Sikorski krytykuje Macierewicza. "Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę"

- Na waszym miejscu byłbym bardziej ostrożny jeśli chodzi o słowa Antoniego Macierewicza - powiedział Radosław Sikorski na międzynarodowej konferencji w Waszyngtonie. Na filmiku opublikowanym przez prawicowego dziennikarza, były marszałek Sejmu mówił też o katastrofie smoleńskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRadosław Sikorski wziął udział w międzynarodowej konferencji CEPA poświęconej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas panelu dyskusyjnego w Waszyngtonie o nazwie Europa cała i wolna: Schengen, Wolność, Solidarność Sikorski poruszył temat katastrofy smoleńskiej i Antoniego Macierewicza. Na trwającym niecałe cztery minuty filmiku słyszymy wypowiedź byłego szefa MSZ, który krytycznie wyraził się o wiceprezesie PiS. Nie wiemy, czy słowa Sikorskiego były odpowiedzią na zadane mu pytanie, nie znamy też kontekstu, w którym pojawiła się wypowiedź Sikorskiego. Możemy przypuszczać, że poniższe słowa odnoszą się do wypowiedzi Antoniego Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej.

- Na waszym miejscu byłbym bardziej ostrożny jeśli chodzi o słowa Antoniego Macierewicza - powiedział były szef polskiej dyplomacji. - Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę. To nie jest człowiek, któremu można powierzyć ważne urzędy państwowe czy odpowiedzialność za państwo - dodał.

Słowa Radosława Sikorskiego wywołały śmiech wśród pozostałych panelistów międzynarodowego forum.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (58)
Sikorski krytykuje Macierewicza. "Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę"
Zaloguj się
 • tekameka

  0

  odezwał się Radku z kąferęcji CFEPÓW

 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  Ośmiornczki wyłażą z pyska i szczekają , jak przez wiele lat szczekały na niezłomnego i szanownego pana Macierewicza. Won ośmiorniczki do NYT !

 • awers777

  Oceniono 2 razy -2

  maciar, kaczyński + Szydło to ci będzie władza IV RP.
  Tylko Polski szkoda

 • sbkomuch

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, że funkcjonariusz zaprzańców i szef od watahy ,który nie dopilnował tej tragedi krytykuje patriotę.Tylko kryminał uratuje tego pachołka przed gniewem narodu po wyborach.

 • heepurian

  Oceniono 2 razy -2

  A ja myślę, że tak się dzieje nie z głupoty Macierewicza tylko z inteligencji jego moskwodawców.

 • antykle

  Oceniono 3 razy -1

  nie rób mu laski-oj sory łaski

 • prosatis

  Oceniono 4 razy 0

  za to sikorski jest prawdomówny i bardzo sprawny organizacyjnie. widzieliśmy i słyszeliśmy. teraz bryluje w "towarzystwie", musi co szuka zajęcia. żenada.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 3

  Sikorski krytykuje Macierewicza. "Wszystko czego dotknął, zamieniło się w katastrofę"
  ==================================================================
  Widać, że i Radusia "dotknął". :-)

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 2

  Radosław Sikorski wziął udział w międzynarodowej konferencji CEPA
  =====================================================
  Jakby się mogła odbyć CEPA bez cepa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX