Komorowski: Wybory prezydenckie? Nie zamykam sobie żadnej z dróg

Były prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z Konradem Piaseckim powiedział, że sprawa zaginięcia obrazów z Pałacu Prezydenckiego jest dla niego ?śmieszna?. Podejrzewa też, że jest to działanie polityczne.

Polub i bądź na bieżąco!

- To jest rzecz dosyć śmieszna - powiedział Bronisław Komorowski, zapytany w "Kontrwywiadzie" RMF FM m.in. o sprawę obrazu "Gęsiarka" Romana Kochanowskiego.

Obrazy to sprawa polityczna

Konrad Piasecki zapytał byłego prezydenta o słynne obrazy z Pałacu Prezydenckiego. - To jest rzecz dosyć śmieszna. Jeżeli zniknęły jakieś obrazy, to trzeba je znaleźć lub też zawiadomić prokuraturę i kogoś ścigać. Robienie z tego sprawy politycznej wydaje mi się po prostu politycznie motywowane - powiedział były prezydent.

Bronisław Komorowski dodał, że "gdy obejmował Pałac Prezydencki, do głowy mu nie przyszło, aby sprawdzać, co zostało po prezydencie Kaczyńskim, gdyż wydawało mu się oczywiste, że obowiązuje pewna elegancja".

Nie zamyka drogi

Komorowski, zapytany o możliwość startu w tegorocznych wyborach parlamentarnych, powiedział, że "nie chce uczestniczyć w polityce międzypartyjnej". Stwierdził jednocześnie, że jego "przydatność polityczna może być zaznaczona nie tylko w wyborach partyjnych".

- Niektórzy wyznaczają mi rolę związaną ze startem w wyborach prezydenckich w 2020 roku - powiedział Bronisław Komorowski w "Kontrwywiadzie" w RMF FM.

- Odpowiadam im, że należy być spokojnym i zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja w Polsce. Na pewno należy życzyć Andrzejowi Dudzie udanej prezydentury, bo udana prezydentura to korzyść dla Polski - powiedział Komorowski, dodając, że "nie ma żadnego powodu, aby jakimikolwiek deklaracjami zamykać sobie jakieś drogi".

Bez Rosji nie rozwiążemy problemów

Komorowski odniósł się również do szczytu ONZ. - Putin nie zrezygnował z próby zmiany układu sił na świecie. W dalszym ciągu chce się zachowywać tak, jakby Rosja była supermocarstwem - mówił były prezydent. - Pamiętajmy jednak słowa Baracka Obamy, który powiedział, że Rosja nie jest mocarstwem nawet regionalnym i nigdy już nim nie będzie. Myślę, że słowa Putina są wypowiadane z pamięcią o tym, co padło z ust prezydenta USA - dodał Komorowski.

- Należy to traktować jako zapowiedź podtrzymania dotychczasowej agresywnej polityki Rosji, bez której jednak niektórych światowych problemów nie da się rozwiązać. Na przykład problemu syryjskiego - zakończył ten wątek Bronisław Komorowski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Paweł Kukiz w "Gościu Radia ZET" Kukiz: Zostałem wmanewrowany w referendum. Komorowski, oddawaj moje 100 milionów
 • Prof. Andrzej Zoll Referendum Komorowskiego "błędem", propozycja Dudy - manipulacją polityczną [U LISA]
Komentarze (585)
Komorowski: Wybory prezydenckie? Nie zamykam sobie żadnej z dróg
Zaloguj się
 • 0

  MYŚLĘ ŻE MÓJ OBECNY MAŁŻONEK JEST CZŁOWIEKIEM TAK JAK I JA SILNYM ZDECYDOWANYM I UMIEJĄCYM POZYTWNIE PODCHODZIĆ ORAZ WYJAŚNIAC Z PEWNOŚCIĄ SIEBIE SPRAWY NAWET TRUDNE WIEM COŚ O TYM......A OSOBY KTÓRE TAK O NIM PISZĄ DAJĄ ZDANIE O SOBIE TO JEST PRZYKRE OBECNIE JA I ON POTRZEBUJEMY DUŻO ZROZUMIENIA PONIEWAŻ STRATA .....TO RZECZ PRZYKRA NIE TYLKO DLA NAS NIEDAWNO URODZŁAM MARTWEGO CHŁOPCA.....PROSZĘ W IMIENIU SWOIM I JEGO O SZACUNEK PONIEWAŻ JAK TYLKO MOGĘ TO JESTEM W WARSZAWIE I ......WIEM I ZNAM OPINIE NIE TYLKO LUDZI Z POLSKI.......

 • javall

  Oceniono 1 raz 1

  Daj sobie spokoj.
  Swoje juz miales i wykorzystales, jak umiales.
  W Budzie Ruskiej tez mozna dobrze zyc, kumple nie zapomna, do tv czasem zaprosza.

 • harystoh

  Oceniono 3 razy 1

  wiem, gdzie przechowuja drogie zabytki, potrzebuje komorowskiego, jak sie z nim skontaktowac?

 • harystoh

  Oceniono 3 razy 1

  jasne jak slonce, ze zabytki wyparowaly za wiedza komorowskiego gdyz logicznie rzecz biorac kto by sie odwazyl na kradziez (oczywiscie on tego sam nie ukradl lecz zlecil komus gdyz przedmioty te ''nog nie maja''). Nadmienianie o zaufaniu dowodzi, ze jednak sa zlodzieje i za kazdym razem inwentaryzacje trzeba zrobic. CO MA POWIEDZIEC O TYM SZARY OBYWATEL - JA MAM TYLKO JEDNO ZDANIE: ''WSTYD I HANBA''. Cos mi widzi, ze zlodziejom za malo placa i aby dorobic trzeba cos ukrasc. NIC Z TEGO NIE BEDZIE SPRAWA ROZEJDZIE SIE PO KOSCIACH! raczka raczke myje. stworzcie wiecej kancelarii to wiecej przedmiotow zginie. Polska bogata pokryje wszystko. Moim zdaniem lepiej zeby zyrandole zabral ze soba.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  buchachacha.. wasaty wsiogun caly czas jest na dopalaczach.. bronek wiecej bigosu i zubrowki.. niedlugo rzymskim cesarzem zostaniesz..

 • kobow

  Oceniono 3 razy 1

  Człowieku oddaj obraz, i na polowanie się udaj.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 3 razy 1

  Jak dowiedział się nasz dziennikarz, w zawiadomieniu wskazano okres od kwietnia zeszłego roku. Przedstawiciele kancelarii prezydenta napisali, że wyniki ostatniego audytu majątku porównywali ze spisami, które powstały podczas inwentaryzacji prowadzonej jeszcze za kadencji Bronisława Komorowskiego. Ta inwentaryzacja trwała od lutego do kwietnia 2014 roku. Wtedy przedmioty te były jeszcze na stanie.

  Śledczy będą teraz weryfikować te dane. Na razie wszczęto postępowanie sprawdzające, nie ma decyzji, czy wszczęte zostanie śledztwo. Rozważane jest również policyjne dochodzenie pod nadzorem prokuratury.

  Ludzie Komorowskiego wiedzieli, ale nie zawiadomili prokuratury

  Czytaj więcej na .rmf24.pl/fakty/polska/news-wiemy-kiedy-z-palacu-prezydenta-komorowskiego-zginely-dziela,nId,1895962

  CHCESZ ŻEBY CI ZGINĄŁ OBRAZ OLBO OKRADLI CIĘ W PODATKACH ?
  GŁOSUJ NA PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ, ONI WYTRZEPIĄ CI PORTFEL Z PIENIĘDZY !!!!

 • razb1947

  Oceniono 3 razy 1

  Oddaj te 100 mln.za te głupie referendum, już dawno masz za to zamknięte wszystkie drogi w Polsce.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 5 razy -1

  Kretyn który miał problemy nawet z udawaniem żyrandola okazał się do tego ordynarnym złodziejaszkiem. Pauje jednak do wizerunku całego PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje