Listy PiS bez Kurskiego. Są Ziobro, Pawłowicz i Macierewicz. Co z Mastalerkiem?

Komitet polityczny PiS zakończył debatę nad listami wyborczymi. Jak poinformowała rzeczniczka partii, na listach wyborczych nie znajdzie się Jacek Kurski. Według nieoficjalnych informacji nie będzie na nich także Marcina Mastalerka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Komitet Polityczny przyjął listy. Pojawiły się niewielkie korekty. Wysyłamy to do szefów regionów i do środy chcemy mieć wszystko zamknięte - powiedziała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek po opuszczeniu posiedzenia.

Po wielu godzinach debat Witek odpowiedziała na pytania dziennikarzy dotyczące najbardziej spornych nazwisk. I tak okazało się więc, że na listach PiS nie znalazło się miejsce dla Jacka Kurskiego, choć jeszcze dwa tygodnie temu była mowa o jego powrocie do partii. Na listach z pewnością pojawią się jednak prof. Piotr Gliński, Krystyna Pawłowicz i Antoni Macierewicz.

Rzeczniczka mówiła również o koalicjantach Prawa i Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro ma startować z ostatniego miejsca w Krakowie, a Adam Bielan będzie kandydował do Senatu. Nie odpowiedziała jednak na pytanie o Jarosława Gowina.

Mastalerek wyrzucony przez Kaczyńskiego?

Z kolei Ryszard Czarnecki po wyjściu z siedziby partii mówił, że "emocji nie było zbyt wiele". Nie chciał jednak skomentować spekulacji, które wśród komentatorów wywołują największe emocje - rzekomego usunięcia z list Marcina Mastalerka, o czym informuje m.in. PAP.

Jak podała 300Polityka, decyzję o usunięciu byłego rzecznika partii i aktualnego rzecznika sztabu miał podjąć Jarosław Kaczyński. Szef PiS miał to uzasadniać konfliktem, który narodził się w trakcie kampanii Andrzeja Dudy.

"Z naszych informacji wynika, że Mastalerek nie chciał zgodzić się m.in. na pomysły forsowane przez Jacka Kurskiego, które miały doprowadzić do zaostrzenia kampanii Andrzeja Dudy. Kaczyński miał nawet zaproponować głosowanie w sprawie Mastalerka, ale - jak stwierdził - jeśli przegra, to poda się do dymisji" - podał portal.

Jednocześnie Mastalerek zdecydował, by nie odnosić się do zarzutów Kaczyńskiego, "ponieważ trwa kampania wyborcza, a on nie chce szkodzić partii". Według rozmówców portalu polityk zachował się z "bardzo dużą klasą".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (217)
Listy PiS bez Kurskiego. Są Ziobro, Pawłowicz i Macierewicz. Co z Mastalerkiem?
Zaloguj się
 • jan.58

  0

  Ziobro, Pawłowicz i Macierewicz - to ta dobra "zmiana? dla Polski!

 • heepurian

  Oceniono 1 raz 1

  Kurski stary chłop a naiwny jak 12-latek. Kaczyński będzie mamił go obietnicami i wykorzystywał do najbardziej brudnych i cuchnących zagrań w kampanii wyborczej by powiedzieć " my w PiS odcinamy sie od takich zachowań i takich ludzi i dlatego nie wpuściłem Kurskiego na listy". Po wyborach upokorzy go ostatecznie proponując stanowisko pomocnika stróża na parkingu. A wszystko to dlatego, ze gdy Kurski wygrał mandat do europarlamentu to Kaczyński kazał mu zrezygnować by w jego miejsce weszła druga w kolejności kuzynka Kaczyńskiego. Kurski odmówił i Kaczyński posunął go z PiS-u. Teraz ponownie kara, aż do zupełnego upodlenia. Zobaczymy jak będzie pacyfikował ewentualne szczekanie Mastalerka. Pewnie zastosuje tę sama metodę - obietnice do wyborów, a potem kopa w d...

 • heepurian

  Oceniono 1 raz 1

  Oglądam teraz wywiad z Kurskim w TVN 24, ależ to jest nędza a nie facet. " Panie prezesie, z pokorą przyjmuję plaskacza w ryj od pana i bardzo, bardzo proszę , skoro nie mogę być posłem, to choćby byle co, choćby sprzątanie kibla u pana na Żoliborzu, byle bym miał choć parę złotych na przeżycie" Taki sens jest jego wypowiedzi. Zwykła szmata, bez honoru.

 • pyffello114

  0

  To jest oczywista oczywistość, że dla Kurskiego i Mastalarka są zarezerwowane teki ministerialne!!!

 • pyffello114

  Oceniono 2 razy 0

  A co z Gowinem w Krakowie?
  Mam wśród krakowskiej profesury uniwersyteckiej wielu znajomych. którzy zapowiadają, że będą głosować na PiS, ale tylko wtedy, jeśli na listach PiS-u nie znajdzie się Gowin.
  Kaczyński poszedł po rozum do głowy i Gowina na liście wyborczej nie umieścił!!

 • zizotrzy1

  Oceniono 2 razy -2

  Jest fakiba i wiem co mam myslec )))))

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman już nasypał soli na ogon Kaczora (sprzedał Newsweekowi przeloty Dudy), teraz kolej na Kurskiego. Ziobro, Gowin i Mastalerek nic nie zrobią bo to miernoty, żadnych granatów nie przygotowali i dodatkowo to trzęsidoopy.

 • jdkonrad

  Oceniono 4 razy 4

  mogę sobie wyobrazić formację posmoleńską bez ziobry... ale bez pawłowicz?! bez macierewicza??!!
  straci rację bytu!!

 • jdkonrad

  Oceniono 3 razy 3

  a tak prosił.. tak błagał.. bez wazeliny się wciskał! i wszystko na nic!! przecież on nic innego nie potrafi tylko warczeć i opluwać!! gdzie on biedny teraz zajęcie znajdzie?! poza polityką?! nie poradzi sobie! pójdzie na zasiłek! może pojedzie na Łuk Kurski?!
  ale że zioberek się przemknął?! w końcu szef zaprzyjaźnionej formacji! chyba tylko po to, by ta formacja nie startowała osobno i nie zabrała 2% głosów pisiakom. ale tylko on!! i kąkuręt z bani!!
  mastalerek odchodzi w niebyt-to typowy poziom służby jareczkowej, więc nigdzie się nie sprawdzi. podobnie jak reszta formacji posmoleńskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX