Książka o Kaczyńskim. "Z jednej strony charyzmatyczny, brutalny przywódca, z drugiej człowiek czuły, tęskniący za akceptacją"

17.09.2015 21:00
Okładka książki o Jarosławie Kaczyńskim

Okładka książki o Jarosławie Kaczyńskim (fot. materiały wydawnictwa)

Za dwa tygodnie, w kluczowym momencie kampanii wyborczej, ukaże się książka o Jarosławie Kaczyńskim. Autor, dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski, zapowiada, że starał się napisać "o żywym człowieku", jego zaletach i słabościach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Okładkę książki zaprezentował serwis 300Polityka. Tytuł? "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". Z zapowiedzi samego autora wynika, że skupił się on nie na polityce, ale na samej - pełnej sprzeczności - postaci lidera polskiej prawicy.

Szef PiS, zdaniem Krzymowskiego, jest "jak my wszyscy - pełny tajemnic i sprzeczności", ma być równocześnie "charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań", i człowiekiem "czułym, tęskniącym za akceptacją, uległym wobec kobiet i uciekającym w samotność".

Krzymowski zapowiada, że opisuje też miłość Jarosława Kaczyńskiego do matki, Jadwigi, trudne relacje z ojcem Rajmundem, a także cios, jakim była dla szefa PiS śmierć brata w katastrofie smoleńskiej. "Pierwszym środowiskiem, w którym się odnajdzie, będzie jego własna partia" - opisuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Książka ukaże się 28 września nakładem Axel Springer Polska, a w jednym z nadchodzących numerów "Newsweeka" znajdziemy jej fragment.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (782)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 217 razy 153

  Tajemnice Kaczyńskiego
  Cytuję Frasyniuka , " Jeżeli SB-cy wypuszczali to albo dla tego że komuna uznała go za kompletnego ciecia , który im nie zagraża , albo dla tego , że podpisał lojalkę .

 • orion57

  Oceniono 152 razy 104

  jakim jest J.Kaczyński prywatnie, to mnie nie interesuje bo jakim trzeba być człowiekiem aby chować się pod spódniczką mamusi, nie mieć żony, rodziny. Ale to jego sprawa jednak on występuje publicznie i mąci, dzieli, jątrzy, W rozwoju zatrzymał się w latach kręcenia filmu o dwóch takich co ukradli księżyc. To co zrobił i robi z niektórymi Polakami to rozbicie Polski, każdym kosztem aby tylko on został marszałkiem Polski. Czas panie Kaczyński gdy rządził Pan ołowianymi żołnierzykami minął, pana działanie to zdrada Polski, zdrada interesów Polski i najważniejsze to próba kolejnego rozbioru Polski. Jedna kropla dziegciu w miodzie psuje smak, jeden fanatyczny, bezdzietny facet doprowadza Polskę na skraj przepaści. Jestem Polakiem który jest dumny z osiągnięć Polski od 1990r.
  Jestem Polakiem i szanuję swój kraj i ludzi. Pan nie szanuje nikogo i niczego. Zniknie Pan z polityki, pozostaną po panu tylko wstydliwe zapisy na kartach historii Polski.

 • 1theguru1

  Oceniono 101 razy 83

  a będzie o tym jak dzieci z taką wada wymowy dostały role w filmie, a będzie o przekrętach FOZZ i telegrafie, a będzie coś o skłonnościach homoseksualnych, a będzie coś o przekrętach SKOK ??

 • blahblah69

  Oceniono 111 razy 81

  Przepraszam, ale jak o socjaliscie można pisac. ze jest "liderem polskiej PRAWICY"???

 • pysio62

  Oceniono 132 razy 74

  Jaroslaw Kaczynski, to niestety postac zdecydowanie negatywnie oddzialywujaca na zycie polityczne Polski, a perspektywa zdobycia wladzy przez niego i PIS zle wrozy przyszlosci naszej Ojczyzny.

 • wunderwaffen

  Oceniono 73 razy 51

  Cz będzie coś o pochodzeniu Kaczyńskich?

  fragment Raportu Nowaka:
  "Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

  Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko-katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów. Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

  Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, też wykazują żydowskie korzenie."

 • kajetan907

  Oceniono 65 razy 45

  A kto chciałby marnować czas na czytanie książki o tym ciulu co chce Polskę podpalić.

 • bodora73

  Oceniono 56 razy 42

  Jeśli Jarosław Kaczynski wygra październikowe wybory, to po dwoch latach jego rządów Polska bedzie pośmiewiskiem Europy podobnie jak w latach 2006-2007. Widocznie, Polacy lubią jak opowiada sie o nich lekceważące kawały.

 • stupid_writer

  Oceniono 53 razy 37

  Nie szkoda czasu i papieru? Przeciez to maly, wystraszony, falszywy czlowieczek! Haniebny lot do Smolenska powinnien zakonczyc jego kariere, ale dziwnym trafem Putin sie nie obrazil za pomowienia o zabicie brata! Dziwne, ano bardzo dziwne! Tego watku w ksiazce na pewno nie bedzie, pochowek na Wawelu zamknal pismakom usta ze strachu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje