Słowacja: przyjmiemy uchodźców, ale tylko chrześcijan

Słowacja zdecydowała się przyjąć grupę uchodźców z Syrii. Jednak słowacki rząd postawił warunek: imigranci muszą być chrześcijanami.
Jak podaje BBC, Słowacja przyjmie 200 syryjskich imigrantów z obozów dla uchodźców w Turcji i Grecji. Postawione przez słowacki rząd warunki wzbudziły jednak kontrowersje. Uchodźcy, którzy chcą dostać się na Słowację, muszą być chrześcijanami. UNHCR (Agencja do spraw Uchodźców ONZ) wyraziła zaniepokojenie postawą słowackiego rządu. Przedstawiciel UNHCR na Europę Środkową zastrzegł, że żaden kraj nie powinien opierać swoich kryteriów przyjmowania uchodźców na uprzedzeniach i dyskryminacji.

Nie mamy meczetów

Na zarzuty o dyskryminacje odpowiada rzecznik słowackiego MSZ Ivan Metlik. - Muzułmanie nie czuliby się na Słowacji dobrze i traktowaliby ją wyłącznie jak kraj tranzytowy - mówi. - Moglibyśmy przyjąć nawet 800 muzułmańskich uchodźców, ale nie mamy ani jednego meczetu. Jak muzułmańscy uchodźcy mieliby się integrować, gdyby czuli się na Słowacji źle? - pyta. Rzecznik twierdzi też, że przyjęcie chrześcijańskich uchodźców nie tylko ułatwi im adaptację, ale też nie zakłóci "spójności społeczeństwa".

Rzecznik Komisji Europejskiej Annika Breithard zwróciła uwagę, że jakiekolwiek formy dyskryminacji w Unii Europejskiej są zabronione - pisze serwis BBC.

Fala imigrantów

Problem uchodźców w Unii Europejskiej staje się coraz poważniejszy. W tym roku ponad 240 tys. imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki, przekroczyło Morze Śródziemne. Ich głównym celem jest Grecja i Włochy, skąd podróżują do innych krajów.

Unia Europejska i ONZ wzywają do solidarności w udźwignięciu ciężaru migracji. Jednak wśród obywateli krajów UE jest coraz więcej protestów przeciwko przyjmowaniu kolejnych uchodźców.

Więcej o:
Komentarze (46)
Słowacja: przyjmiemy uchodźców, ale tylko chrześcijan
Zaloguj się
 • krzy-czy

  0

  przyjmować tylko wyznawców latającego potwora spaghetti.

 • andres1167

  Oceniono 1 raz 1

  Aby nie dyskryminowac tych przybledow najlepiej przyjmowac ateistow ,albo sie dostosowujesz do danego panstwa i jego prawa albo wynocha skad przylazles

 • lukasgld

  Oceniono 1 raz 1

  W Warszawie niedawno oddano do użytku nowiuśki meczecik zbudowany za ogromne pieniądze szejków z Arabii Saudyjskiej i innych bogatych krajów arabskich. Po co ? Odpowiedź nasuwa się sama. Zamiast Arabia ich przyjąć to budują im meczecik w Warszawie. Trzeba zasiedlać nowe tereny.

 • 2-julita

  Oceniono 2 razy 2

  po co im te brudasy ?????????????????????

 • wiarus25

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Słowacja, a UNHCR niech się sam pierd... z muslimami.

 • krzjam2014

  Oceniono 5 razy 5

  Nie przesadzałbym z chrześcijanami. W Szwecji jedną najgroźniejszych grup przestępczych o charakterze mafijnym utworzyli chrześcijanie z Syrii (w mieście Södertälje). Samo bycie chrześcijaninem jeszcze niczego nie gwarantuje. W końcu - członkowie włoskiej mafii to też chrzscijanie (i katolicy na dodatek).

 • kilmer775

  Oceniono 9 razy 7

  „...jakiekolwiek formy dyskryminacji w Unii Europejskiej są zabronione...”

  W takim razie UE należy zlikwidować. Sprowadzanie do Europy murzynów z Afryki, i to niezależnie od tego, jaką religię wyznają, to wyrok śmierci dla Europy. To jest całkiem inna rasa, nikt mi nie wmówi, że murzyni są ludźmi w stu procentach.

 • razb1947

  Oceniono 5 razy 5

  Ci co imigrują do UE to nieroby a mnożą się jak króliki.

 • Oceniono 13 razy 9

  " jakiekolwiek formy dyskryminacji w Unii Europejskiej są zabronione " - z wyłączeniem dyskryminacji chrześcijan

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX