Komentarze (885)
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami i na szybko. "Miałem telefony z episkopatu"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sclavus

  Oceniono 2 razy 0

  ... a wszystko przez te matkiebosko w klapie i "świętość strajków, znaczoną mszami... świetymi"

 • trap2

  Oceniono 3 razy 1

  Dyktature proletariaru zastąpiła dyktatura papizmu

 • 20portal

  Oceniono 4 razy -2

  "Twój komentarz pojawi się później" - komunikat cenzury GW.

 • 20portal

  Oceniono 6 razy 4

  To jest "spuścizna" Mazowieckiego. Bronek wygłaszał peany na jego cześć - okazały sie w dużej mierze fałszywe. Mazowiecki złamał prawo, aby wykonac rozkazy kościoła kat., a kosciół w kampanii wyborczej na prezydenta zrobił z Mazowieckiego Żyda (tak jak Kaczyński z Tuska sługusa niemieckiego - "dziadek z wermachtu"), aby odebrać mu głosy wyborców, co sie zreszta udało.
  Teraz dawni koledzy forsuja syna Mazowieckiego na posła. Facet ten ma kwalifikacje na poziomie kierowcy, którym przez wiele lat byl w Trybunale Konstytucyjnym (przechowalnia dla różnych pociotków). Teraz awansowł na pracownika administracji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który etaty w administracji rozdaje wyłącznie swoim (jakims szefem tej administracji jest kobitka, która przez 8 lat prowadziła Kwaśniewskiemu kalendarz spotkań -to była faktyczna władza).
  I tak sie kręci to gó..., które szumnie nazywamy polska demokracją (podkreślenie moje : polską).

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 2

  Mazowiecki kompletnie nie nadawał się na stołek Premiera. Zupełnie bez jaja. Nawet od Tymińskiego dostał w dup.. Chyba nawet gorszy od Kopacz.

 • ubudubu4

  Oceniono 7 razy -3

  W większości krajów UE religia jest w szkołach więc tu na forum jęczą antyeuropejskie zacofane ciemniaki...........którym się marzy komunistyczno/lewacka dyktatura..............

 • robert.o81

  Oceniono 5 razy 3

  Ale czy naprawdę ktokolwiek się temu dziwi? Tak jest w Polsce. Kościół gwałci dosłownie i w przenośni Polskę i Polaków.

 • matitalolo

  Oceniono 7 razy 3

  Pazerne , chciwe katabasy.

 • xpeter1

  Oceniono 8 razy -4

  Umieszczanie krytycznych komentarzy pod adresem Episkopatu może być karalne, więc uważajcie!

 • mttt27

  Oceniono 11 razy 7

  - nie ma wolności bez świeckości
  - kościoły wasze, szkoły nasze .

  Rozwiązanie problemu z okupantem watykańskim to nacjonalizacja majątku watykańskiego i delegalizacja pasożytniczej organizacji zwanej kościołem katolickim.

  Okupanta zawsze poznaje się po wymuszonej kontrybucji.

 • pietrek1960

  Oceniono 6 razy 4

  Ratujcie swoje dzieci przed katokołtuńską indoktrynacją .Na przestrzeni całej edukacji dzieci z religią w wymiarze 2 godzin tygodniowo od początku do końca, otrzymują edukację w wymiarze 564 godzin. Stawia to religię na absolutnym pierwszym miejscu nauczanych przedmiotów, na które polskie Państwo (rzekomo świeckie) stawia szczególny nacisk. Zostawia daleko z tyłu tym samym takie przedmioty jak Informatyka (386), Historia (372), Geografia (392), nie wspominając o biologii, chemii i fizyce, które łącznie nie są w stanie dorównać wymiarem zajęciom z religii.

 • genocidezionism

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba by jeszcze Prymasa Glempa zapytać o zdanie ale może to być trudne. Szkoly są publiczne .

 • poppers68

  Oceniono 9 razy -3

  To już 26 lat... pamiętam.
  Tu będę bronił Mazowieckiego bo i Kościół Katolicki w Polsce tamtego czasu był inny. Był jeszcze sojusznikiem w walce z bolszewizmem. Jednak pamiętam jak dziś, że rozmawialiśmy w szerszym gronie na temat wyprowadzenia religii z parafii. I choć wtedy wszyscy byli po jednej stronie ( i z Kościołem i z opozycją demokratyczną ) mieli poczucie , że tak nie powinno być i zaczęliśmy podejrzewać zakusy na władzę dusz.
  No nie mylilyśmy się....

 • usak

  Oceniono 4 razy -2

  Oj te przeklete telefony.
  Mazowiecki mial telefon od Glempa, a Kopacz od Merkel.

 • eddiepolo25

  Oceniono 7 razy 3

  Religię wprowadzano do szkół cichaczem, tylnym wejściem - wyprowadzimy z hukiem, przez okno.

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Władza nadal na kolanach. Nowy prezydent posuwa się najdalej w aportowaniu. W cywilizowanych państwach przekonania religijne polityków są ich prywatną sprawą. Nie pokazują modłów Obamy, Merkel (córka pastora).

 • tomasz.rze

  Oceniono 6 razy 6

  "Kościół oczekuje, by sprawa została załatwiona".
  Społeczeństwo coraz bardziej oczekuje, by oczekiwania Kościoła zostały załatwiane odmownie.

 • antykaczysta40

  Oceniono 4 razy 4

  Ksiądz gwałci dziecko a ja nie mogę tego nawet skomentować, bo gazeta chroni gwałcicieli i nie można tego skomentować? Weźcie się zastanówcie.

 • jnd

  Oceniono 8 razy -6

  dlaczego komuchy, ateisci itp maja miec wieksze prawa by domagac sie likwidacji religii dla wierzacych. Oni moga maja prawo byc poppapranym na dowolny sposob zabraniaja wierzacym miec religie w szkole. Dla komuchow, ateistow, gejow i tympodobnych popaprancow wprowadzilbym obowiazkowa godzine nauki tolerancji.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  "Winni" są wszyscy katolicy. Jest przecież tak, jak powinni chcieć, jeśli czują się prawdziwymi katolikami (rozumieją na czym polega bycie katolikiem). Jeśli im się naprawdę nie podoba, to przecież mogą zmienić wyznanie, porzucenia wiary już nie wymagam. Sami wszystko prokurują posyłając dzieci na religię, a przymusu nie ma. Niech was wszyscy diabli!

 • ony_ks

  Oceniono 5 razy 5

  Nareszcie ktoś zaczyna o tym głośno mówić! Też uważam, że religia powinna być prowadzona poza szkołą, dla chętnych. Całe szczęście, że np. Nowoczesna też postuluje wycofanie religii ze szkół, oby udało im się to osiągnąć.

 • Kazimierz Sikora

  Oceniono 8 razy 8

  MAZOWIECKI BYŁ JEDNYM Z NORMALNIEJSZYCH POLITYKÓW W TYM KRAJU , ALE W TYM PRZYPADKU ZROBIŁ ZWYCZAJNE ŚWIŃSTWO !!!!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy -4

  Jestem dość stary by pamiętać jak było, by pamiętać nastroje w narodzie, panujący klimat polityczny. I pamiętam atmosferę AKLAMCJI po wprowadzeniu religii do szkół. Tylko zatwardziałe komuchy coś tam mruczały. Oczywiście całe te powyższe tłumaczenia z artykułu traktuję jako udawany niewczesny żal. Sami tego niemal wszyscy chcieli. Niech was wszyscy diabli.

 • halirod

  Oceniono 7 razy 7

  To znaczy ,że w takim samym trybie można religię ze szkół usunąć. Czyli ,przy pomocy instrukcji ministra edukacji. Po co ta dyskusja. Trzeba złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ,że było to nie zgodne z konstytucją.

 • halirod

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro wprowadzono do szkół religię przy pomocy instrukcji ministra edukacji to tak samo można religię ze szkół wyprowadzić.

 • crimen

  Oceniono 3 razy 1

  Michnik potrzebował dwudziestu pięciu lat, aby o tym napisać. To się nazywa uczciwe dziennikarstwo.

 • panhoryzontu

  Oceniono 4 razy 4

  Czy psychika małych dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych powinna być narażona na widok rzeźby człowieka straconego na krzyżu?
  Ta makabryczna rzeźba(?) wisi w każdej klasie...

 • promemo

  Oceniono 2 razy 2

  Pp. Karolina Słowik, Wiktoria Beczek - dziękuję za merytoryczny artykuł. Mało takich..
  A teraz poproszę o podobną analizę - jak wprowadzono Konkordat w Polsce (skutki tego są o niebo poważniejsze niż samo nauczanie religii).
  Na ten temat panuje również absolutna cisza.

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 5 razy 3

  I tak bohater okazuje się zdrajcą... sprzedawczykiem, który otwarcie przyznał, że za władzę i 30 srebrników oddał Polskę w lenno zbrodniczemu watykanowi z przyjacielem pedofilów na tronie...

 • 12mikmikmik12

  0

  Na udzielanie lekcji religii w szkolach nie ma warunków zarówno prawnych (zadeklarowana w Konstytucji świeckość państwa) oraz co ważne metafizycznych (to nie miejsce na skupienie, wyciszenie i kontemplacje). Jej lekcje powinny być udzielane na plebanii, dla chętnych. Fundusze jakie są przeznaczane na lekcje religii można wykorzystać dużo lepiej, np na dodatkowe lekcje języków obcych. Przypomnijmy, że (słuszny) postulat zaprzestania finansowania religii w szkołach zgłasza Nowoczesna

 • klassa1

  Oceniono 3 razy -3

  Pół roku zbierania podpisów i marne 100 tysięcy... Nie 3 miesiące - ale pół roku. Biedaki - to się nastali i naprosili o te podpisy.... Już w maju mieli 2000!!! A chwalą się że w 3 miesiące... Kłamczuszki....

 • ociectadeusz

  Oceniono 3 razy 1

  Czemu usunęliście post o tym, że styropiany i okupanci watykańscy są z jednej gliny - jedni sprzedali po złodziejsku NASZĄ Polskę, a drugi grabią ją po bandycku od tysiąca lat.
  W ostatnich 25 latach za zgodą , a nawet inicjatywą sprzedajnych styropianów !

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 4 razy 2

  Na lekcjach fizyki i chemii dzieci uczą się metody naukowej, eksperymentalnej weryfikacji hipotez i elementarnych praw rządzących wszechświatem, jak np. pierwsza i druga zasada termodynamiki.

  Na lekcjach matematyki uczą się pięknych abstrakcji, czy to algebraicznych, czy geometrycznych, definicji i twierdzeń, które razem tworzą zbiór absolutnie niezaprzeczalnych faktów, wiedzy która jest niepodważalna i ponad wszelką wątpliwość prawdziwa.

  Na lekcjach biologii uczą się o naturze wyjątkowej formy samoorganizacji materii zwanej życiem i jej molekularnego podłoża.

  Na lekcjach tzw. "religii" uczą się o niepiśmiennym ciulu co niby chodził po wodzie a kiedy go przygwoździli do szubienicy to kopnął w kalendarz a potem zamienił się w zombie. Był ponoć synem niewidzialnego mzimu, które zgwałciło zdalnie jego starą i które to mzimu radośnie uprawiało onegdaj liczne akty ludobójstwa jako to na przykład bestialski masowy mord na dzieciach egipskich i inwentarzu żywym. Jednocześnie dzieci się uczą, że mzimu jest dobre i miłosierne a zombie żyje nadal i jest jadalne pod postacią sprasowanych wafli o smaku styropianu.

 • marmars

  Oceniono 2 razy 2

  Pedofilia jako sposob na zbawienie duszy .Hyy ... Nowy temat w programie nauczania religi ? .

 • marmars

  Oceniono 3 razy 3

  ? Polska to kolonia Watykanu ? Tak sie drocze, wiadomo ze tak .

 • ociectadeusz

  Oceniono 5 razy 3

  Dla okupantów watykańskich styropianowe sprzedawczyki zrobią wszystko !
  Są przecież z jednej gliny - styropiany Polskę sprzedały, a Watykańczycy ją bezlitośnie grabią !

 • pismobeach1989

  Oceniono 2 razy 2

  Trudno jest aprobowac kosciol ktory przed koncem 2 wojny swiatowej za obrabowane zlota transportowalo nazistow przez Watykan do Ameryki Poludniowej (ksiazka: The murderers among us). Potem tolerowanie molestowania dzieci przez ksieza, etc. To dziwne, ze ten sam kosciol chce nas uczyc moralnosci.....

 • kmrp

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo, że jestem wierzący, to jestem przeciwnikiem religii w szkołach. Uważam, że nauka religii powinna być tylko w parafialnych salach katechetycznych. Dzięki temu młodzież integruje się z parafią, np. wykonując drobne prace porządkowe na rzecz parafii.

 • ml2403

  Oceniono 3 razy 3

  Tak właśnie wygląda szantaż ze strony obcego państwa. Wykorzystuje się słabość innego państwa i narzuca mu swoją wolę. jak ktoś tego nie widzi to niech zdejmie różowe okulary.

 • pismobeach1989

  Oceniono 2 razy 2

  Nawet w USA, gdzie mieszkam od 37 lat jest bardzo wyrazna linia pomiedzy szkola a kosciolem.
  Polska coraz bardziej wyglada jak panstwo rzadzace przez taiban katoilicki. Ale to odzwierciedla nasze katolickie spoleczenstwo. Wybor prezydenta, ktory spada na kolana przed biskupem to najlepszy przyklad w jakim kierunku nasz kraj sie posuwa.

 • stupid_writer

  Oceniono 2 razy 2

  Te sku..ny gotowe "podpalic" Polske, to proba nowej Targowicy! I my jeszcze zartujemy?

 • tsuranni

  Oceniono 2 razy 2

  nosz ku... mać, "kościół oczekiwał". A kim do ku... nędzy jest ten kościół, żeby mieć oczekiwania względem niezależnego rządu suwerennego państwa?????? Wypie...c z tymi czarnymi swiniami na księżyc!

 • costam8

  Oceniono 1 raz -1

  Co to jest "rzecznik praw obywatelskiej"?

 • chris1970

  Oceniono 3 razy -3

  Religia jako przedmiot w szkołach była od zawsze. Wyprowadzono ją ze szkół w roku 1956 decyzją PZPR, czyli nielegalnie. Gazeta Wyborcza mija się z prawdą, twierdząc, że religia została wprowadzona. Ona została przywrócona po latach komuny.
  Poza tym, dziś w programie Świat się Kręci, jedna z dziennikarek udowodniła, że te 100 000 podpisów nie zostało zebranych w ciągu 3 miesięcy, a 6 miesięcy. Czyli nielegalnie. Pan w studio z tej organizacji zbierającej podpisy nie miał argumentów na ten zarzut i nie umiał się wytłumaczyć.

 • aki3

  Oceniono 5 razy 3

  W końcu po 26 latach wydało się, że premierzy to marionetki, a państwem rządzi episkopat

 • japiota

  Oceniono 6 razy 4

  I dzięki temu Hania S. spędziła miło 12 lat w łagodnym klimacie Rzymu jako ambasadorka w Watykanie lecząc skołatane nerwy po naciskach kleru.
  Za te 1,2 mld zł można by wprowadzić dla wszystkich dzieci bezpłatny obiad w szkole. Ale po co ? Lepiej zostawić to organizacjom charytatywnym które na cele statutowe przeznaczają 20% wpływów. I biznes się kręci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX