Sondaż Ipsos dla TVP: PiS wygrywa wybory i rządzi samodzielnie. PO? Daleko

38 proc. pytanych chce głosować na PiS, a 26 proc. na PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż Ipsos dla "Wiadomości" TVP1. W Sejmie jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza, Nowoczesna Ryszarda Petru oraz PSL. Zjednoczona Lewica poza parlamentem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Choć liderzy rankingu zanotowali wzrost poparcia w porównaniu do poprzedniego sondażu z 10-11 września, odpowiednio - PiS o 3 pkt proc., a PO o 2 pkt proc., to i tak w najnowszym badaniu partia Jarosława Kaczyńskiego z wynikiem 38 proc. ma aż 12 punktów procentowych przewagi nad rządzącą Platformą. Efekt to 243 posłów Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Polska Razem) w Sejmie, liczba, która pozwala na samodzielne rządzenie.

W sondażu Ipsos dla "Wiadomości" TVP na Platformę Obywatelską wskazało 26 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu z poparciem 7 proc. (spadek o 2 pkt proc.) uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza. Tuż za nim jest Nowoczesna Ryszarda Petru i Polskie Stronnictwo Ludowe. Obie formacje zdobyłyby po 6 proc. poparcia, odnotowując jego wzrost - Nowoczesna o 2 pkt proc., a PSL o 1 pkt proc.

Do Sejmu nie dostałaby się Zjednoczona Lewica (spadek o 1 pkt proc.) z poparciem 5 proc. pytanych, a to za mało, bo próg wyborczy dla koalicji wynosi 8 proc.

Pod progiem wyborczym z 3 proc. znalazłoby się też ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego (spadek o 1 pkt proc.) oraz Partia Razem, na którą wskazał 1 proc. deklarujących udział w wyborach. 7 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos, a 1 proc. wskazał opcję "inna partia".

Sondaż przeprowadzono w dniach 23-24 września na grupie 1004 dorosłych mieszkańców Polski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (430)
Sondaż Ipsos dla TVP: PiS wygrywa wybory i rządzi samodzielnie. PO? Daleko
Zaloguj się
 • ambion2015

  0

  PiS osiągnie 40 procent w wyborach. Jak Kopacz przyjmie jeszcze paredziesiat tysiecy tzw. uchodźców islamskich, to poparcie PiS bedzie roslo wykladniczo ? Tylko Kaczynski z Prezydentem moga zastopowac ten potop

 • jonasz24

  0

  I tak ma być, chyba że muslimy z po razem z ssmanka Merkel sfalszuja wybory.

 • tina1180

  Oceniono 1 raz 1

  Po co powołujecie się na sondaż przeprowadzony przez Ipsos przeciez jeżeli Jaro ze swoja sekta nie wygra wyborów bedzie znowu krzyczał, ze wybory zostały sfałszowane. Przeciez oni czytając ten sondaż juz są przekonani o swoim zwycięstwie, bo tak przewidział Ipsos.

 • tp70

  Oceniono 3 razy 3

  sisi64
  "Dla przypomnienia i ku przestrodze:
  KACZYZM to największa tragedia dla Polski. Kaczyzm to system rządzenia oparty na ksenofobii,wzbudzaniu wiecznego strachu,podziałów,odmawiania całym grupom społecznym czy zawodowym prawa do patriotyzmu czy nawet polskości,to rządy oparte na strachu i zamordyzmie z wszechwładną policją,prokuraturą i służbami specjalnymi,populizmie, nietolerancji i wstecznictwie zwanym polityką historyczną,koncentrującą się na rozliczeniach z przeszłością i poszukiwaniem wszechogarniającego Polskę układu,szarej
  sieci czy spisku nieokreślonych sił.To również system rządów gloryfikujący najbardziej skrajne i nietolerancyjne środowiska jak RM czy różne faszyzujące organizacje,a ostatnio nawet bandytów stadionowych,to system dążący do rządów autorytarnyc.Kaczyzm z niewielkimi wyjątkami to wypisz-wymaluj PRL bis: jedna partia,która ma monopol na prawdę,jeden wódz,który nie podlega krytyce, bo jest najwyższą instancją władzy i zamordystyczne rządy"

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 2

  Nie chcesz pisowskiej dyktatury, zemsty i kultu Kaczyńskich
  Nie chcesz platformianej arogancji, bylejakości i lenistwa
  Zagłosuj na Nowoczesną PL !
  Nowoczesna nie zdobędzie więcej głosów niż PiS ani PO, ale bez Nowoczesnej żadne z nich nie utworzy rządu. jako ewentualny koalicjant postawi takie warunki, ze nie będzie miejsca na zemstę i arogancję. Wymusi zmiany i kulturę sprawowania władzy.
  Głosujmy na Nowoczesną PL. !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 0

  Co sądzicie by partie, które aspirują do Sejmu wypowiedziały się w sprawie zarobków kadry kierowniczej w instytucjach i firmach państwowych. Czy nie uważacie, że ich zarobki powinny być pochodną od średniej pensji ludzi którzy dla nich pracują ? Niech to będzi np. 10- krotność ale nie 700- krotność. To niczym nie jest uzasadnione, oderwane od rzeczywistości i demoralizujące, że prezes PKO BP zarabia dziennie dwa razy tle niż przeciętny pracownik przez miesiąc. Powinno być tak, nikt ci nie żałuje, pod warunkiem , że najpierw zadbałeś o swoich pracowników. Niedawno był taki przypadek, że pracownicy PKP błagali o 200 złotych podwyżki, zarząd odmawiał, a w czasie trwających negocjacji podniósł sobie pensje o kolejne 10 000 zł. Co o tym sadzicie, ciekawy jestem Waszych opinii. Dla orientacji poniżej zarobki prezesów 10 państwowych firm w Polsce w 2014 roku :
  Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, który zarobił 3 mln 112 tys. zł – dziennie zarabia więc 8500 zł.
  Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec – 2 mln 914 tys. zł.
  Andrzej Klesyk z PZU dostał 2 mln 714 tys. zł,
  Herbert Wirth z KGHM – 2 mln 277 tys. zł,
  Mariusz Zawisza z PGNiG – 1 mln 935 tys. zł,
  Dariusz Lubert z Tauronu – 1 mln 912 tys. zł,
  Paweł Olechnowicz z Lotosu – 1 mln 468 tys. zł,
  Mirosław Bieliński z Energi – 1 mln 443 tys. zł,
  Marek Woszczyk z PGE – 1 mln 140 tys. zł,
  Jarosław Zagórowski z Jastrzębskiej Spółki Węglowej – 950 tys. zł.

 • eldman

  Oceniono 2 razy -2

  sondaż jak sondaż. badają z WSI na karku. system się broni. ale przegra. dosyć kłamstwa. dosyć GW lisa, zakowskiego, tvn i całej tej kłamliwej propagandy.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe gdzie robią sondaże i z jakimi rozmówcami . Jak na razie nikt nie przyznaje się do głosowania na partię przestępców i szkodników . Chyba że wyłącznie na ścianie wschodniej ale wówczas to sukces PO, bo wzrasta ilość rodaków myślących o swojej przyszłości , zachowaniu swojej stopy życiowej i jej wzroście oraz bezpieczeństwie.

 • czyngischann

  Oceniono 1 raz 1

  Co za banda leni ... nawet sie nikomu nei chciało w power poincie rozrysować tabelki z wizualizacją danych tyko 4 screeny z nie wiadomo czym . Równacie do rynsztoku droga Gazeto.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX