Ksiądz Charamsa ogłosił, że jest gejem. Na prawicowym Twitterze się zagotowało

Ks. Krzysztof Charamsa powiedział w ?Newsweeku?, że jest gejem. Pracujący w Watykanie polski duchowny jeszcze nie zdążył wykonać zapowiedzianego na dziś oficjalnego coming outu w Rzymie, a z prawej strony Twittera wylały się na niego kubły pomyj.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gdy ksiądz Charamsa, wysoki watykański urzędnik, przyznał się do swojego homoseksualizmu, na prawicy się zagotowało. Nie brakło złośliwostek, przytyków i żarcików. Niektórzy nie przebierali w słowach.

"Ja pier..., co za żenada i masakra!!!!!!", (...), "katolicki ksiądz czyniący ze swego homoseksualizmu centrum świata i najważniejszy wymiar antropologii to naprawdę zadziwiające zjawisko. (...)W tym człowieku nie ma za grosz wiary, pokory, służby. Jest tylko opętanie własną seksualnością i rzutowanie jej na wszystko. Niewola - tak wyznanie księdza Charamsy skomentował Stanisław Janecki, były naczelny "Wprost", fizyk kwantowy, historyk sztuki i filozof.

"Mam nadzieję, że ks. Charamsa przyjmie arabskich uchodźców. Może się z tego narodzić niezwykła debata o wartościach" - to kwiatki z profilu Krzysztofa Feusette, dziennikarza, publicysty i felietonisty prawicowych tygodników:

Swoją teorię na temat księdza, jego stanu umysłowego i sposobu przygotowania filmu z jego wypowiedzią ma też wieloletni dziennikarz telewizyjny i prasowy, dziś piszący m.in. w "Do Rzeczy" Piotr Semka:

Z kolei prawicowa blogerka Kataryna sugeruje, że ks. Charamsa może stać się "medialną twarzą" Kościoła, niemiłą tradycjonalistom, niczym ks. Wojciech Lemański.

Do granic absurdu zbliża się z kolei Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika. "Pytanie do @tygodnik czy wiedzieliście, że k. Charamsa jest homoseksualistą? Jeśli tak, to zmieńcie nazwę na Tygodnik Homoseksualny" - pisze i dodaje: "Pytanie też, co jeszcze musi zrobić Tygodnik Powszechny, żeby stracić prawo do nazywania się katolickim?":

Swoje bezlitosne oblicze ukazała też asystentka prezydenta Dudy, znana bojowniczka w walce z feminizmem Magdalena Żuraw: "W tym samym czasie ks. Charamsa płacze nad sobą i lamentuje jak panienka, że Kościół jest homofobiczny" - napisała.

Kim jest ksiądz Charamsa?

Ks. Krzysztof Charamsa jest drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. Swój coming out i jednocześnie manifest ksiądz zamierza wygłosić w sobotę 3 października na konferencji prasowej w przeddzień rozpoczynającego się w niedzielę synodu o rodzinie. W wywiadzie dla "Newsweeka" mówił m.in. tak:

"Wiem, że nie mogę już dłużej wypełniać tego, co kocham, bez ukazania mojej natury, bo musiałbym być faryzeuszem. Nie mogę już tylko po kryjomu wspierać homoseksualisty, który kocha swojego partnera. Nie mogę już tylko po cichu pocieszać lesbijek i dawać im siłę, by wytrwały w tym koszmarnym zohydzeniu, upodleniu, które jest efektem mentalności katolickiej. Muszę to powiedzieć publicznie jako teolog i jako ksiądz. Także prawdę o moim homoseksualizmie". Oceniał też, że kler katolicki - jego zdaniem - "w znacznej mierze jest homoseksualny", a jednocześnie "paranoicznie homofobiczny", przez strach i brak akceptacji dla własnej orientacji seksualnej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (433)
Ksiądz Charamsa ogłosił, że jest gejem. Na prawicowym Twitterze się zagotowało
Zaloguj się
 • tommen

  0

  To, że jest gejem to jego problem ale dlaczego jest przy okazji ekshibicjonistą ? Z jakiegoż to powodu zależy mu na tak niesmacznym nagłośnieniu tego ?

 • gaitan

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem skąd to oburzenie i hipokryzja na prawicy. Przecież wszyscy wiedzą, że Kościół katolicki to od bardzo dawna jeden wielki darkroom dla gejów. Większość księży to homoseksualiści, którzy propagują homofobię w społeczeństwie, żeby utrzymywać liczbę powołań kapłańskich. Kościół to jedyne miejsce, szczególnie na polskiej prowincji, gdzie nikt nie zadaje niewygodnych pytań typu "czemu on nie ma dziewczyny" i można łatwo znaleźć partnera. Prawda, którą mówi Charamsa was tak boli prawaki? Przestańcie szerzyć publicznie homofobię i nietolerancję, a będziecie mieć "czysty, zdrowy, prawowierny Kościół", w którym ksiądz, co najwyżej raz na jakiś czas po bożemu wydyma swoją gosposię. :)

 • kaskris25

  Oceniono 1 raz 1

  Charamsa z Grodzką w koalicji to tak jak PO z PSL.

 • de_ent

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu te lesbijki co je Charamsa pociesza żyją w upodleniu przez moralność katolicką? Też są księdzami czy coś go poniosło?

 • voiceinthedesert1

  0

  Najpierw ks. Arcybiskup Józef Wesołowski, a teraz Krzysztof Charamansa! Dwaj wrogowie wiary, dwaj polscy apostołowie. Jest ponad 200 krajów na świecie, ale dlaczego te ataki na Kościół tylko z kraju Jana Pawła II? Co na to Episkopat? Kto promował tego właśnie księdza do Watykanu?

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Skalper w ruch i będzie spokój.

 • matitalolo

  0

  Święty Janecki do kości zakłamany.

 • slimslider

  Oceniono 4 razy 0

  "opętanie własną seksualnością"??? - katolicka hipokryzja.
  Zrozumienie i zaakceptowanie osobistej seksualności jest podstawą zdrowej, rozgarniętej, dojrzałej osobowości. Zaprzeczanie, tuszowanie i wyrzekanie się jej prowadzi do takich wyboczeń natury jak, purpurowe zniewieściałe tłuściochy, czarni pedofile i obleśni politycy-zbawiciele kalibru Jarosława.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX