Przywódca Al.-Kaidy zachęca "samotne wilki" do ataków w USA i na Zachodzie

Ayman al-Zawahri wzywa młodych muzułmanów w Stanach Zjednoczonych i innych krajach Europy Zachodniej do przeprowadzenia ataków na terenie tych państw. Nagranie audio opublikowano dziś w internecie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wzywam wszystkich muzułmanów, którzy mogą skrzywdzić kraje koalicji, aby się nie wahali - słyszymy na nagraniu przypisywanemu Aymanowi al-Zawahriemu.

- Musimy skupić się na przeniesieniu wojny do serc i domów krzyżowców z Zachodu. Zwłaszcza Amerykanów - mówił al-Zawahri, odnosząc się do zachodniej koalicji przeprowadzającej naloty w Syrii i Iraku.

Przywódca Al-Kaidy sugerował, że młodzi muzułmanie powinni wziąć przykład z braci Carnajew, którzy przyprowadzili zamachy podczas maratonu w Bostonie, i braci Kouachi odpowiedzialnych za strzelaninę w redakcji "Charlie Hedbo".

Al-Zawahri nie uznaje kalifatu Państwa Islamskiego, ale...

Nie wiadomo, kiedy przemowa al-Zawahriego została zarejestrowana, ale odniesienia do zabitego niedawno przywódcy talibów, mułły Mohameda Omara, pozwalają sądzić, że nagranie ma co najmniej 2 miesiące. Śmierć Omara została ogłoszona przez rząd Afganistanu pod koniec lipca.

Zawahri powtórzył twierdzenie pojawiające się w poprzednich nagraniach, że nie uznaje kalifatu Państwa Islamskiego, ale jest gotów przyłączyć się do walki przeciw Zachodowi oraz świeckim siłom w Iraku i Syrii.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (140)
Przywódca Al.-Kaidy zachęca "samotne wilki" do ataków w USA i na Zachodzie
Zaloguj się
 • bard6

  Oceniono 1 raz -1

  Czy Pani Merkel uczy się już koranu bo za kilka lat może w Niemczech być obowiązkowy Niemcy taki porządny naród a zawsze się w coś brudnego władują.

 • aja_88

  Oceniono 1 raz -1

  i co wy na to lewackie łby?????

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli zaczyna się to co wszyscy Polacy i nie tylko przewidywali ale durni europejscy (nie tylko) politycy widzieli tylko biednych uciekających muzułmanów a teraz będzie wojna religijna.

 • moontravel

  Oceniono 3 razy 1

  No to Niemcy teraz pożałują, że tak ochoczo zapraszają uchodźców.

 • jedrek490

  Oceniono 2 razy 0

  No to są już skutki otwartych granic Europy! Tylko tak dalej i nie pomoże pseudopremier Kłamacz zamknięcie się w kuchni ze swoimi dziećmi.

 • dybciu32

  Oceniono 5 razy 1

  tym, którzy chcą muslimków w naszym kraju polecam filmik z akcji Femen na konferencj muzułmanów pod Paryżem na tem "jak bić kobietę"

 • mariuszdd

  Oceniono 1 raz 1

  Moze mam pomysł na biznes :)
  Otwórzmy fabrykę Arabów i wysyłajmy ich w kontenerach do Niemiec ?

 • wmc-33

  Oceniono 5 razy 5

  Mamy w Europie dobrych kilkaset tysięcy świeżych uchodźców, niemal w komplecie muzułmanów. Do końca roku milin będzie jak nic. Najmarniej połowa z nich, to młodzi mężczyźni. Załóżmy, że tylko co pięćsetny z nich jest "na misji", daje to 1000 nowych terrorystów przysłanych po to, żeby zrobić nam krwawą łaźnię. A ilu prawdziwych uchodźców zwerbują ci misjonarze? Ze 3 tysiące? A może 10 tysięcy? Podobno służby mają sposoby, żeby odróżnić terrorystów od uchodźców. Bardzo chciałbym w to wierzyć, ale jakoś nie potrafię. Bardzo źle mi to robi na empatię.

 • fish1

  0

  Tą brodę też mu zgolą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX