Ambasador Mull ma nową pracę. Pochwalił się nią na Twitterze

18.09.2015 08:59
Stephen Mull

Stephen Mull (Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Sekretarz stanu John Kerry mianował Stephena Mulla, byłego ambasadora USA w Polsce, głównym koordynatorem ds. wdrażania zawartego w lipcu porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak poinformował Kerry, Mull będzie kierował międzyresortowym zespołem odpowiedzialnym za zapewnienie, że kroki, do których zobowiązał się Iran w ramach tej umowy, "są wdrażane i weryfikowane oraz że my i nasi partnerzy podejmujemy w odpowiedzi działania w sprawie sankcji".

Stephen Mull nowym stanowiskiem pochwalił się na Twitterze.

W czwartek minął okres 60 dni, podczas których Kongres miał czas na zajęcie stanowiska w sprawie tej umowy. Obama zobowiązał się, że do tego czasu nie będzie podejmował żadnych decyzji w sprawie zniesienia lub zamrożenia sankcji wobec Iranu.

Zawarte 14 lipca przez Iran i sześć mocarstw (USA, Rosję, Chiny, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy) porozumienie przewiduje, że Iran radykalnie ograniczy swój program nuklearny, co ma mu uniemożliwić wejście w posiadanie broni jądrowej. W zamian Zachód zobowiązał się do stopniowego znoszenia sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj.

Porozumienie zaakceptowała już Rada Bezpieczeństwa ONZ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (42)
Zaloguj się
 • ibrylowska

  Oceniono 24 razy 10

  Pozdrawiamy byłego ambasadora USA w Polsce Stephena Mulla. Życzymy sukcesów w pracy na nowym stanowisku. Zapraszamy w odwiedziny do Polski.

 • maxthebrindle

  Oceniono 10 razy 6

  John Kerry: - Stefan, to gdzie ty tam ostatnio robiłeś?
  Stephen Mull: - Za ambasadora w Polsce, panie sekretarzu...
  J.K. - Jezu, Stefan, nie wiedziałem... To ten kraj, co to wysyła do nas swoją opozycję, żeby skarżyła na rząd, tak? Ciężko było?
  S.M. - Panie sekretarzu, są rzeczy, które trzeba wyprzeć z pamieci jak naszybciej, wolałbym o tym nie mówić...
  J. K. - Rozmiem, Stefan... Trzeba by ci teraz dla odmiany dać jakąś lekką, niestresującą robotę, żebyś się pozbierał psychicznie...
  S. M. - Byłbym zobowiązany panu...
  J. K. - To może bys nadzorował Irańczyków we wdrażaniu porozumienia nuklearnego?
  S. M. - John... To znaczy - panie sakretarzu! Dziękuję, nie wiem, jak się panu odwdzieczę! Wreszcie przestanę się budzić w nocy krzycząc z przerazenia...
  J. K. - Bylo aż tak źle, Stefan? Dobrze, nie odpowiadaj, nie chcę wiedzieć, i tak kiepsko sypiam...
  S.M. - Panie sekretarzu, sir. Wolno spytać, kto za mnie do Polski?
  J. K. - Mysleliśmy o Chucku Norrisie, wprawdzie zatwardziały republikanin, ale twardziel. No ale przemyślał, poczytał i powiedział, że się boi. Potem chcieliśmy kogoś zeslać za karę, ale aż tak nikt ostatnio nie narozrabiał. Ostatecznie zrobiliśmy losowanie i padło na Paula Wayne Jonesa. Płakał, ale pojechał, bo to dobry urzednik jest, oddany sprawie. Obiecałem mu, że po powrocie dam mu naprawdę lekką robotę na kilka lat... Nie wiem, może do tego czasu otowrzymy ambasadę w Korei Pólnocnej, to się tam chłopa posle na podratowanie nerwów...

 • antypopis2

  Oceniono 20 razy 6

  A co robi poprzedni amerykański ambasador, Mr. Feinstein? Ten kochający Polaków Żyd, który napisał Obamie wspaniałe przemówienie z "polskimi obozami zagłady" z okazji medalu dla Karskiego?

 • tuskaczor

  Oceniono 3 razy 3

  Mull będzie im tłumaczył po polsku ... na pewno zrezygnują

 • blue911

  Oceniono 4 razy 2

  W Polsce juz narozrabial I wykonczyl z kolesiami polska gospodarke wiec teraz jedzie robic to samo w Iranie. Ostatecznie cugli wladzy swiatowej nie oddaje sie bez bitwy! Oszust.
  N/b bylem kiedys w jego mieszkaniu przy Pieknej I wiem jak jest mocno religijna osoba wiec nikt mi nie wmowi ,ze on tak "kocha" Polakow. Czulem sie jakbym byl w jakiejs swiatyni.

 • jndy

  Oceniono 5 razy 1

  Mull powinien być dodatkowo negocjatorem w Syrii. Może on zakończyłby tę wojnę.

 • metenburg

  0

  Ambasador powiedzial wam: Zegnam was ciule (doslownie i miekko).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje