Obama, Putin i Duda przy jednym stole. Nietęgie miny liderów mocarstw podczas toastu

Po pompatycznych przemówieniach w sali plenarnej przywódcy obecni na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ spotkali się w mniej formalnych okolicznościach. Barack Obama i Władimir Putin wznieśli toast, jednak dla nich był to dopiero początek trudnego dnia rozmów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ dziennikarze przyglądają się z co najmniej tak samo dużą uwagą temu, co dzieje się w kuluarach i na spotkaniach koktajlowych, jak i wygłaszanym przez przywódców przemówieniom.

Światowe media błyskawicznie zwróciły uwagę na toast wzniesiony przez prezydentów USA i Rosji. Choć Putin i Obama regularnie rozmawiają przez telefon, to spotkania twarzą w twarz są raczej rzadkie - do ostatniego doszło dwa lata temu.Podczas wymiany uprzejmości napięcie było widoczne na twarzach obu prezydentów. Jednak toast w siedzibie ONZ to dla nich dopiero początek. Putin i Obama przeprowadzili długą rozmowę w cztery oczy. Według źródeł amerykańskich połowę tego czasu liderzy poświęcili konfliktowi na Ukrainie, a połowę - sytuacji w Syrii.

Przywódcy zgodzili się, by szukać politycznego rozwiązania dla Syrii. Nie byli jednak zgodni ws. przyszłości prezydenta tego kraju.

Duda przy stole z Obamą i Putinem

Prezydent Andrzej Duda, który wcześniej przemawiał przed Zgromadzeniem Ogólnym, także był obecny na toaście i siedział przy jednym stole z prezydentami USA i Rosji oraz Sekretarzem Generalnym ONZ Ban Ki-moonem.Prezydent zamienił też kilka słów z Barackiem Obamą, o czym mówił dziennikarzom po wyjściu z siedziby ONZ. Na profilu Andrzeja Dudy na Facebooku zamieszczono zdjęcie, na którym widać, jak rozmawia z prezydentem USA.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (631)
Obama, Putin i Duda przy jednym stole. Nietęgie miny liderów mocarstw podczas toastu
Zaloguj się
 • harystoh

  Oceniono 2 razy 2

  popatrzcie na tych wszystkich przemawiajacych, czy wyglaszajacych TYRADY POLSKICH POLITYKOW a zaraz sie przekonacie po co rece maja. Slinia sie , pracuja tymi ``RECAMI`` i nic nowego nie wdrazaja w zycie aby to zycie polepszyc. Wybierzcie dobrego komedianta z jajami, gwarantuje lepiej nie bedzie ale smieszniej jak mowil pietrzak - oficer polityczny po ubowskiej szkole w lodzi.

 • Edyta Pawłowicz

  0

  co wy byście zrobili gazeta.pl jakby Duda siedział pomiędzy Putinem i Obamą? Jak byście wycięli Dudę, żeby go nie pokazać?

 • pesymista2

  Oceniono 1 raz 1

  Co za ulga, że nie ma juz tego wieśniaka Komorowskiego. To był dopiero wstyd na cały świat!

 • dzikimietek

  Oceniono 2 razy 0

  dogadales sie Duda jak Tusk po katastrofie smolenskiej ?

 • ta.deusz

  Oceniono 2 razy -2

  zabrakło tam kopaczki, weszła by na krzesło :)))

 • hastatrespasos

  Oceniono 1 raz 1

  Debiutujący na światowych salonach prezydent Polski po prawicy prezydenta Obamy… Ponoć tak wynikło z losowania, które ustawiło go na mównicy zaraz po gospodarzu Białego Domu, a w konsekwencji przy wspólnym z nim stole. Bardziej trafia mi do przekonania to, co parę minut temu w TOK-fm powiedział red. Passent: że wg Daily Telegraph A.Duda znalazł się tam dzięki temu, iż prezydent Francji, Hollande, odmówił zajęcia miejsca przy stole obok Putina. A, dalej wg tego dziennika, Amerykanie z jakichś powodów „załatwili tam miejsce dla Dudy”… Osobiście sądzę, że gdyby polscy dyplomaci w jakiś sposób przyczynili się do takiego awansu towarzyskiego I obywatela III RP, to on może się im odwdzięczyć najwyższymi orderami, i nie tylko nimi…

 • kolektywnie

  0

  Gdzie się podziało info nt.z-cy Angeli Merkel który wspomniał o uchyleniu sankcji wobec Rosji w sytuacji gdy ma ona pomagać w rozwiązaniu sytuacji w Syrii.

  Coś drodzy Europejczycy ta solidarność europejska nie działa w obie strony.Niemcy przehandlowali nie tylko polskie bezpieczeństwo energetyczne ale i rynki zbytu dla produktów rolnych.

  Niemcy zapłacą kupę kasy za paliwa a Rosjanie kupią za to żywność.Polska za to będzie miała obozy przymusowago pobytu dla imigrantów i "tani gaz"z Niemiec.

  Ważniejszą sprawą jest ponabijanie się "Maliniaka"bo wy już tacy europejscy i solidarni oraz nowocześni i nikt już was w Europie nie będzie wytykał palcami.

 • kazik2500

  Oceniono 5 razy 5

  Glupi artykul -- trudno zeby ktos byl zadowolonym jak takie rozbierznosci interesow i kazdy drze w swoja strone. Gorzej ze gina na swiecie setki tysiecy ludzi -- kompletnie po nic. Glupie tez komentarze ze Duda pije szampana tam gdzie jest Putin -- a jak ma sie zachowac: wylac na stol i powiedziec ze z wrogami nie pije jak Klingon ze Star Trek? A moze powinni byli zaprosic do stolu sliniacego sie jakajle Michnika, zeby im strzelil trzygodzinna mowe o demokracji?

 • notremak

  Oceniono 5 razy -1

  "Obama, Putin i Duda przy jednym stole. Nietęgie miny liderów".
  Gdybym siedział z Maliniakiem przy jednym stole, to też bym miał nietęgą minę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX