy skurcz mięśni gładkich. Ale dla tych kilku minut od zarania naszych dziejów ludzie potrafili się poróżnić między sobą do tego stopnia, że prowadzili między sobą wojny, wyrzynali się i zniewalali. Chyba już czas aby tę seksualność wreszcie spróbować trochę "uczłowieczyć". Ludzie przecież nie są zwierzętami. Czym jest prostytucja wreszcie. Przecież co drugi facet na tym świecie korzysta z usług prostytutek? To kolejne tabu, o którym nikt nie chce otwarcie mówić. Ci mężczyźni korzystają z usług tych pań bo po prostu mają takie biologiczne potrzeby i już. Polska do tej pory nie chce uregulować nawet tego "zjawiska społecznego". Prostytucja? Generalnie ludzie wstydzą się swojej seksualności i nie radzą sobie z nią na zewnątrz.

 • seku-ndo

  Oceniono 3 razy -1

  A polskojęzyczny TVN oczywiście "coming out". Bo one muszą po angielskiemu, bo po polsku nie rozumieją. Polska język, to język na wymarciu. To język skolonizowanej Bolandy.
  Prawda dziennikarły z polskojęzycznego TVN-u ?

 • antonow2

  Oceniono 5 razy 1

  Jakiś strasznie niedojrzały gość.

 • nedlog123

  Oceniono 5 razy -1

  jak głupim trzeba być aby dumnie nazywać siebie katolikiem???

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 4 razy 4

  Krzyśki fajne chłopaki są. Ten Krzysio tylko za bardzo się przejmuje, przecież kościoła nie zmieni:P W korporacji jesteś trybikiem, nawet jeśli ważnym to do zastąpienia. Jeśli cię wycisną i nie masz już sił to cię wyciepną, tak robi tesco, tak robi firma księgowa, tak robi kościół. Oni cię potrzebują dopóki dajesz się wyciskać, jak chcesz cokolwiek zmienić, ulepszyć to jesteś niebezpieczny dla korporacji, bo jej suche struktury mogłyby pękać. Wtedy tylko możesz odejść, stać się wolnym. A Krzysiu po co miałby do Polski przyjeżdżać, żeby go zwierzchnik w kościele wysłał do zakonu i zamknął, zabronił rozmawiać z kimkolwiek? Krzysiu-jedyne wyjście to masz z Eduardo otworzyć sobie knajpę w Rzymie albo na Costa del Sol i żyć szczęśliwie, bo twoja kariera w korporacji się skończyła. Musisz się przyznać do tego, że zmarnowałeś ogromną część życia. Dobrze wykorzystaj pozostałą. Powodzenia:)

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy 0

  Najpierw ks. Arcybiskup Józef Wesołowski, a teraz Krzysztof Charamansa! Dwaj wrogowie wiary, dwaj polscy apostołowie. Jest ponad 200 krajów na świecie, ale dlaczego te ataki na Kościół tylko z kraju Jana Pawła II?

 • representation1

  Oceniono 1 raz 1

  Kościół Katolicki nigdy nie zaakceptuje grzechu homoseksualizmu
  ----------------------------------------------------------------------------------
  A Kościół to nie tylko hierarchia, ale i ogół wiernych. Papież kocha homoseksualistów, ale nie oznacza to przymykania oczu na grzech, w którym oni żyją. Tak! Homoseksualizm jest grzechem.

  Można żądać od chrześcijan tolerancji i miłości do homoseksualistów, ale należy nie oczekiwać tolerancji dla ich lubieżnych i grzesznych praktyk. Problem w tym, że homoseksualiści oraz ich obłąkani rzecznicy domagają się i jednego i drugiego.

  Jeśli Chrystus wybaczył cudzołóstwo Marii Magdalenie, to wcale nie znaczy, że zaaprobował jej grzech. Jezus powiedział do Marii Magdaleny te słowa: Ja cię nie potępiam, Idź i odtąd JUŻ NIE GRZESZ. To samo tyczy się gejów i lesbijek. Jezus ich nie potępia, ale wzywa do poniechania grzesznych praktyk.

  LGBT nie mają pojęcia o chrześcijańskiej wykładni w odniesieniu do homoseksualistów. Z tej niewiedzy wynika domaganie się bezwarunkowej akceptacji dla praktyk homoseksualnych.

  Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno:

  "Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji."

  "Sama skłonność homoseksualna bez czynów nie jest grzechem, lecz trudnym doświadczeniem, które przez terapię należy przezwyciężyć i żyć w czystości, do której jest wezwany każdy chrześcijanin."

  To czyny homoseksualne są z natury grzechem ciężkim i należy je potępić.

  Św. Paweł w Liście do Koryntian napisał: Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą nie odziedziczą królestwa Bożego.

  Tu nic się nie zmieni, bo nauka Kościoła, która przetrwała przez 2 tysiące lat, nie ulegnie wpływom lewackiej ideologii.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 1 raz 1

  brawo dla pana za odwagę

  ale niestety szkoda, że nie dojrzał jeszcze na tyle intelektualnie, by nie dostrzec, że kazda wiara to jedno wielkie oszustwo

  chpodzi tylko i wyłacznie o kontrolę i mamonę - a jednym z efektów takiej kontroli jest własnie nakazywanie innym co mają lub czego nie maja robić

 • siekieraaxe

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda ze nikt z was nie zna małej wioski Nietkowice
  nad daleka Odra.
  Tam parafia, po rzadach podobnego
  'GEJA"
  nie podniosła sie przea 10 lat.
  a moze o to chodzi?

 • chumski

  Oceniono 3 razy -1

  Gwoli ścislości homoseksualizm jest zaburzeniem psychicznym na tle seksualnym.
  I coś takiego powinno być leczone a nie wywyższane w mediach.
  Szczytem jest cholubienie księdza za pedalizm!!!!
  Niech się biskup nie dziwi że ludzie odchodzą od kościola.Homoseksualizm,pedofilia,chciwość to wystarczające argomenty przeciwko wierze.
  Proponuję poczytać pismo święte co mówi na ten temat.
  Może czas znieść celibat i niech ksiądz normalnie sobie poużywa jak przykazuje PŚ.

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 3

  Kogo obchodzi życie erotyczne klechy, który przywdziewając sutannę miał pełną świadomość swojej orientacji seksualnej, ale trwał w zakłamaniu?
  To jest temat do wałkowania przez tydzień na pierwszej stronie?

 • gawithh

  Oceniono 2 razy 2

  "wyłancza mikrofonu"

  Dalej nie oglądałem.

 • Zbigniew Pietrzak

  Oceniono 2 razy -2

  I całe sku.....yńskie zakłamanie i obłuda kk jak na dłoni. Brawo! Trzymać tak dalej.

 • dyrmann

  Oceniono 9 razy 5

  Bycie księdzem nie jest obowiązkowe. Ba, nawet bycie katolikiem nie jest obowiązkowe. Jeżeli komuś nie podoba się Kościół i zasady w nim obowiązujące to paszoł won. Ja sobie nie życzę żeby mój ksiądz w czasie wolnym zabawiał się odbytniczo ze swoim kochasiem.

 • polski_ludek

  Oceniono 6 razy 6

  Co to jest powtarzany przez dziennikarłów "coming out" ?
  Wiem, że żyję w niemiecko-amerykańskiej kolonii, ale do tej pory myślałem, że jako tubylec mam prawo do miejscowego języka. Nazywanego językiem polskim !

 • brodkins

  Oceniono 7 razy 5

  Pamiętacie... jasne, że nie pamiętacie, ale z 60 lat tem była jeszcze segragacja rasowa czarnych. I ktoś się tem sprzeciwił i wypracował to światu, a dziś nikt się temu nie dziwi, że czarni są traktowani na równi z białymi. Z gejami jest podobnie - powinni mieć cywilne, prawne rozwiązania na równi z heterykami, BO CO TO ZA RÓŻNICA W PRAWIE. Ksiądz dobrze, że się pokazał, oczywiście zjedzą go za to i on o tym wiedział, ale kamyk się już toczy. Z miłość w takim czy siakim odcieniu nie powinno się nikogo karać. Księdzem chyba nie powinien być, tym bardziej, że raczej jest czynny seksualnie. Nie moja broszka zresztą. Ale jeśli celibat jest ustanowiony to powinien przestrzegać obowiązującego prawa. Tylko to się tyczy większej grupy księży a ten przynajmniej stawia sprawę jasno, otwiera rozmowę.

 • antykle

  Oceniono 6 razy 2

  boli kościułek ta sytuacja,problem został nagłośniony a nie zamieciony pod dywan.

 • nultub

  Oceniono 4 razy 0

  Kobiety zawsze były w KK otaczane najwyższym szacunkiem. Wystarczy prześledzić Pismo Św. żeby to wiedzieć.

 • kobow

  Oceniono 5 razy 3

  Zwykły oszust,przez lata oszukiwał ,siebie, innych. O czym tu pisać. Ale mi sensacja.

 • panzergeist

  Oceniono 2 razy 2

  KK dopiero niedawno zaakceptował przeszczepy, więc kto wie, może za kolejne 100 lat będzie gotów zaakceptować np. teorię ewolucji czy kostki do zmywania. Skoro KK istnieje wbrew oświeconemu rozumowi w XXI w, to dowód na cud, niedowiarki powinny się z szacunkiem zamknąć.

 • tarika

  Oceniono 2 razy 2

  Do kościoła nie chodzę, księdza nie przyjmuję. Nie odpowiadają mi kościelne dogmaty. Myślę, że nie zostaje się księdzem tam, gdzie nie pasuje to do wewnętrznych przekonań. ten człowiek nie powinien nigdy zostać księdzem. Jeżeli czuł powołanie, a jest takiej a nie innej orientacji, to powinien zostać pastorem. Oni mają inne podejście. Co mi się w tym człowieku nie podoba? Teatr, który robi. Ten filmik jest śmieszny. Nie przekonuje mnie. Ja tam nie widzę żarliwości, a jedynie odgrywaną rolę. Mało mu się ręce nie urwą od potrząsania. I te zmienne intonacje głosu. Zabawne.

 • bezpocztyonline

  0

  Widzę tu pewną niekonsekwencję: jeśli Kościół (w sensie duchowieństwa) w sporej części jest homoseksualny, to nie można mówić, że Kościół nie wie nic o homoseksualizmie, bo homoseksualistów nie zna. Jak mogą nie znać samych siebie?

  Natomiast można się zgodzić z twierdzeniem, że żyjąc w wiecznym kłamstwie gardzą sobą i innymi.
  Ale nie dotyczy to tylko homoseksualizmu. Cały Kościół od tysiącleci gardzi wszystkim i wszystkimi.
  Tacyt (I-II w. n.e.) opisywał, że wprawdzie podpalenia Rzymu chrześcijanom nie udowodniono, ale nienawiść do rodzaju ludzkiego - owszem ("Roczniki").

 • lebonheur

  Oceniono 2 razy 2

  Nie widze powodu do az takich demonstracji, panie Charamsa. Niechze pan spakuje walizke i odejdzie, bez histerycznych rozliczen. Skladal pan przysiege bogu ktorej nie dotrzymal pan ze wzgledu na swoje seksualne upodobania. Nie jestem fanem KK, ale pana objawienie mnie nie przekonuje. Show, ale do kogo adresowany ?

 • obywatel_pol

  Oceniono 2 razy 2

  Ustalmy jedno: ja nie widzę żadnego problemu w tym że facet jest gejem, czy ma zawód hydraulika, czy księdza, czy może prostytutki. Problemem dla mnie jest to że musimy utrzymywać księży z naszych podatków. Pozwalamy korporacji zwanej kościołem nie płacić normalnych podatków i pozwalać żeby wypływały z Polski nasze pieniądze. Oburzamy się że inne korporacje jak Amazon, VW, czy inne nie płacą pełnych podatków w Polsce a wcale nie dziwi nas to że korporacja Kościół wyprowadza z naszego kraju górę pieniędzy. W dodatku pieniędzy z naszych podatków... To jest po prostu nie do pomyślenia. Jak ciemny lud musi być żeby dopuszczać do takiego stanu rzeczy. Niby mamy XXI wiek a mam wrażenie że panuje u nas ciemnota rodem z X wieku...

 • lech2011

  Oceniono 1 raz -1

  Katolik w Polsce to taki ktoś, kto wierzy w cuda ale nic nie rozumie z istoty katolicyzmu.
  Na wierze w cuda kończy się jego katolicyzm. Dalej: terra incognita.

 • kristo79

  Oceniono 5 razy 3

  To nie ksiadz to kretyn ktory nie wie po co zostal ksiedzem kolejny wielki celebryta czyli czlowiek ktory jest znany z tego...... w zasadzie nie wiadomo z czego, po prostu jest i chce byc znany. masakra...

 • janusz990

  Oceniono 7 razy 3

  ..........ksiadz z problemami to rozumiem, ale ze z Kongregacji Nauki Wiary i niezachowujacy celibatu i krytykujacy podstawy Wiary...!? Trudno to pojac....!

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 5

  W zasadzie nie powinno mnie obchodzić, co robi ksiądz Charamsa.
  Skoro jednak kościół katolicki bez przerwy próbuje urządzać życie nam wszystkim, skoro bez przerwy włazi buciorami do naszych łóżek, to dobrze, że ktoś tak wyraźnie pokazuje obłudę klechów.
  Niech zaczną usuwać belki ze swoich oczu.

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 2

  W społeczeństwie jest ok 2 % homoseksualistów. Niech pan Charamsa poda nazwiska i zobaczymy czy wśród duchownych jest nadreprezentacja kochających inaczej. Ciekawe czy pan Charamsa prowadził bujne życie erotyczne już przed seminarium i ilu młodych kolegów zbałamucił ? Może i prokurator będzie miał.zajęcie.

 • jasiek45

  Oceniono 2 razy 2

  to nie jest tak ze ksiedzem trzeba byc , nie pasuje to w spokoju sie usun, zarob na siebie i rob swoje poza kosciolem, napewno od dawna nie nalezysz do tego kosciola , zaloz sobie wlasny.

 • iwano10

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy Marcin Luther zrozumiał,że KK w takiej postaci jest nie jego ideą,założył swój kościół.Jako,że homoseksualizm jest podobno rozpowszechniony wśród"pasterzy KK"może ks.Charamsa założy dla siebie i kolesi,własny kościół.Zadziwiają mnie takie indywidua:dla siebie,swoich pomyłek i porażek,żądają tolerancji i wybaczenia dla innych zaś.........

 • johnylukier

  Oceniono 2 razy 2

  jak chcesz sobie penetrować Euduardo to nie za kasę normalnych rodzin. Znajdź sobie uczciwą pracę a nie wciskanie kitu baranom.

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  w innych kościołach nie ma celibatu i nie ma tych afer o podłożu seksualnym. Czy celibat w kościele katolickim jest niezbędny? Co stoi na przeszkodzie aby go zlikwidować?

 • 2-julita

  Oceniono 10 razy 2

  wystarczy popatrzeć na jego gębę żeby wiedzieć z jaką nacja ma się do czynienia
  powinien przebadać go psychiatra bo może być niebezpieczny dla otoczenia
  plugawi kościół ale za to poniesie kare

 • pwwar

  Oceniono 5 razy 1

  Kościół jako organizacja bardzo prymitywna i programowo wstecznicza nigdy nie miał, nie ma i nie będzie miał jakiegokolwiek pojęcia o ludzkiej psychice, potrzebach, emocjonalności i seksualności. Świadczą o tym liczne patologie i dewiacje wewnątrz duchowieństwa. jako element władzy i kontroli Kościół zajmuje się tylko i wyłącznie własnym stanem posiadania i rugowaniem konkurencji do tronu i skarbca. W istocie to zalegalizowana struktura mafijna.

 • 12w12

  Oceniono 12 razy 2

  Charamasa jest odważną ciotą wsród tchórzliwych ciot i pedofilów zboczonego kościoła katolickiego

 • waldi_46

  Oceniono 12 razy 6

  od trzydziestu lat nie chodzę do kościoła bo nie mogłem ścierpieć głupot kazaniowych opartych na biblii czyli zlepku bzdetów dopisywanych co jakiś czas dla tumanienia nawiedzonej ciemnoty

 • mireczekb

  Oceniono 10 razy 2

  Trafiło się G.ó.Wnianym, jak ślepej kurze ziarno. Mają okazję plucia na Kościół.
  ... I cóźeś narobił człowieku ?

 • salsolo.4

  Oceniono 13 razy 1

  Ale zleciało się tu hejterów pislamskich. Jadą po gejach, że obrzydliwe, że wbrew naturze. Wbrew pozorom w przyrodzie jest wiele "seksu gejowskiego", nawet u człekokształtnych. Wobec tego zapytam, czy celibat nie jest wbrew naturze? Muszą swoje hucie jakoś rozładować. Jakoś wśród wyznań chrześcijańskich, gdzie nie ma bezżeństwa, nie słychać o "skandalach" tego typu czy pedofilii. Zresztą w katolicyzmie też nie od zawsze był celibat.

 • kalfas2

  Oceniono 14 razy 2

  gazetka bez napletka ma kolejnego idola.
  Aby stac sie idolem koszernego organu nalezy:
  - zwalczac kosciół
  -byc pederastą
  - nienawidzic polski i polakow
  -nienawidzic rosji
  -promowac islam
  bezkrytycznie wielbic i czcić żydostwo

 • lech2011

  Oceniono 9 razy 1

  Cały polski lud pseudo katolicki zdenerwowany!
  A miłość do bliźniego swego - na przykładzie uchodźców - macie w dupie!
  Nie chcę go bronić - ale prezentujecie postawy antykatolickie. Taki potwornie powierzchowny katolicyzm. Raczej prymitywny zresztą. Rydzyko-katolicy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX