Nie będzie stanu klęski żywiołowej przez suszę. Rolnicy dostaną pół miliarda złotych

- Nie byłoby tak, że po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej spadnie deszcz pieniędzy na pomoc dla rolników - powiedział Marek Sawicki, minister rolnictwa, tłumacząc, dlaczego rząd nie ogłosi stanu klęski żywiołowej z powodu suszy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pomysł wprowadzenia stanu klęski żywiołowej wzbudzał kontrowersje, ponieważ zgodnie z konstytucją oznaczałoby to odłożenie o minimum trzy miesiące referendum oraz wyborów parlamentarnych.

Po posiedzeniu rządu, na którym obradowano m.in. na temat suszy, minister Sawicki zapowiedział pomoc pieniężną dla rolników, ale ministerstwo nie uznało za zasadne wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

- Nie byłoby tak, że po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej spadnie deszcz pieniędzy na pomoc dla rolników. Budżet z tego tytułu nie ulega zmianie i wprowadza się w błąd rolników i opinię publiczną w tej sprawie - powiedział Sawicki.Minister zapowiedział, że rząd podejmie uchwałę o przeznaczeniu 488 mln zł na pomoc dla rolników, których dotknęła susza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (137)
Nie będzie stanu klęski żywiołowej przez suszę. Rolnicy dostaną pół miliarda złotych
Zaloguj się
 • 24jannormalny

  Oceniono 1 raz 1

  pie...na wiocha oni prowadzą zwykły biznes kto nie jest ubezpieczony to niech spie...,a teraz kto jest ubezpieczony to idiota

 • blubobas

  Oceniono 2 razy 2

  Ta mafia musi odejść. Nepotyzm polityczny w województwach, powiatach i gminach na czele których stoją ludzie z PSL. Problemy z pracą? A należysz do PSL? Dopłaty, dofinansowania itp. Nie dostałeś? A należysz do PSL? No i oczywiście obowiązkowe składki od osób które dostały stanowiska z polecenia PSL. Czy to nie nazywa się mafia? I to ciągłe dofinansowanie rolnictwa. KRUS, dopłaty do tego, że sieje, że nie sieje, że wyrosło albo nie wyrosło, do ubezpieczeń... a czy rolnik płaci podatki? Dość już żerowania na Polakach!

 • zemka

  0

  czytajac wypowiedzi ,to widac ta straszna roznice .W stanach dziecko w5tej klasie wie
  ze rolnictwo to wielki ,trudny bussines ,ale odzielny od wszystkich innych interesow.
  Wkrajach bogatych ,rozwinietych rolnik ma wysoka opinie,a w trzecim swiecie to mysla ze kazdy glupi moze uprawiac ziemie i moze dlatego kipia biede.

 • jegorism

  0

  Drogie miastowe Nauczcie się czytać między wierszami . Sawicki powiedział ,że rolnicy gó... dostaną a kaskę paru kolesi skutecznie zadołuje . Potem się powie że rolnicy dostali co wku... i tak już rozsierdzonych mieszczuchów i napuści się ich na chłopstwo . DZIEL i RZĄDŹ

 • pruch15

  Oceniono 1 raz 1

  Nie jestem rolnikiem, górnikiem, politykiem,księdzem, leśnikiem, żołnierzem, policjantem, nauczycielem, urzędnikiem, lekarzem nawet pielęgniarką nie jestem. Jak żyć panie pr-dencie jak żyć?

 • v_kolumna_v

  0

  Z bezsensownego referendum mającego uratować od klęski byłego Komorowskiego w którym i tak mało kto udział weźmie, mogliby dorzucić jeszcze 100 mln. Ale to i tak Platformę od jesiennych wykopków nie uratuje.

 • adolfxxx

  0

  chamie nie znajacy polszczyzny WON Z POLYTIKI

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz -1

  zadbać o swoich rodaków , rolników tych co tracą pracę , ludzi młodych co pracy nie mają
  a oni myślą o przyjęciu tej dziczy co zalewa Europę

 • omgvoy

  Oceniono 1 raz 1

  Mam juz tego gosc! Gornicy dostaja, rolnicy dostaja, purpurowi dostaja kazdy dostaje tylko nie Kowalski. A Kowalski za wszystko placi. Pie... wszystkie te grupy uprzywilejowane!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX