Ambasador Mull ma nową pracę. Pochwalił się nią na Twitterze

18.09.2015 08:59
Stephen Mull

Stephen Mull (Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Sekretarz stanu John Kerry mianował Stephena Mulla, byłego ambasadora USA w Polsce, głównym koordynatorem ds. wdrażania zawartego w lipcu porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak poinformował Kerry, Mull będzie kierował międzyresortowym zespołem odpowiedzialnym za zapewnienie, że kroki, do których zobowiązał się Iran w ramach tej umowy, "są wdrażane i weryfikowane oraz że my i nasi partnerzy podejmujemy w odpowiedzi działania w sprawie sankcji".

Stephen Mull nowym stanowiskiem pochwalił się na Twitterze.

W czwartek minął okres 60 dni, podczas których Kongres miał czas na zajęcie stanowiska w sprawie tej umowy. Obama zobowiązał się, że do tego czasu nie będzie podejmował żadnych decyzji w sprawie zniesienia lub zamrożenia sankcji wobec Iranu.

Zawarte 14 lipca przez Iran i sześć mocarstw (USA, Rosję, Chiny, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy) porozumienie przewiduje, że Iran radykalnie ograniczy swój program nuklearny, co ma mu uniemożliwić wejście w posiadanie broni jądrowej. W zamian Zachód zobowiązał się do stopniowego znoszenia sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj.

Porozumienie zaakceptowała już Rada Bezpieczeństwa ONZ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (42)
Ambasador Mull ma nową pracę. Pochwalił się nią na Twitterze
Zaloguj się
 • metenburg

  0

  Ambasador powiedzial wam: Zegnam was ciule (doslownie i miekko).

 • blue911

  Oceniono 4 razy 2

  W Polsce juz narozrabial I wykonczyl z kolesiami polska gospodarke wiec teraz jedzie robic to samo w Iranie. Ostatecznie cugli wladzy swiatowej nie oddaje sie bez bitwy! Oszust.
  N/b bylem kiedys w jego mieszkaniu przy Pieknej I wiem jak jest mocno religijna osoba wiec nikt mi nie wmowi ,ze on tak "kocha" Polakow. Czulem sie jakbym byl w jakiejs swiatyni.

 • wyciety

  Oceniono 1 raz -1

  Tym razem kolorowa rewolucja w Iranie.Gdzie my ich wszystkich pomiescimy?

 • googleon

  Oceniono 4 razy 0

  Po rozwaleniu Jemenu przez Arabię Saudyjską pojawił się tam ISIL i rośnie w siłe z dnia na dzień. Oczywiście niedługo pojawią się nowi uchodźcy z rejonu.
  Dziękujemy Arabi Saudyjskiej jak i Stanom za sponsoring Ałłachów.

  america.aljazeera.com/articles/2015/9/17/embattled-yemen-aden-rise-islamic-state.html

 • blue911

  Oceniono 5 razy -1

  W czasie lepienia pierogow dowiaduje sie ,jak najskuteczniej przegonic Polaka za pomoca szaranczy muzulmanskiej z wlasnych ziem,a potem przywiezc swoich braci. Za to mu placa ,a nie za "kolegowanie" sie z gojami !!!!! Dlaczego Polacy sa tacy durni??? Hahah.

 • blue911

  Oceniono 7 razy -3

  Jaki sympatyczny szpieg! I uzdolnienia pr-owskie ma niezle. On kocha naiwnych Polakow.

 • jndy

  Oceniono 5 razy 1

  Mull powinien być dodatkowo negocjatorem w Syrii. Może on zakończyłby tę wojnę.

 • tuskaczor

  Oceniono 3 razy 3

  Mull będzie im tłumaczył po polsku ... na pewno zrezygnują

 • blue911

  Oceniono 4 razy 0

  Agent SiAjEj do specjalnych poruczen dostal w nagrode ciepla posadke? Narazie nie trzeba macic w kolonii "Polska" wiec odeslali go spowrotem do Macierzy. "Ale ja jeszcze do Was wroce,dzieciaczki".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje