Komentarze (175)
Wołoszański: Czytałem o 300 tonach złota! Skąd, na Boga taki zapas w upadającej III Rzeszy?!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • borsuk07

  0

  widać z tego, że Niemcy i " Niektórzy " NIE WIEDZĄ CO FAKTYCZNIE KONKRETNIE T E N pociąg wiózł. Mówi się cały czas o 2 pociągach a jak znam ORDNUNG niemiecki to wiedzą doskonale co było w tych pociągach.
  Pewnie woleliby żeby było to złoto niż D O K U M E N T Y. Niektóre Państwa zachowują do 120 lat dokumenty ważne dla Państwa ! !

 • asmok6

  Oceniono 2 razy 0

  Ten artykuł to autokrytyka? Bo publikując to, wyśmiewacie sami siebie i swoje wcześniejsze "artykuły" :)
  A tak poza tym, to większość ludzi wie że media kłamią i od razu biorą poprawkę na informacje, stosując podobny tok rozumowania jak w tym tekście.
  Jest, czy go nie ma, to jedna sprawa, może i jest skoro osoby "oficjalne" twierdzą że dokumentacja to potwierdza. Druga sprawa to jego zawartość i forma, a tutaj już przecież czyste spekulacja, nikt nie wie ale wszyscy piszą :)

 • navicula1971

  0

  w 45 pociągi (bez wyjątku) to była zwierzyna łowna dla alianckiego lotnictwa a nie realna siła bojowa. Zresztą pociąg wcale nie musi być pancerny.
  Nie zmienia to faktu, że do wywiezienia cennych rzeczy z broniącego się miasta użył bym pociągu. Z prostej przyczyny- pociąg może zabrać dużo więcej rzeczy niż ciężarówka i może poruszać się nocą bez żadnych świateł. To najprostszy i najbezpieczniejszy sposób opuszczenia zagrożonego rejonu. A jak ktoś był w Górach Sowich to mógł się sam przekonać, że korytarze do których prowadzą szyny to nie żadna fikcja.
  Złoto ze złotego pociągu to raczej kosztowności z depozytów ludności cywilnej.

 • kaktus-2

  Oceniono 4 razy 4

  Do wszystkich malkontentów. Złoty pociąg ISTNIEJE NAPRAWDĘ!!!!! Nieważnie czy materialnie czy mentalnie ale ma on realną wartość!!!!!
  Jest on warty minimum kilkadziesiąt mln złotych, a jego wartość z każdym dniem rośnie!!!!
  Jak to obliczyłem nie mając dostępu do żadnych materiałów?
  Ano bardzo prosto.... Ta kwota wyszła mi z zsumowania wartości marketingowej znaleziska...
  Wszystkie poważniejsze agencje informacyjne informują non stop o naszym pociągu. Na forach ludzie o tym non sto dyskutują... Policzcie sobie ile Polska by musiała wydać kasy na ten czas antenowy i na te już metry kwadratowe dzienników na świecie. Do tego to lepsza reklama niż najlepszy spot o Polsce, a już na pewno to lata świetlne od naszych wcześniejszych produkcji....
  Co jest lepszego??? Tajemnica.... złoto.... skarb... III Rzesza....
  Turyści będą walić drzwiami i oknami żeby zobaczyć zamek (Książ) który może być połączony z tym pociągiem :)
  Na miejscu naszych rządzących wysłał bym wojsko na poszukiwanie tego pociągu, ale po cichu, nocą tak żeby ich nikt nie widział, a jak zobaczy, to tak jak Ruscy na Ukrainie... to nie nasi :)
  Jak nic nie znajdą to zwołujemy konferencję prasową na której mówimy, że z dostępnych dokumentów nic nie wynika i nie zamierzamy niczego szukać bo to strata czasu.... Ludzie i tak nie uwierzą że tam nic nie ma i będą jeszcze długo przyjeżdżać... można jeszcze do tego co jakiś czas puszczać w świat "przecieki" o tym że jednak coś tam może być :)

  A jeżeli by ten pociąg jednak istnieje na prawdę to bym go wydobywał przez kilkanaście miesięcy... im dłużej tym lepiej, ale na każdym etapie bym robił konferencje prasowe informujące o postępach.... no i co jakiś czas przecieki o prawdziwych górach złota i diamentów które są tam ukryte :)

  Jak to dobrze rozegramy to to może być dla nas prawdziwa góra złota.... a może przy okazji naprawdę byśmy coś znaleźli???? taki mały bonusik :)

 • 7abc7

  Oceniono 2 razy 0

  Szanuję Pana, ale Rosja też upada a Putin pływa w złocie. Każdy totalitarny rząd dba o swoich przywódców i generałów to złoto miało być emeryturą w ciepłych krajach.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Wołoszański dał głos w obronie własnej twórczości i niezależnie od motywów, które nim kierowały, zapewne ma rację.

 • megaron2

  Oceniono 2 razy 2

  Ofensywa styczniowa sowietów dotarła do Głogowa już pod koniec styczniai opanowała obszerny przyczółek ścinawski na zachodnim brzegu Odry.. Kilka dni później kontynuacja ofensywy doprowadziła do opanowania przez sowietów Lubiąża i moment później do odcięcia Wrocławia. Tym samym został przerwany główny szlak kolejowy z Wrocławia. Niemcy odbili Lubiąż i odblokowali trasę dopiero po miesiącu. Jeżeli więc złoty pociąg ruszył tuż przed zajęciem Lubiąża, to zaraz potem, ani nie mógł ruszyć w głąb Rzeszy, ani cofnąć się do Wrocławia. Pozostaje Wałbrzych i Książ, które były mu po drodze. A co do wartości militarnej pociągu pancernego w tym okresie, to bym nie przesadzal.

 • spark5719

  Oceniono 2 razy 0

  Pomysł użycia wiertni w potencjalnie zaminowanym terenie to dosyć kuriozalny pomysł, coś jak rosyjska ruletka. Zakładam, że pan Bogusław zgłosi się do pierwszego odwiertu na ochotnika... ;)

 • fctheduck

  Oceniono 8 razy 6

  Gazeta zlikwidowała fora przy artykułach o nielegalnych imigrantach. Nie podobało się 99% komentarzy? Pewnie były politycznie niepoprawne.

 • pikos-2

  Oceniono 1 raz 1

  Co by nie mówić o całej tej aferze z pociągiem to jednak jest to coś zdecydowanie pozytywnego. Promocja kraju, promocja regionu, promocja naszych zabytków, promocja samej idei poszukiwania wielu jeszcze ukrytych zabytków, promocja geofizyki, bo kto wcześniej słyszał o georadarach czy magnetometrach, promocja naszej historii, która zwłaszcza na zachodzie jest nieznana albo wręcz przekłamana.
  Jest szansa, że więcej, zwłaszcza młodych, osób zacznie się interesować historią i znajdzie w sobie pasję odkrywania.
  Nie wierzę za bardzo w skarb, chociaż chciałbym się mylić, ale jestem przekonany, że jest sporo miejsc które czekają na odkrycie. Nie spodziewajmy się znalezienia bursztynowej komnaty ale odkrycie i udostępnienie ogromnych kompleksów z czasów wojny będzie świetną atrakcją i promocją naszego kraju.
  Mamy pod tym względem ogromny potencjał, który tylko czeka na wykorzystanie.

 • emerytstudent

  Oceniono 1 raz 1

  Wiele w tym prawdy. Z naukowego punktu widzenia to faktycznie można użyć lepszych metod aby wytropić taki ładunek. Nie wierzę, że minister zna różnicę pomiędzy radarem a madnetometrem, metodą elektrooporową itp więc nie czepiałbym się użytych przez niego słów. Widocznie zobaczył jakieś szlaczki i powiedział co mu w dusz leżało. W końcu ludzie na takim stanowisku nie muszą się znać na tym co robią.

  Ale.... jeśli tam coś jest to takie zamiatanie sprawy pod dywan jest niepokojące. W najgorszym razie koncesję na kopanie jak to u nas w kraju bywa dostanie jakaś niemiecka firma.. lub rosyjska. :)

 • almagus

  Oceniono 5 razy -1

  Złoto prawdopodobnie jest pod zamkiem w Szczytnie koło Kłodzka. W marcu 2006 roku Pis zgodził się na rozkradanie przez episkopat na Ziemiach Odzyskanych.
  Zastępcą Z. Ziobry był PAD, to oni nadali prawomocne orzeczenie podpisanej notatki przez abp Wielgusa i L. Dorna pod patronatem prezesa. Planowali przyspieszone wybory i poparcie kleru. Teraz to chce osiągnąć pewnie E Kopacz zatrudniając L. Dorna i wielu innych zdrajców. Przez 8 lat nie pomogli ścigać Komisję Majątkową, ani nie podjęli ani jednej uchwały w sejmie, do przywrócenia własności przyznanej Polsce w Traktacie Poczdamskim. Doszło do tego, że Eryka Steinbach zażądała zwrotu majątków ziomkom.
  To jest największa afera, na której nie sprawdził się nawet L. Wałęsa.
  Cześć ich pamięci!!!!!!!!!!!!

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 7 razy 5

  Lepiej żeby tego pociągu nie było, bo się zaraz okaże że trzeba oddać go żydom albo księżom.

 • witmel

  Oceniono 1 raz 1

  ostatnio przeglądałem w bibliotekach cyfrowych archiwalne gazety wrocławskie z lat 44-45
  w poszukiwaniu stosownych ogłoszeń o deponowaniu wartościowych przedmiotów,
  na nic nie trafiłem, może ktoś miał więcej szczęścia, proszę o ewentualne linki.

 • invest_pl

  Oceniono 4 razy 0

  oj oj oj - będzie jak z łupkami - głupkami do których się przylepili POlitycy jak muchy do lepu. Pamiętam KOmora jak pierdzielił co on nie nawyprawia z tymi łupkami, z tym bogactwem TEJ ZIEMI!!!

 • antypopis

  Oceniono 4 razy -2

  Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy Wyborcza to gazeta UB-ecka, to niech sobie popatrzy na mordę tego szpicla.

 • dokowski

  0

  Jak można tyle czasu odgrzewać już dawno zdechłą kaczkę?! Czy wy, dziennikarze, nie macie już żadnego poczucia wstydu? Rozumiem, że dla urozmaicenia wakacji można było się powygłupiać, ale mamy już wrzesień - wydoroślejcie!

 • adin_null_adin

  Oceniono 1 raz 1

  300 fantazja, ale powinny być nagrody dla laureatów Złotego Ogórka.

 • waclaw.berent

  Oceniono 5 razy 1

  Wystarczy prześwietlić to rengenem na kryptonit a potem w odpowiednim miejscu wyciąć raz dwa tunel blajzerem i po sprawie. Tylko trzeba uważać by nie uszkodzić bursztynowej komnaty.

 • cierniooczek

  Oceniono 2 razy -2

  temat zastępczy jak się okazuje,

 • panzerfaust39

  Oceniono 5 razy -1

  Teraz należy zadać pytanie kto i w jakim celu wymyślił bajkę do której zleciały się wszystkie media jak muchy do gówna

 • nieztegopodworka

  Oceniono 3 razy 1

  Polska potrzebuje co kilka lat zastrzyk w formie "zlotego pociagu" bo inaczej ten kraj by juz dawno padl. Wiec dalej nic nie robcie tylko liczcie na zlote pociagi, ktore od wszystkiego wybawia.

 • kieja

  Oceniono 4 razy 2

  Ja mam ciagle nadzieje, ze ten zloty pociag to taki eksperyment psychologiczny majacy pokazac ludzka chciwosc. Bo skoro ktos go juz znalazl, to czemu tak wielu ludzi zaczelo go szukac? Zeby ukrasc nagrode temu kto znalazl? Zeby rozkrasc dla siebie?

 • slonbe

  Oceniono 8 razy 0

  Aj Waj ! Niech kazdy Polaczek od rana zastanawia sie bad tonami zlota. Niech ma w pracy temat do dyskusji. Byle tylko nie zaczal zastanawiac sie nad tym dlaczego w tym kraju jest tak jak jest? A my spokojnie bedziemy go obrabiac dalej! Aj waj! Jak ucichnie pociag wymyslimy kolejna afere albo nasz czlowiek w rzadzie palnie jedno zdanie nad ktorym znow beda rozprawiac tygodniami... Aj Waj!

 • romek sz

  Oceniono 12 razy -6

  "Od 1976 roku był członkiem PZPR.

  W 1985 roku wyjechał jako korespondent radia i telewizji do Londynu, gdzie pracował przez 3 lata. Po powrocie w grudniu 1988 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora I Programu TVP"

  Przepraszam, ale ja pewnych osób nie poważam.

 • logique

  Oceniono 9 razy -9

  Nie znoszę tego typa. Widocznie z braku kogokolwiek innego jakoś tam świat go toleruje, ale merytorycznie i oratorsko jest cieniuteńki jak kłak łonowy starego orangutana.

 • a2.a1

  Oceniono 6 razy 6

  A może tak zapytać p. Tomasza Jurka z Dolnośląskiej Grupy Badawczej jak to jest z tym skarbem i skąd ma mapę/ szkic ukrytej linii kolejowej :) w końcu to on prawdopodobnie jest jednym z tajemniczych informatorów ...

 • gesipipek65

  Oceniono 13 razy -7

  Wołoszański - konfident i donosiciel , paskudny facet, znowu na ekranie się wymądrza !!!

 • jasio1231

  Oceniono 8 razy -8

  "Georadar? A dlaczego nie użyto magnetometru?"

  A zloto jest magnetyczne? Podobno caly ten pociag jest ze zlota.

 • sinepopuli

  Oceniono 5 razy 1

  No dobra,ja rozumiem Bank Rzeszy i upadajace panstwo Hitlera, ale w kontekscie zlota Wroclawia mowi sie o depozytach ludnosci ( np ze skrytek bankowych) i jubilerskich. Wbrew pozorom moglo sie tego troche nazbierac. Zgadzam sie ze nie 300 ton, ale juz 3 tony samego kruszcu daloby ok 100 milionow zl. A jesli chodzi o wartosc kolekcjonerska to pewno trzy razy tyle.

 • jakstarewino

  Oceniono 6 razy -2

  Kiedy byłem małym chłopcem oglądałem z zapartym tchem program o JFK (pana Bogusia oczywiście). Z zapartym dlatego, że przedstawił on wersję pewnegp domorosłego badacza zabójstwa Kennedy'ego, który "odkrył", że na drzewie- przy samej ulicy- siedział snajper. Ów badacz doszedł fo tej komkluzji poprzez cykliczne powiększanie zdjęć zrobionych przez jedną z osób znajdujących się po przeciwnej stronie ulicy. Mało tego- wspomniany badacz tak powiększał te zdjęcia, że wyszło mu iż rzekomy snajper miał przypiętą odznakę, na której widniał emblemat policji w Dallas, Pamietam pana Bogusia jak sugestywnie odziaływał na moja wyobraźnię i myślę, że sam wierzył w to co mówi. Kiedy byłem już mądrzejszym chłopcem, to przeczytałem książkę wspomnianego badacza, okazało się z niej, że nie robił on powiększeń z oryginalnychklisz, tylko z reprodukcji w książce (sic!). Od tego czasu pan Boguś nie jest dla mnie jakimś specjalnym autorytetem,

 • jarker

  Oceniono 6 razy -4

  Panie Wołoszański, dobra rada- niech pan do swoich przemyśleń nie dodaje nic na temat różdzkarzy, bo to niszczy pana wiarygodność. Niemal wszyscy Polacy święcie w nich wierzą, gdy tymczasem ta zdolność nie istnieje. Niech pan przejrzy filmy po angielsku na necie pokazujące jak się kompromitują i ośmieszają. Np James Randi Debunks a Dowser. Czemu w nich wierzymy? Bo oni nie są oszustami. Święcie wierzą w swoje zdolności, piszą o tym książki, rozwijają swoje 'talenty', prowadzą kursy na te tematy, zakładają stowarzyszenia itd. No i wykrywają wodę. Wystarczy jednak kilka minut by każdemu z nich udowodnić , metodą podwójnie ślepej próby, że ta zdolność nie istnieje. A niedowiarkowie wynajmujący ich do kopania studni niech poproszą by wskazali gdzie wody nie ma. Będą zaskoczeni efektem takiego prostego pytania.

 • viking2

  Oceniono 3 razy -3

  No dobrze, pan Woloszanski ma watpliwosci - jego prawo.
  Tylko dlaczego nagle wyglasza caly szereg krytycznych opinii? Co sie za tym kryje? Rozumiem, ze moze mysli sobie "jacy ci ludzie naiwni, wystarczy, ze ktos rzuci jakas plotke o znalezionych skarbach, a tu juz 3/4 spoleczenstwa z wypiekami na twarzy zaczyna szukac szczegolow" - i znow, moze ma racje, moze nie ma - ale co mu zalezy, czy ludzie szukaja sensacji, czy nie?

 • icc217

  Oceniono 7 razy -3

  Idiota ten W. .... W Polsce bez "naukowych autorytetow" ani rusz.
  A te "naukowe autorytety" sa tak potrzebne jak dziura w niebie.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 12 razy 8

  Inverness żyje z węża morskiego, a Wałbrzych ze złotego pociągu. I niech tak będzie!

 • dziala_nawalony

  Oceniono 10 razy 6

  a moze to tak po prostu sprawdzic?, zamiast pieprzyc o tym bez konca snujac wizje takie czy siakie.

 • zuuuraw

  Oceniono 7 razy 1

  I tak oto na oczach całego świata polscy antysemici ukryli pociąg ze "złotem wrocławskich Żydów" przed Światowym Kongresem Żydów !
  A przecież Icki z WJC pozamawiały sobie już sobolowe futra na konto tego złota, i co teraz ?

 • resoltum

  Oceniono 1 raz -1

  1 tona złota daje ~32 150 uncji tego kruszcu. Przy aktualnym kursie ceny złota 1133,10 USD i dolarze po 3,77 zł daje niemałą sumę ~137,5 mln złotych. Co pomnożone przez 300 tych domniemanych ton byłoby warte ponad 41 miliardów złotych.
  Nie wystarczy nawet na załatanie dziury budżetowej, więc czym tu się podniecać?

 • szambolan_prezydenta

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Bogusławie sezon ogórkowy się skończył!!
  Ogórki do beczki!
  W przyszłym sezonie ogórkowym beczkę się otworzy!
  I zabawa od nowa.
  Amen!!!!!

 • remo29

  Oceniono 21 razy 17

  Okaże się, że to nie tam jakiś pociąg ze złotem, tylko autobus do Złotoryi.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawe ile takich złotych pociągów dojechało do waty...

 • Grzegorz Tymek

  Oceniono 1 raz -1

  witam panie woloszanski zapoznalem pana prywatnie ale stwierdzam ze to bujda na temat zlota moze jezeli to prawda chodzi o ewakuacji f2 bo kazdy mysli o bursztynowej komnacie pozdrawiam grzegorz

 • ydraw

  Oceniono 3 razy 1

  A może jest tak - znaleziono pociąg i teraz trzeba robić ze wszystkich wariatów, wmawiać im że go nie ma i nic tam nie ma, żeby ktoś mógł to wszystko ukraść.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  Polska (a nie BRD) spadkobierca III Rzeszy?
  Bardzo dobry koncept. Wiecej niz kilka dokroratow w rodzaju tego prezydenckiego sie kroi...
  I to na dodatek dzieki Stalinowi???

 • jkzxy

  Oceniono 4 razy -2

  jak nic się nie znajdzie to większą połowę "nic" oddamy żydom a mniejszą połowę Rosjanom, tyle im się należy

 • cmok_wawelski

  Oceniono 3 razy -1

  'Stoi w tunelu lokomotywa,
  Pajecze firany obrywa,
  Ciężka, ogromna i rdza z niej spływa:
  I tłusta, zastygla hitlerowska oliwa.

  Stoje i sapie, dysze i dmucham,
  Czekam i zar emocji z rozgrzanej mi lepetyny bucha:
  Buch - jak gorąco!
  Uch - jak gorąco!
  Puff - jak gorąco!
  Uff - jak gorąco!
  Już ledwo sapie, już ledwo zipie,'

  ...co za lato.
  Global warming.

 • tomchata

  Oceniono 21 razy 19

  "Jest rok 2015. Dokładnie druga połowa roku. Ciepły sierpniowy poranek. Południe Polski. Wałbrzych. Dokładnie 300 km od Koluszek. Temperatura rośnie z dnia na dzień ale z nie powodu pogody. Czuję, że coś duch Sensacji XX wieku unosi się w powietrzu. Na lwej dłoni stają powoli włosy. Zaczyna się. W mediach wybucha panika. Rosjanie i Niemcy najeżdzają nasz kraj ze słuchawakmi na uszach. Cała Polska już szuka. Pik... Pik... Pik. W sklepach brakuje wykrywaczy metali. Pik... Pik... Pik. Z jedynego okrętu wojennego w kraju zniknął sonar Pik... Pik... Pik. Z plaży w Pucku zwijają się parawany, ludzie bukują PKS-sy. Pik.... Pik... Pik. Rutkowski wyłącza telefony. Więc kto znajdzie to złoto??? No Kto? Szukaj fafik szukaj..." - Zapraszam na kolejny odcinek

 • kniazwitold

  Oceniono 3 razy 1

  Tysiące specjalistów od nawozów i od świata postanowiły wydać ostatnie tchnienie w mediach i skrytykować coś o czym nic nie wiadomo.
  Odrażające kanalie wróżące z fusów.

  Niech wykona ktoś rzetelne badania i zamknijcie ryje i przestańcie się kompromitować.

 • Niebieski Niebie

  Oceniono 6 razy -4

  Jeden złoty ząb waży 3 gram. Uśmiech pełen złota przekłada się na wagę 64 gram. Wystarczyło zatem tylko niecałe 5 milionów żydów i nieżydów i ma pan 300 ton złota. Okrutny komentarz, ale historia nie kłamie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX