Nowy sondaż: PiS nadal prowadzi, a Kukiza wyprzedza już partia Ryszarda Petru

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je koalicja PiS, Polski Razem i Solidarnej Polski, zdobywając 38 proc. głosów - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Daleko w tyle pozostaje PO, na którą zagłosowałoby 25 proc. ankietowanych.

Polub i bądź na bieżąco!

Na podium znalazłaby się także Zjednoczona Lewica z 9-procentowym poparciem. Dalej, z wynikiem 7 proc. głosów, uplasowała się Nowoczesna.pl Ryszarda Petru, wyprzedzając tym samym ugrupowanie Kukiz'15, na które swój głos oddałoby 6 proc. respondentów (jeszcze miesiąc temu, w badaniu MB, Paweł Kukiz mógł liczyć na 12 proc.).

Z kolei dla PSL swoje poparcie zadeklarowało tyle samo ankietowanych, co dla partii KORWiN - 5 procent.

Sondaż Millward Brown dla TVN | Create infographics


Więcej o sondażu Millward Brown na stronie portalu TVN24.pl >>

Podobne wyglądają także wyniki sondażu Millward Brown dla "Gazety Wyborczej". Przeczytaj więcej >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (343)
Nowy sondaż: PiS nadal prowadzi, a Kukiza wyprzedza już partia Ryszarda Petru
Zaloguj się
 • Joshua Goldman

  Oceniono 2 razy 2

  nie mogę uwierzyć, że po tych wszystkich wpadkach które zanotowały polskie sondażownie w ostatnich latach, ktokolwiek jeszcze zamawia w nich badania, i ktokolwiek wierzy w ich wyniki... w zasadzie żadna z firm badających preferencje nie powinna już istnieć, bo pomyłki w przewidywaniu czegokolwiek sięgające 10-15 procent, dyskwalifikują i są nie do zaakceptowania w normalnym świecie... wytłumaczenie jest tylko jedno: "sondażownie" nie robią badań tylko wypełniają zkecenia :-)

 • zalogopeda

  0

  "Pod naszymi tekstami o [cenzura] pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które niezgodne sa z nasza linia partyjna. Nie chcemy ich pokazywać."
  [cenzura]
  [cenzura]
  [prokuratura]
  [cenzura]
  [nienawisci]

 • czerwone_winko

  0

  Hahahaaaa czy ktoś w tym kraju wierzy jeszcze w ta propagande sondażowa?

 • kiczkis

  Oceniono 4 razy -2

  Stoi na stacji drużyna Kopacz :
  Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz
  Nędza i rozpacz.
  Stoi i sapie, dyszy i bredzi
  "Pierwsza" od dawna w przedziale siedzi
  Buch – jak czyściutko…
  Uch – jak ładniutko…
  Puff – jak smaczniutko…
  Uff – jak milutko…
  Już ledwo sapie, już ledwo zipie
  A jeszcze Misiek pomysły sypie
  Działaczy do niej podoczepiali
  Znanych, nieznanych, młodych i starych
  I pełno złości w każdym działaczu
  Trzęsie się pociąg w rytmie ich płaczu
  Wagony z klimą, błyszczące, duże
  A w jednym świnie, a w drugim tchórze
  A w trzecim siedzą sami cynicy
  Siedzą i jedzą zad ośmiornicy
  A czwarty wagon pełen kelnerów
  W piątym wycieczka wicepremierów
  W szóstym Kalorak (trochę nieświeży)
  W siódmym eksperci oraz hejterzy
  W ósmym szefowej rządu psiapsiółki
  Wcinają z jajem służbowe bułki
  W dziewiątym – wszyscy doradcy „Bula”
  W dziesiątym Donald… Nie, to wiatr hula.
  A tych wagonów jest ze czterdzieści
  Ta paranoja się w nich nie zmieści.
  Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów
  I każdy zjadłby tysiąc kotletów
  I każdy nie wiem, jak „dawał radę”,
  Słupków poparcia nie dźwignie żaden…

  Nagle - zgrzyt!
  Nagle - wstyd!
  Partia - w dół!
  Koła - w muł!
  Najpierw powoli - jak żółw – ociężale,
  Ruszyła Platforma po szynach - ospale,
  Szarpnęła kamery i ciągnie z mozołem
  I kręcą się, kręcą się „setki” wesołe
  I biegu przyspiesza, i gna na złamanie,
  I ściemnia, i mami, obraża i kłamie,
  A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!
  Po torze, po torze, po torze, po głos!
  Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las,
  I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas,
  Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
  Jak gdyby ktoś inny tu rządził od lat
  i straszył, i ściemniał, wył, kopał i gryzł
  Że „wszyscy umrzecie”, gdy rząd będzie z PiS.
  A skądże to, jakże to, czemu tak łże?
  A co to to, co to to, kto to tak prze,
  Że pędzi, że wali, że bucha buch, buch?
  To Partia Obciachu wprawiła to w ruch,
  To partia, co z kotła mediami do tłuków,
  A tłuki rechoczą przez łzy do rozpuku
  I wrzeszczą, i plują, i pociąg się toczy,
  Tak długo aż w końcu z tych torów wyskoczy
  i w przepaść poleci, i sztandar się zwinie,
  By żyło się lepiej – Platforma przeminie.

 • belmondo1956

  Oceniono 4 razy 0

  Drga redakcjo! Zlikwidowaliście możliwość komentowania artykułów o uchodźcach. Nawet jeśli komentarze były obraźliwe, to były to komentarze Polaków. Tacy też są. Teraz nie wiadomo co ci ludzie myślą.
  Swoją drogą w krajach zachodnich dochodzi do sytuacji gdy na święta nie wystawia się choinki (mogliby się obrazić muzułmanie) lub w stołówce nie podaje się wieprzowiny (powód ten sam). Czy mamy czekać aż u nas będzie tak samo?

 • piters333

  Oceniono 4 razy 0

  I Znowu Kreatury z Pisu mają dojść do władzy ??? Kaczyński , Bierecki i cała banda lizusów, które nie mają pojęcia o rządzeniu tylko o mąceniu ???? Porażka

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 0

  ==Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Mariusz Pudzianowski wkleił przypisywaną Władimirowi Putinowi wypowiedź.

  Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Rosji, powinien mówić po rosyjsku i przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szariatu, to radzimy mu, aby przeniósł się do tych krajów, miejsc, gdzie szariat obowiązuje. Rosja nie potrzebuje mniejszości muzułmańskich. To mniejszości potrzebują Rosji, a my nie będziemy tworzyć specjalnych przywilejów lub zmieniać naszych praw zgodnie z ich życzeniami. Mogą krzyczeć głośno o "dyskryminacji". Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszej rosyjskiej kultury. Takie samobójstwo kulturowe ma miejsce w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, muzułmanie przechwycą władzę w tych krajach. Jeśli mamy przetrwać jako naród, to Rosja nie pójdzie tą drogą. Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnymi zwyczajami szariatu. A jeśli nasz szanowny ustawodawca uważa, że należy stworzyć nowe prawa, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes Rosji, a należy pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie są rosyjskie.

  Pudzian opatrzył to komentarzem: "Popieram go w 100% w tej kwestii, a gdzie nasi politycy niby tolerancyjni??? Jaka tolerancja???!!!! Asymilacja albo wypad!!!".

  Wpis strongmana zebrał ponad 700 komentarzy. Większość komentujących popiera jego stanowisko.===
  To samo dotyczy POLSKI. Słowo Rosja zamienić na Polska.
  ŚWIĘTE SŁOWA.
  PUTIN na prezydenta Polski.Albo Pudzian też niegłupi chłop.

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy 0

  Będąc premierem Tusk traktował rządowe samoloty jak prywatne taksówki. Wyciągnął w ten sposób z kasy państwa ok. 6 mln zł!
  Po kilku miesiącach nieustannych poszukiwań afery jaką można by przyczepić do nowego prezydenta, rządowi funkcjonariusze medialni w końcu ogłosili - Duda w latach 2012-2014 wziął z kasy Sejmu 11 tys. zł na przeloty samolotem z Warszawy do Poznania. Ci sami funkcjonariusze zapominają jednak, że w latach 2008 - 2014 Tusk na przeloty swoje i swojej rodziny na trasie Gdańsk - Warszawa - Gdańsk wyciągnął z kasy państwa około 6 mln zł!
  Przypomnijmy - Donald Tusk w czasie, gdy był premierem uwielbiał wracać na weekend do domu w Trójmieście. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że wykorzystywał do tego najdroższe środki transportu, czyli samoloty lub helikoptery. Traktował je jak prywatne taksówki, które w piątek transportowały go z Warszawy do Gdańska, a w poniedziałek z Gdańska do Warszawy. Tusk, często wraz z rodziną i znajomymi, latał w ten sposób rządowymi Tu-154, Jak-40, helikopterami lub embraerem grubo ponad 300 razy (dane potwierdza Centrum Informacyjne Rządu). szacunkowy łączny koszt takich przelotów to około 6 milionów złotych. Rządowi funkcjonariusze medialni powinni o tym pamiętać, gdy wypominają Dudzie 11 tys. zł na przeloty z Warszawy do Poznania w czasach, kiedy był posłem na Sejm.

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy 0

  MUCHA - wyrodna matka zajmuje się polskimi rodzinami???
  Wyrodna matka...i kobieta bez zasad jak LIS.....robi nagonke na Prezydenta......a sama POwinna siedzieć!...jak HANNA za spalony MOST...bo wolała monitorować tęczę ...niż strategiczny obiekt!

  Niegospodarność – to chyba najłagodniejsze słowo, które od początku tej afery cisnęło się na usta. Władowanie państwowych 6 milionów złotych w koncert artystki, która sama na siebie powinna zarobić jest skandalem nad skandale. Po występie Madonny zamiast spodziewanych zysków dla Stadionu Narodowego była gigantyczna strata! Ale amerykańska gwiazda oczywiście dostała co dostać miała. Z naszych! – Skarb Państwa stał się w istocie sponsorem koncertu Madonny – potwierdza Najwyższa Izba Kontroli...

  – Minister Sportu i Turystyki wydała publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem. Skarb Państwa stracił na tym przedsięwzięciu ponad 4,6 mln złotych – takie jest ostateczne stanowisko NIK po oddaleniu ministerialnych zastrzeżeń przez Kolegium Izby. Zdaniem Kolegium z rezerwy przeznaczonej na zadania związane z Euro 2012 można było finansować wyłącznie przedsięwzięcia związane z EURO 2012 lub z promocją siatkówki wśród dzieci i młodzieży. Koncert Madonny się do tego nie nadawał!......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX