Piechociński kpi: Macierewicz to wybitny polityk. Wygrał walkę ze Wschodem

Zamykanie nierentownych kopalń, śmigłowce Caracal oraz kampania wyborcza - Janusz Piechociński w porannej rozmowie w Radiu Zet odpierał zarzuty opozycji dotyczące tych spraw.

Polub i bądź na bieżąco!

W rozmowie w Radiu Zet pojawił się między innymi temat zakupu śmigłowców Caracal. Monika Olejnik przytoczyła słowa Antoniego Macierewicza, który twierdzi, że ich zakup to skandal. - Proszę nie obrażać pana Macierewicza! To wybitny polityk, który wydał i wygrał walkę ze Wschodem, a obecnie walczy z Zachodem - powiedział poseł.

- Zwracam uwagę na to, że do Ministerstwa Gospodarki wpłynęły odpowiednie dokumenty i obecnie negocjujemy część offsetową przetargu na caracale - stwierdził Piechociński. Dodał też, że w triadzie "gospodarka, armia, demografia" jesteśmy najsilniejsi w gospodarce.

- Antoni Macierewicz chciałby zwiększyć liczebność polskiej armii o 50 tysięcy ludzi. Policzmy: 50 tys. żołnierzy razy 6 tysięcy brutto razy 12 miesięcy. Wyszło dużo, prawda? - Zapytał poseł, dodając, że "woli dozbrajać polską gospodarkę, infrastrukturę i naukę".Janusz Piechociński odniósł się również do zarzutów opozycji, która twierdzi, że rząd oszukał górników. - Sytuacja jest dramatyczna. Powinniśmy przesuwać siły, środki, maszyny i górników tam, gdzie jest dobrej jakości węgiel, który się sprzedaje - powiedział wicepremier.

Dodał, że "zupełnie inaczej by nam się rozmawiało, gdyby cena węgla była wyższa". - Kompania Węglowa byłaby wówczas rentowna, tak jak to miało miejsce cztery lata temu. Łatwiej jest wtedy poszukiwać inwestorów - powiedział. Nie zaprzeczył również słowom Moniki Olejnik, która powiedziała, że nierentowne kopalnie powinny być zamykane.Prowadząca przypomniała też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że dotacje dla rolników są za niskie i że są takie dlatego, że "państwo polskie przehandlowało te dotacje za pozycję Donalda Tuska w Brukseli". - To mówi ten polityk, który na wieś jeździ tylko przed każdymi wyborami? - zdziwił się Piechociński.

Olejnik nawiązała też do słów Beaty Szydło, która dziś rano powiedziała, że rząd nie rządzi, tylko robi kampanię wyborczą. Janusz Piechociński odpowiedział, że "w takim razie kampanią jest to, że w ciągu dwóch tygodni przejechał 14 tysięcy kilometrów, bo otwierał nowe przedsiębiorstwa w strefach ekonomicznych w całym kraju i to, że zabrał rekordową grupę przedsiębiorców do Iranu, aby otworzyć tamten rynek, gdyż niedługo wygasną sankcje związane z handlem".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (165)
Piechociński kpi: Macierewicz to wybitny polityk. Wygrał walkę ze Wschodem
Zaloguj się
 • dzikimietek

  Oceniono 1 raz -1

  kolejny, ktory sie urwal z choinki prezesa ?

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Gumofilc lepiej niech pilnuje Burego a nie Macierewicza.

 • akcja-polska

  Oceniono 1 raz 1

  Bóg PSL Piechociński i inne rolne ludki mają pełne elewatory pieniedzy...!

 • 43norbert

  0

  Dlaczego moje wypowiedzi cenzurujecie!

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 2

  Tymi słowami obraził Jarka a przez to obraził także Leszka Kaczyńskiego profesora i niejako przy okazji doktóra z Krakowa czyli Jędrka Figuranta Dudę ;-))) Jeden wywiad i tyle nienawiści i brudu !!

 • marlenkawcislo

  Oceniono 2 razy 2

  Ja się jest pieskiem USA to niech się nie marzą interesy z Iranem. To alfabet polityki, z którą to polityką nasi "politycy" mają bardzo mało wspólnego. Ale i tak w ogólnym rozrachunku to będzie wina Ruskich, nie?

 • si-si2

  Oceniono 1 raz 1

  Dzieci uderzają w płacz na widok Piechocińskiego w telewizji

 • astrolog-2

  Oceniono 2 razy -2

  Dla mnie Piechociński to wysłannik Piekła, wystarczy spojrzeć na jego demoniczny wzrok, cynizm i obłudę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX