TOK FM: Nie będzie delfinarium w Mszczonowie. Nie ma zgody Ministerstwa Środowiska

Delfinarium

Delfinarium (DOMINIK SADOWSKI/AG)

- Nie będzie mojej zgody na to, by do Polski sprowadzono delfiny - powiedział na antenie Radia TOK FM minister środowiska Maciej Grabowski. Stworzeniu delfinarium w Mszczonowie sprzeciwiały się organizacje broniące praw zwierząt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Władze Mszczonowa, gdzie miało powstać delfinarium, argumentowały, że będzie ono pełniło nie tylko funkcję rozrywkową, ale też edukacyjną i rehabilitacyjną. Ponadto przyczyniłoby się do stworzenia nowych miejsc pracy.

Przeciwne budowie delfinarium były organizacje broniące praw zwierząt: WWF Polska i Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt, a pod petycją WWF podpisało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Dziś minister środowiska poinformował, że nie zgodzi się na sprowadzenie delfinów do Polski.

- Wiemy, że delfiny źle znoszą niewolę. Dlatego nie będzie mojej zgody na to, żeby pozyskanie czy przesłanie delfinów do Polski się odbyło - powiedział na antenie Radia TOK FM minister Maciej Grabowski. - Opinia Państwowej Rady Ochrony przyrody kwestionowała sposób sprowadzania delfinów do Polski i przetrzymywanie ich w niewoli - dodał.

Dobra wiadomość!

Posted by Radio TOK FM on 24 sierpnia 2015


54 tys. osób zadeklarowało na Facebooku poparcie dla protestu WWF przeciwko delfinarium. "Przetrzymywanie delfinów w niewoli, w sztucznej morskiej wodzie, w betonowych lub plastikowych zbiornikach dla celów komercyjnych pokazów nie powinno mieć miejsca" - argumentowali aktywiści.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Akcja wydobycia wraku radzieckiego samolotu trwała całą niedzielę Wrak samolotu z II wojny odnaleziony w starorzeczu Bzury. Wydobyto ludzkie szczątki
 • Andrzej Duda "Newsweek": Niewygodne faktury Dudy. Czy za prywatne podróże byłego posła płaciła Kancelaria Sejmu?
Komentarze (88)
TOK FM: Nie będzie delfinarium w Mszczonowie. Nie ma zgody Ministerstwa Środowiska
Zaloguj się
 • Karina Socha

  0

  Wspaniała decyzja! Miałam bardzo małe nadzieje na to iż uda powstrzymać się ten projekt, a jednak! Super gratuluje mądrej decyzji.

 • robertkey

  0

  To jest minister czy kolejny eko-dupek? Przy takim wsparciu napewno organizacje eko-terorystyczne będą rządzić. Minister do spławienia.

 • r0b0l

  0

  Mszczonów???
  gdzie ta pipidówa leży?
  Zgaduję że maja tam straszne kompleksy i dziury w drogach

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  nie ma ten dynamiczny mszczonow farta do ynwesrycji... najpierw przycieli im tor formuly 1, teraz delfinarium ... ale chlopaki nie poddawajcie sie... zlozcie wniosek o kosmodrom ...

 • Maciej Kurek

  Oceniono 4 razy 2

  Pomijajac aspekt dreczenia biednych zwierzat, takie przezytki jak i cyrk powinny byc zakazane, zastanawia mnie fakt ze taki Mszczonow troche powachal pieniedzy i nie ma co z nimi zrobic. A gdzie inwestycje w rewitalizacje miasta, budownictwo spoleczne, inwestycje produkcuyjne i naukowo badawcze, innowacje. Glupie pomysly maja sie dobrze delfinarium, stadion, lotnisko, akwapark w kazdej gminie to jest pomysl na miejsca pracy plakac sie chce.

 • kniazwitold

  Oceniono 6 razy -2

  Cholerna banda vege psycholi.

  Oni tez uderzaja glowami w betonowe sciany i takie sa potem efekty.

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  Fajno. A teraz poprosimy pana ministra o zakaz trzymania ptaków w klatkach !

 • ginztonickiem

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Macieju Grabowski - KOCHAM PANA!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje