Duda na Westerplatte nie podał ręki Kopacz. Premier: Okazje do rozmowy są w Warszawie [WIDEO]

01.09.2015 11:32
- Nie miałam żadnej obietnicy, że będę rozmawiać - tak premier skomentowała fakt, że w Gdańsku podczas uroczystości na Westerplatte nie doszło do rozmowy z Andrzejem Dudą, który nawet nie podał jej ręki. Według Ewy Kopacz obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej nie są okazją do rozmów. Jak dodała, takie okazje zdarzają się w Warszawie, a ona bezskutecznie o taką rozmowę zabiega.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rano prezydent Duda i premier Kopacz wzięli udział na Westerplatte w obchodach 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie uroczystości delegacje - rządowa i prezydencka - wymieniły uściski dłoni, ale - choć stały obok siebie - we własnym gronie.

Premier Kopacz, pytana później przez dziennikarzy, czy jest jej przykro, że nie udało jej się porozmawiać z prezydentem Dudą, odparła: - Nie, ja nie miałam żadnej obietnicy, że będę rozmawiać. Jak dodała, nie sądzi, by uczestniczenie w uroczystościach związanych z kolejną, smutną rocznicą wybuchu II wojny światowej - w której zginęło ponad 6 mln Polaków - było okazją do rozmów.

"Zabiegam o rozmowę bezskutecznie"

- Myślę, że takie okazje mamy dość często w Warszawie, tylko nie potrafimy z nich skorzystać. Jak państwo wiecie, ja zabiegam o taką rozmowę bezskutecznie - powiedziała Kopacz.

Kopacz kilkukrotnie apelowała do prezydenta Dudy m.in. o zwołanie posiedzenia Rady Gabinetowej i Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent, odnosząc się w ubiegłym tygodniu do tych apeli, powiedział w TVP Info: - Radę Bezpieczeństwa Narodowego zwołam wtedy, kiedy uznam to za stosowne jako prezydent.

Do tego apelu odniósł się też przewodniczący "Solidarności" podczas uroczystości z okazji podpisania Porozumień Sierpniowych. - Prosi się jednego Dudę, czyli prezydenta, żeby ją zaprosił na Radę Gabinetową. Drugiego Dudę prosi, żeby ją zaprosił na obchody. Ona ma jakieś problemy, niech się uda do psychologa, naprawdę - powiedział Piotr Duda.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (2741)
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 547 razy 477

  Duda, prezydent Polski, nie wita sie z Kopacz, premierem (premiera?) Polski. To widac jakie zasady dobrego wychowania nabyl Duda ze swojego "inteligenckiego" domu. Coz tutaj mozna wiecej napisac. "Kon jaki jest, to kazdy widzi".

 • agent-0700

  Oceniono 427 razy 381

  Pomijając fakt dobrego wychowania Duda ponownie potwierdził, iż nie dorósł do sprawowanej funkcji. Nawet Lech Kaczyński i Tusk nie mieli problemu z przywitaniem się. Niestety takim zachowaniem Duda tylko utwierdza niedowiarków, iż to co deklaruje nie ma poparcia w rzeczywistości. Jak można mówić o łączeniu Polaków nie podając reki premier rządu polskiego ani nie próbując nawet współpracować z nią. Przecież to elementarny obowiązek a nie widzi mi się. Swoim zachowaniem Duda łączy tą cześć społeczeństwa, która takie błazeńskie zachowania cieszą i chyba liczy ze jest to większość społeczeństwa.

 • jdkonrad

  Oceniono 297 razy 257

  dlatego jest zwykłym chamem i krętaczem!! wybrało go stado idiotów sterowanych z ambony z nadzieją, że im da!! nic im nie da, bo nie ma!! sam naciąga na biletach lotniczych, a skarb państwa nie jest z gumy!

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 266 razy 236

  i jeszcze jedno ponoć na Westerplatte skandowano andrzej duda...

  PISLAMSTWO i lemingi z PIS wszędzie skandują, raz lenin, raz stalin innym razem papież lub maliniak... ot tak przyzwyczajeni, a do tego zmuszają jeszcze dzieci

  bo NIKT MNIE nie przekona, że dzieci same z siebie dzisiaj na otwarciu roku szkolnego skandowały andrzej duda.... wybaczcie ale takim PISdiotą jeszcze nie jestem

 • kemor234

  Oceniono 214 razy 198

  Noooooo. Takiego chamstwa się nie spodziewałem.
  BOŻE CHROŃ POLSKĘ.

 • r0b0l

  Oceniono 210 razy 184

  jedyna przyszłość tego kraju to podział na normalny europejski zachód i katomatolską najjaśniejszą rzyćpospolitą, przy której reżim łukaszenki będzie wzorcem normalności

  Coraz większemu odsetkowi polaków najzwyczajniej demokracja szkodzi.
  40% poparcia dla idiotów i kolejne 40% którym wszystko wisi

  Za rok pod panowaniem Pisu zaczniecie sie wsadzać do obozów koncentacyjnych, oczywiście w imię waszego boga wszechmogącego.

  Żenująca banda durniów, przez 26 lat mogliście zbudować sprawne i zamożne państwo, innym sie udało a wy wkrótce będziecie słabsi od Rumunii i Bułgarii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje