Książka o Kaczyńskim. "Z jednej strony charyzmatyczny, brutalny przywódca, z drugiej człowiek czuły, tęskniący za akceptacją"

Za dwa tygodnie, w kluczowym momencie kampanii wyborczej, ukaże się książka o Jarosławie Kaczyńskim. Autor, dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski, zapowiada, że starał się napisać "o żywym człowieku", jego zaletach i słabościach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Okładkę książki zaprezentował serwis 300Polityka. Tytuł? "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". Z zapowiedzi samego autora wynika, że skupił się on nie na polityce, ale na samej - pełnej sprzeczności - postaci lidera polskiej prawicy.

Szef PiS, zdaniem Krzymowskiego, jest "jak my wszyscy - pełny tajemnic i sprzeczności", ma być równocześnie "charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań", i człowiekiem "czułym, tęskniącym za akceptacją, uległym wobec kobiet i uciekającym w samotność".

Krzymowski zapowiada, że opisuje też miłość Jarosława Kaczyńskiego do matki, Jadwigi, trudne relacje z ojcem Rajmundem, a także cios, jakim była dla szefa PiS śmierć brata w katastrofie smoleńskiej. "Pierwszym środowiskiem, w którym się odnajdzie, będzie jego własna partia" - opisuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Książka ukaże się 28 września nakładem Axel Springer Polska, a w jednym z nadchodzących numerów "Newsweeka" znajdziemy jej fragment.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (782)
Książka o Kaczyńskim. "Z jednej strony charyzmatyczny, brutalny przywódca, z drugiej człowiek czuły, tęskniący za akceptacją"
Zaloguj się
 • login-no-name

  0

  Nie wiem, co Krzymowski brał, ale to musiało poprawić mu wzrok, bo zobaczył w oczach człowieka z małym pistolecikiem uczucia. Coś, czego w nich nie ma. Nigdy nie było i nigdy nie będzie. Oprócz żądzy władzy i zemsty, która bije z jego źrenic, oczywiście...

 • marcin1152

  0

  Ja widzę w nim człowieka zakompleksionego, szukającego poklasku za wszelką cenę. Jakże zdrowsza byłaby polska scena polityczna gdyby ten pan zrozumiał jak bardzo się skompromitował oddając dobrowolnie władzę w połowie kadencji i że to jest przyczynek do odejścia z polityki. Zaoszczędzilibyśmy sobie tylu lat dzielenia społeczeństwa.

 • mikus9999

  0

  Znowu reklama dla PiS. Kaczyński obliczył doskonale jak wygrać te wybory. Liczę, ze jak Nowoczesna dostanie 8 procent to Kaczyński nie będzie mógł rządzić.,

 • ibris09

  Oceniono 1 raz -1

  Książka o Kaczyńskim? Piękna reklama, nie ma co... mam nadzieję, że wprowadzą ograniczenie liczby kadencji posłów, dzięki czemu będzie można przestać słuchać i patrzeć na takich jak on. No właśnie, np. Nowoczesna chce to zrobić, oby się udało...

 • longinus7772

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby istaniala w Polsce dwukadencyjność posłów, to takich ludzi, jak Kaczyński nie musiałbym oglądać w życiu publicznym. Takich ludzi, którym zależy tylko na władzy i własnym interesie. Którzy tworzą sztuczne podziały społeczne. Chyba zagłosuję na Nowoczesną, choćby tylko dlatego, że chcą tę dwukadencyjność wprowadzić.

 • wieledopowiedzenia

  Oceniono 1 raz -1

  Chwyt z wydaniem ksiázki zupełnie jak w 3 serii House of Cards - napiszmy ...

 • czaszmian2015

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby wprowadzono kadencyjność posłów to nie byłoby takich typów jak prezes Kaczyński, który kompromituje nasz kraj! Czas na nowe!!

 • ilanek

  Oceniono 1 raz -1

  To ma być news czy reklama książki, która jeszcze nie została wydana ?

 • bog43

  Oceniono 5 razy 5

  kim jest Kaczyński ---- TYLKO GNIDĄ , bez urazy p. Kaczyński a dla idiotów - geniuszem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX