Komentarze (541)
Chcesz być wolontariuszem na Światowych Dniach Młodzieży? Musisz... zapłacić
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Wolontariusz daje swój czas, pokrywa dojazd, wyżywienie i nocleg, dobrym zwyczajem jest współdziałanie ludzi dobrej woli w miejscu imprezy gdy dają wyżywienie i nocleg tym wolontariuszom tak jak pielgrzymom na trasie, natomiast pobieranie opłat za chęć poświęcenia swego wolnego czasu nazwałbym konkretnie ale w oczy temu pastuchowi, który dziwnym trafem ukończył seminarium, "łojce" krowę musieli sprzedać.

 • leonid11

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwiszu! Ty nie dziwuuujsiee. Kraje bogate dlatego właśnie są bogate, bo nie sponsorują części społeczeństwa ich kosztownych spędów. Płacicie za baszabore, płaćcie za inne kabarety.

 • wojto51

  Oceniono 2 razy 2

  Brutalnie, lecz celnie. Trafiłeś w sedno.

 • tomczyk.s

  Oceniono 2 razy 2

  Światowe DM organizuje Kościół K. Koszty przygotowań (ok. 300 mln. zł) ma ponieść polski podatnik a profity ma zebrać kler. Czy to jest zdrowe i zgodne z polskim prawem i konstytucyjnym rozdziałem Kościoła od Państwa ? Widać, że ten biedaczek z kropidłem na zdjęciu potrzebuje wsparcia. Zapomnieli nagle wszyscy o niedożywionych dzieciach, o bezrobotnych i żujących w ubóstwie Polakach. Dla klery nie liczy się miłość bliźniego ale pieniądze, które dają poczucie władzy.

 • nikanor

  Oceniono 1 raz 1

  Ale kogo to dziwi? Ta sama organizacja bierze od państwa co roku prawie 2 miliardy złotych za to, że państwo zgodziło się wpuścić ją do szkół, żeby szerzyła swój zabobon. Kto tu jest frajerem?

 • totus.tytus

  Oceniono 1 raz 1

  Dyrdymał Dziwoląg i jego koledzy-hieny kościelne jeszcze nie wpadli na pomysł, aby nakazać obłożenie podatkiem mieszkańców Krakowa i powiatu krakowskiego - przecież oni będą mieć na miejscu pana papieża i całą imprezę katolacką! To NIE MOŻE być za darmo, trzeba opodatkować! Panie Dziwiszu bierz pan swoje tłuste dupsko i załatwiaj pan ten podatek!

 • pamejudd

  Oceniono 3 razy -3

  Może się to gazetowym półgłówkom wydać niewiarygodne, ale współfinansowanie pracy przez wolontariuszy jest popularne, nie tylko w Kościele katolickim.

 • pollos

  Oceniono 3 razy 3

  Biznes to biznes, kroimy każdego ile się tylko da.Hipokryzja kościelnych funkcjonariuszy sięga szczytów.Na całe szczęście idiotów dających się tak skubać jest coraz mniej.

 • zbyszko48

  Oceniono 3 razy 3

  Maistersztyk,Nie dość że robisz,to jeszcze płacisz.Kiedy na to wpadną przedsiębiorcy.A na koniec kopa w d,,, .

 • shedows1969

  Oceniono 5 razy -5

  Niech sie wybiórcza o nas nie martwi , do niej po datki nie przyjdziemy. DAMY RADĘ BEZ wybiórczej i jej ferajny

 • taopuchatek69

  Oceniono 1 raz 1

  kasa kasa kasa...

 • saammm

  Oceniono 4 razy 4

  DO WIADOMOŚCI SEKTY PiS-LAMSKIEJ. Skoro Dziwisz jest waszym autorytetem (czy większym od prezesa?) to ZAPAMIĘTAJCIE JEGO SŁOWA : "POLSKA JEST KRAJEM BOGATYM !!! " I żeby juz nie było płaczów, lamentów i kłamstw że Polska w ruinie. Bo chyba nie chcecie powiedzieć że to Dziwisz kłamie???

 • sacc77

  Oceniono 7 razy 7

  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale - "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród"

 • zuuuraw

  Oceniono 6 razy -2

  Pod naszymi tekstami o Kościele Katolickim pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o Kościele. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

 • qqracza

  Oceniono 5 razy 3

  Proponuję wprowadzić opłaty za procesje i pielgrzymki. To zajęcie pasa ruchu. Oraz kadzidła. Polska nie może emitować tyle CO2.

 • bananowa_republika_kolesi

  Oceniono 7 razy 5

  Organizuję pielgrzymkę do Częstochowy. Wpisowe tylko 3400 zł. Ale spanie w namiocie za darmo i jeden posiłek dziennie. Ale namiot trzeba mieć swój . I prowiant też. Proszę dzwonić. Jest już 1200 zapisanych.

 • es-q

  Oceniono 7 razy 5

  co to jest ta kupa tłuszczu w czerwonej, głupawej czapeczce?

 • pietia16

  Oceniono 5 razy 3

  " Gdy organizuje się takie uroczystości w krajach biednych, to tam nikt się nie pyta, ile to będzie kosztowało. Odwrotnie jest w krajach bogatych, ..."I dlatego bogaci będą zawsze bogaci a biedni dalej biedni !!

 • lilka36

  Oceniono 6 razy 4

  Kraje biedna są dla tego biedne, że tam nikt sie nie pyta ile to bedziekosztowało. Kraje bogate odwrotnie

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy 3

  Nienasycone , pazerne wszy w sukienkach na ciele narodu. Doją od wieki wieków. A naród , cóż , to w większości inteligentni , myślący ludzie, o otwartych umysłach, szerokich horyzontach myślowych, niezależni , itp. Tylko , że mocno wystraszeni przez sukienkowych prowokatorów. Memento mori.

 • odkrywca5

  Oceniono 8 razy 6

  Jak można żyć w zgodzie z samym sobą, będąc "kapłanem" ,takim hipokrytą...

 • emeryt21

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Kardynale ! To miała być impreza zorganizowana przez panski kosciol a okazuje się,ze to wszyscy,bez względu na wyznanie, maja dolozyc się. Cwaniactwo w doskonałym stylu.
  Nie dziwie się, kosciol ma dwa tysiące lat doświadczenia......

 • Marek Rubaszewski

  Oceniono 5 razy 3

  osobiście uważam, że można DUŻO nauczyć się od koscioła katolickiego w Polsce (pisownia umyślna) - np. w jaki sposób u młodych ludzi zaszczepić umiejętność wykorzystywania słabszych (w rozumieniu finansowym).
  Swoją drogą - takie działanie kościoła rodzi po jego stronie przychód, który winien być opodatkowany. Zatem sugestia do kontroli skarbowej - po ŚDM należy przeliczyć ilość wolontariuszy, zwrócić się do kościoła o informację ile osób opłaciło jaką stawkę . Pytanie to należy zadać pod rygorem uznania (w braku odpowiedzi), że wolontariusze opłacali stawkę najwyższą. No i wymierzyć 75% stawkę podatku wraz ze wszczęciem postępowania karno-skarbowego przeciw osobom odpowiedzialnym za finanse w jednostce.
  Ot taka moja mała sugestia ;)

 • olo1950

  Oceniono 8 razy 6

  czarna mafia żre własny ogon ale to długa mać

 • pawel.lewski

  Oceniono 6 razy 4

  Nie mogę patrzeć na tę spasioną świnię, Dziwisz, jak ci nie wstyd nierobie, jak można doprowadzić się do takiego stanu, wyglądasz jakbyś nadrabiał "stracony" czas po pontyfikacie JPII, niewystarczająco mogłeś wtedy nakraść i nawet szczupły byłeś w porównaniu do obecnej świni, jak ty, mendo możesz jeszcze żyć z takim zakłamanym życiorysem???

 • odkrywca5

  Oceniono 6 razy 4

  Gdybym miał taką władzę i siłę, to przegoniłbym tych wszystkich pasterzy darmozjadów, uwolnił stado "baranów" od ich indoktrynacji i puścił samopas, żeby się pasły "wolnością duchową"...

 • Marek Rubaszewski

  Oceniono 5 razy 3

  a jaką kwotę płacą wolontariusze innowiercy lub wolontariusze ateiści ? ;)

 • geotrupes_stercorarius

  Oceniono 6 razy 4

  Ze wszystkiego są w stanie zrobić biznes, nawet z bezinteresownej pomocy. A naród patrzy na to jak stado cieląt na malowane wrota, beznamiętnie, bez refleksji, bez emocji, bez konsekwencji. Pójdą gdzie im pasterze nakażą.

 • klarneta8

  Oceniono 6 razy 4

  Wpowiedz kard. DIWISZA,jest pozbawiona kultury chrzescijanskiej,a podlana jest sosem IRONII PIS. WSTYD.

 • romek710

  Oceniono 6 razy 4

  Jestem z Krakowa i od wielu lat słyszę jak to w Krakowie wydawane są bez sensu pieniądze na obiekty sportowe np., Stadion Miejski na którym gra Wisła Kraków, biadolono że inwestycja za droga, przepłacona itp., (kosztował około 500 milionów zł.), a tu lekką ręką miasto ma wydać 202 miliony na prę dni zabawy katolickiej !! Oszczędza się na nauczycielach, służbie zdrowia i wielu innych rzeczach, ale wydać na kościół taką kasiorę to nie ma problemu. Jakaś paranoja!!

 • zxv15001

  Oceniono 6 razy -2

  jeszcze się nawrócicie jak wam multkikulti w kopa da. Jak trwoga to o boga.

 • fajkat

  Oceniono 6 razy 4

  "Zaliczamy sie do krajow bogatych" - niech Dziwisz przypomni to Dudzie, bo prezydent chyba o tym zapomnial.

 • tomasz.rze

  Oceniono 5 razy 3

  "nie podoba mu się sprowadzanie dyskusji o Światowych Dniach Młodzieży tylko do pieniędzy."
  Nikomu się to nie podoba, ale trzeba dźwigać ten krzyż, bo się budżet imprezy nie domknie i będzie obciach w niebie.

 • pawel.lewski

  Oceniono 6 razy 4

  Bujaj się pieprzony nierobie, zostanę wolontariuszem aż się zDziwisz, tłusta świnio!!!
  A teraz czekam na jakiegoś cwaniaka z proqrwatury, który pokaże, że goowno może.

 • 24jannormalny

  Oceniono 7 razy 5

  ta klecha z krakowa wygląda jakby miała pęknąc z przeżarcia

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 2

  Katolicyzm to terroryzm ,bez podkładania bomb na razie.Strzeżcie się wyborcy ich partii PO i PIS!

 • jamgawel2

  Oceniono 5 razy -1

  Islam.szansa dla Kosciola.
  Tak jak w komunie Kosciol byl jedyna i ostatnia deska ratinku i dawal silen oprzec sie lawinie komunistycznej. Gdy przyszla wolnosc Kosciol jest niepotrzebny. Jest wrogiem dla wszelkiej masci demokratow etc. (cyklistow np.).
  Musi zalac swiat agresywny Islam. Musza byc tacy jak SB (ktos powiedzial ze od nich wiekszych zbokow nigdy noe bylo). Ale to juz zapomnieli ludzie. Musi wiec przyjsc taki Islam ktory albo zabija albo wymiata zeby ludzie znowu zapragneli wolnosci...i wtedy wroca do Kosciola. Jak trwoga to do Boga.
  Czy az taki glupi jestes ludu?

 • al48

  Oceniono 6 razy 4

  Kościół to największy wyciskacz pieniędzy, Palcem nie kiwnie , żeby nie brać pieniędzy.

 • burn74

  Oceniono 3 razy 1

  Poznajcie do końca papieża Franciszka,to on zarządził ŚDM w Krakowie i ON może je ODWOŁAĆ-zgadnijcie,czy odwoła ? A mógłby zarządzić,że w związku z falą emigracji uchodzców do Europy zawiesza się ten zlot,a miliony przeznaczy się na pomoc dla nich.... jeden gest...jedno zarządzenie papieża.... zrobi to ?

 • swietyszczur

  Oceniono 5 razy 3

  hehehe Urban pierwszy o tym pisal w " NIE "

 • joly.roger

  Oceniono 5 razy 3

  No za wydymanie tych małolatek które mamy katoliczki na świete spotkania puściły to 300 zł niewiele. Wiem co mówie obsługiwałem pielgrzymki ;)

 • Piotr Kozar

  Oceniono 4 razy 2

  ha, ha, ha , ha......, zabawne. Najgorzej jak chleba zabraknie,,,,, ale i to już jest zaplanowane. Zjawi się jakiś wolontariusz nawrócony i podzieli się chlebem ze swojej piekarni.Przy okazji opowie jak to był kiedyś nikczemnym ludzikiem, ale dzięki wstawiennictwu JP Two, wrócił na łono tej jedynej prawdziwej wiary i dlatego mógł założyć piekarnie z której pochodzi to pieczywo które podaruje młodym spragnionym chleba pielgrzymom. Może też udział weźmie w tym spektaklu świeżo nawrócona "telewizyjna nierządnica" Maja Frykowska czyli Frytka. Ha, ha, ha, ha.

 • xena xylofon

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego instytucja, która ciągle narzeka na brak pieniędzy, wyłudza nasze pieniądze z tzw. "tacy" nigdzie tego nie rozliczając, podobnie jest na JG i innych "święconych" miejscach gdzie drobne ładuje się do worków łopatami, spaślaki tylko patrzą gdzie sa papierowe pieniądze i to najlepiej w obcej walucie i te lądują w ich złodziejskich kieszeniach, dlaczego ta organizacja nie jest opodatkowana przez nasz kraj? Dlaczego nikt jeszcze nie wprowadził nakazu używania kas fiskalnych bądź prowadzenia ksiąg rachunkowych (choć z tym pewnie i tak by był problem, bo byłyby prowadzone tylko na potrzeby urzędu, a prawdziwej kwoty jaka spływa do kieszeni tych złodziei i tak nigdy byśmy się nie dowiedzieli. A teraz jeszcze mają czelność wymagać od nas, podatników płacenia za porządek bałaganu jaki zrobi ta dzicz która przyjedzie. I kto za to zapłaci? Pan zapłaci, Pani zapłaci, my zapłacimy, a spaślaki w śmiesznych sukienkach będą tylko chodzić wśród dzieciaków z koszykami i jeszcze zbierać pieniądze na kolejne coś lepszego niż ośmiorniczki na obiad. A głupie społeczeństwo będzie im rzucać na tacę. Skoro tai wolontariusz ma płacić za swoją "darmową" posługę to niech z tych pieniędzy złodzieje zapłacą za sprzątanie. Ale nie, my już będziemy wtedy państwem rządzonym przez rząd klęczników i facetów w śmiesznych sukienkach, bo jak niestety dojedzie do władzy partia wiadomo jaka to malutki człowieczek po każdą radę będzie dzwonił ze specjalnego czerwonego (przepraszam czarnego ) telefonu do Torunia do największego złodzieja w tym kraju po kolejne dyrektywy, a nie mój prezydent będzie się ćwiczył w łapaniu placków z mąki. Dlaczego nie potrafimy się opamiętać i wziąć się za tą czarną mafię i wygonić ich stąd tam gdzie jest jej miejsce?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 4

  No pacz pan, Bóg zapłać im nie wystarczy?...

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 7 razy 3

  , , Zdjęcie zrobione podczas uroczystości trzech króli"
  Ten wieprz sam jeden wygląda jak trzech króli.
  ?????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • pawel.lewski

  Oceniono 5 razy 3

  Patrzcie tylko jak te spasione nieroby przeliczają: 50zł = 15EU = $20, to ja chętnie kupię od nierobów dolary po 2,5zł, są chętni?

 • pyra-1

  Oceniono 5 razy 3

  pazerna czarna stonka...

 • babajaga99

  Oceniono 9 razy 7

  Ty tłusta, bezczelna, pedofilów chroniąca Ś+W+I+N+I+O ! Okradasz wszystkich od lat i jeszcze ci mało. 20 000 PLN za 15 minut pokropku szpitala - ty spaślaku. A duracy po rękach to b/y/d/ł/o całują - ot ciemnogród.

 • pwwar

  Oceniono 9 razy 7

  Kościół... i wszystko jasne. Jasne jak złoto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX