Nie chcieli płacić abonamentu. Po dziewięciu dniach bez BBC zmienili zdanie

- Nie zdawałem sobie sprawy, jak często oglądamy tę stację - powiedział jeden z biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez BBC. Nadawca odciął swoje usługi dla osób, które nie chciały płacić abonamentu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

48 z 70 rodzin, które brały udział w badaniu BBC, zadeklarowało, że wolałoby nie płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego publicznego nadawcy Wielkiej Brytanii.

Po tym, jak na dziewięć dni pozbawiono ich dostępu do publicznej telewizji, radia i portali internetowych, 33 z nich zmieniły zdanie - podaje portal Radiotimes.com.

- Wydawało mi się, że abonament to tylko kolejny podatek, a nie uczciwa oferta - powiedział Mike O'Donnell, jeden z biorących udział w badaniu. - Nie zdawałem sobie sprawy, jak często oglądamy kanały BBC - dodał.

Za dużo reklam, "prognoza pogody jak Myszka Miki"

- Reklamy na komercyjnych stacjach doprowadzały mnie do szaleństwa - powiedział O'Donnell. Podobnie jak wielu innych spośród partycypujących w badaniu irytowały go bloki reklamowe oraz gorsza jakość innych kanałów.

- Oglądanie prognozy pogody ITV było jak oglądanie Myszki Miki. Widziałem wyraźnie, że prezenter nawet nie rozumie tego, co czyta - powiedział i dodał, że teraz widzi, jak dobrą jakość oferuje BBC i że byłby gotów zapłacić nawet więcej. Obecnie abonament to 145 funtów na rok (czyli ok. 840 zł).

22 z badanych rodzin od początku deklarowało, że nie ma nic przeciwko płaceniu abonamentu. Po dziewięciu dniach 21 z nich było tego samego zdania.

Po zakończeniu badania każda z rodzin otrzymała 3,60 funta - zwrot abonamentu za dziewięć dni, kiedy byli pozbawieni usług BBC. Część z nich właśnie to przekonało, że warto płacić abonament.

- To wychodzi jakieś 12 funtów za miesiąc - mówił ze zdziwieniem jeden z badanych. - A co miesiąc płacimy 70 funtów za telewizję Sky. Jestem dość zszokowany - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (140)
Nie chcieli płacić abonamentu. Po dziewięciu dniach bez BBC zmienili zdanie
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 1 raz 1

  może by się ktoś w końcu przyjrzał tej spółce i wyraźnie napisał, jakie ma wpływy z reklam i udostępniania swojej oferty dostawcom, czyli kablówkom itp. bo te jęki o abonament zaczynają być żenujące.
  a płacę na ten pie...ik raz w abonamencie, dwa w opłatach dla cyfrowej. oglądam może z 10 razy na rok cokolwiek z tych programów.

 • aleksandrapt

  Oceniono 2 razy 2

  Z przyjemnością bym się odcięła od tak zwanej publicznej telewizji, może z wyjątkiem TVP Kultura, za którą mogłabym dodatkowo płacić. Nie ściągam nielegalnie filmów, kupuję muzykę, ale nie jestem w stanie zrozumieć płacenia za coś z czego nie korzystam i w czym nie widzę żadnej misji, a głównie reklamy.

 • djdomel4

  Oceniono 1 raz -1

  po jaka cholerę pisze ktoś 145(840zl) CZy ma to pokazać ,ze w Polsce jest tani abonament ? W Anglii abonament 145L roczny / minimalny zarobek 16400L

 • gato.pl

  Oceniono 2 razy 2

  A czy nie uczciwiej zakodować sygnał i pobierać opłatę tylko od tych, którzy chcą kupić konkretny program?

 • Ku Ba

  Oceniono 2 razy 2

  To jest ewidentnie materiał sponsorowany przez BBC, ale w Gazecie też pracują ludzie, którzy nie rozumieją tego co czytają. Same ochy i achy jak to nie można bez korporacji żyć.

 • laborant1

  Oceniono 3 razy 1

  Odetnijcie i u nas!!!! Ludzie Wam jeszcze doplaca. Porownywac pakiet BBC z tym co oferuje TVP to jak porownywac Poloneza z Ferrari.

 • nadir82

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem po co przeliczono wartość abonamentu BBC we funtach an złotówki, chyba tylko po to by pokazać "jak tanio" mamy w Polsce. To przy okazji podajcie, że minimalna stawka za godzinę pracy to 6,50 funta, czyli by zapłacić 145 rocznie za abonament trzeba przepracować 22,31 godz.
  W Polsce stawka min. to jakieś 10,94 zł, abonament płatny za rok z góry to 232,20 zł, czyli 21,22 godzin pracy.
  Tylko jaka jest różnica w programie i ich jakości, to już nie da się porównać.

 • alfalfa

  Oceniono 2 razy 2

  Zrezygnowałem z c+ w zeszłym roku a tej "darmowej" za dopłatą bym nie oglądał. Trochę sportu żal ale za to teraz z np. YT oglądam to co chcę i jest nawet ciekawiej. Nie wiedziałem, że tyle jest dostępnych dobrych dokumentów albo, że Studio Filmowe KADR udostępniło całe filmy.
  A.

 • Ku Ba

  Oceniono 2 razy 2

  A sprzedaż Wyborczej jak spadała tak spada. I nikt nie odczuwa braku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX