Korwin-Mikke na konwencji wyborczej: Europa to gnijące drzewo, do którego ciągną pasożyty

26.09.2015 16:56
Liderzy partii KORWiN na demonstracji antyimigranckiej

Liderzy partii KORWiN na demonstracji antyimigranckiej (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

- Sytuacja migracyjna w Europie jest oczywistym skutkiem wieloletniej lewicowej polityki - uważa europoseł Janusz Korwin-Mikke. Porównał Europę do gnijącego drzewa, uchodźców określił mianem ściągających do owego drzewa pasożytów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Korwin-Mikke wystąpił podczas sobotniej konwencji partii KORWiN w Katowicach. Przekonywał, że obecna sytuacja jest rezultatem wieloletniej polityki lewicowej i przyjęcia złych zasad.

- Przecież to nie pasożyty są winne, że drzewo gnije. Dopiero jak drzewo gnije, pojawiają się na nim pasożyty. W tej chwili ono jest spróchniałe - powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem ustrój panujący w UE już się załamuje, a Wspólnota staje się bankrutem.

Europa jako "żywy trup"?

Korwin-Mikke przekonywał, że Europa jeszcze niedawno rządziła całym światem, dziś jest "żywym trupem", a jej bogactwo zostało zmarnowane. - Myśmy to mówili od lat i ludzie dopiero teraz zaczynają nam wierzyć - powiedział polityk. Ocenił, że sama zmiana rządów nic nie da, należy zmienić ustrój.

Korwin-Mikke uważa, że Europa - świadoma zagrożeń - powoli się budzi. Chwalił premiera Węgier Viktora Orbana, że - jak mówił - sprzeciwia się on Unii Europejskiej, i postawę Słowacji, która nie zgadza się na decyzję Wspólnoty w sprawie uchodźców. Zaapelował o odebranie władzy obecnie rządzącym w Polsce i Europie.

"Czerwone pijawki obsiadły ciało Europy"

- Musimy starać się ozdrowić nasz kraj i całą Europę. Czerwone pijawki obsiadły zdrowe, żywe ciało Europy i doprowadziły do tego, że ono obumiera, i teraz pasożyty się do niego wdzierają - powiedział.

O imigrantach mówił, że to ludzie zachłanni, zaborczy, młodzi, energiczni, którzy - jeśli im się pozwoli - "zjedzą" Europejczyków. - Żeby tych opanować, trzeba najpierw tamtych odsunąć od władzy, bo oni są groźniejsi - powiedział europoseł.

- Po tych ludziach zostanie zbankrutowana Europa, zadłużona, zalana ludźmi, którzy przyszli tutaj po to, żeby dostawać zasiłki - ocenił Korwin-Mikke i wyraził przekonanie, że osoby podzielające jego poglądy powinny dojść do władzy jak najszybciej.

KORWiN pod progiem?

Według wrześniowego sondażu CBOS partię KORWiN popiera 4 proc. wyborców. Wybory do Sejmu odbędą się 25 października. Liderem tego ugrupowania w okręgu katowickim jest poseł Przemysław Wipler. Jego kontrkandydatami będą m.in. Marian Zembala (PO), Grzegorz Tobiszowski i Zbyszek Zaborowski (SLD).

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje