Korwin-Mikke bez immunitetu. Europoseł przejęty: Czysta złośliwość, zawracanie głowy UE

08.09.2015 13:11
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (Fot. Agencja Gazeta)

Parlament Europejski uchylił immunitet europosłowi w związku z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. O zgodę na wszczęcie postępowania zwróciła się policja w Piotrkowie Trybunalskim.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sam Korwin-Mikke powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że nie otrzymał wezwania do zapłacenia mandatu od straży miejskiej. Europoseł przekonuje, że gdyby je dostał, to oczywiście uregulowałby należność. - To czysta złośliwość i zawracanie głowy UE z powodu 200 zł. Gdybym dostał zawiadomienie, to bym zapłacił - zapewnił.

Jego zdaniem straż miejska "nie lubi go", bo organizował referenda w całej Polsce - ich celem było zlikwidowanie tej formacji. - Straż miejska pała niechęcią do mnie, dlatego robi takie numery. To w ogóle skandal - oświadczył eurodeputowany.

Piotrkowska policja twierdzi, że 6 września 2014 roku Korwin-Mikke prowadził swój samochód w terenie zabudowanym w tym mieście i według wskazania radaru przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h.

PE już raz uchylił immunitet Korwin-Mikkemu

Zgodnie z prawem wobec członków Parlamentu Europejskiego nie można prowadzić dochodzenia, postępowania sądowego, w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Nie można powoływać się na immunitet, w przypadku gdy poseł został schwytany na gorącym uczynku.

Do prowadzenia sprawy przeciwko Korwin-Mikkemu wymagana była decyzja PE. Europosłowie uznali, że choć przekroczył on prędkość, gdy był już posłem do PE, jego wykroczenie i związane z nim postępowanie wyraźnie nie mają żadnego związku z jego statusem jako posła.

W maju PE uchylił immunitet Korwin-Mikkemu w związku ze sprawą spoliczkowania eurodeputowanego PO Michała Boniego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (247)
Korwin-Mikke bez immunitetu. Europoseł przejęty: Czysta złośliwość, zawracanie głowy UE
Zaloguj się
 • dzikimietek

  0

  ciebie chyba nawet we wlasnej rodzinie nie lubia a co dopiero straz miejska czy normalni ludzie.....

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  1. JKM ma rację. To oczywista prowokacja związkowców ze straży miejskiej. JKM powinien zapłacić mandat 200 zł z odsetkami (np. 210), natomiast Polska powinna zostać ukarana karą E 200 000 za uwłaczanie godności PE groszowymi prowokacjami. Aktualny MSZ Polski , odpowiedzialny za dostanie się sprawy pod obrady PE, powinien zostać ukarany grzywną nie mniejszą niż E 50 000.

  2. Zakaz salutu rzymskiego jest bezprawny i bezsensowny. To odwieczny naturalny sposób zwracania na siebie uwagi czy to w celu zabrania głosu, czy zwrócenia uwagi na sytuację w pobliżu. Podobnie nielegalne są polskie zakazy rejestracji partii komunistycznej.

  W PRL prasa pełniła istotną rolę UZUPEŁNIAJĄCĄ OŚWIATOWĄ i podobne dylematy były wyjaśniane ku powszechnej korzyści. Obecnie Polska jest pustynią intelektualną po wyemigrowaniu prawdziwej elity - naukowców, inżynierów, lekarzy specjalistów . Pozostały w Polsce PROLETARIAT INTELEKTUALNY pozbawiony jest wszelkiej rzeczowej informacji (m.in. ze względu na nieznajomość języków obcych i ciągle obniżający się poziom wiedzy ogólnej) i wystawiony na prymitywną propagandę.

 • prokuraturarejonowa

  0

  Po jesiennych wyborach Straż Miejska i jej pracownicy zostaną potraktowani tak samo jak swego czasu Styropian potraktował ubecję. Czyli sprawiedliwie.

 • coalesce

  Oceniono 2 razy 0

  Tymczasem Korwin znowu zmiażdżył lewaków, ale artykułu o tym nie można komentować. Jeszcze by jakiś, nieznaczący odsetek faszystów nie oburzył się jak należy.

 • pldeepinside

  Oceniono 1 raz 1

  Piszę książkę SCI-FI. Powiedzcie, jak wam się podoba początek... Otóż któregoś dnia przybysze z innej galaktyki, którzy żyli z nami od lat, wymordują w wielu miastach Europy miliony Ziemian. Zaczną mordowac od policjantów, spalą komisariaty, urzędy i centra zarządzania kryzysowego. Dzięki temu nikt nie będzie im przeszkadzał w kolejnym etapie rzezi, która odbędzie sie tego samego dnia. Będą strzelać do Ziemian jak do kaczek. Zniszczą łączność, nadajniki TV i radiowe. Nastąpi cisza w eterze. Gdy ulice opustoszeją, obcy będą szukać Ziemian w ich własnych domach i mieszkaniach. Będą wchodzic do mieszkań i strzelac do nieuzbrojonych rodzin.
  No, ale nie będę wam opowiadał o tym, co stanie się później, bo nie kupicie mojego e-booka...

 • ragefox

  Oceniono 2 razy -2

  W PE Korwin powiedział to co wszyscy myślą.

 • Tom as

  Oceniono 1 raz -1

  www.youtube.com/watch?v=v7CQkivQNQI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje