Fronda bojkotuje Biedronkę za książeczkę z hasłem "homofob". Biedroń: Dziękuję za podpowiedź, jutro pójdę zakupić

"Homofob to ktoś, kto nie lubi homoseksualistów" - taką informację można znaleźć w "Małym słowniku ważnych pojęć", który dostępny jest w sklepach Biedronka. Fronda oburza się i oznajmia, że sieć została "rzecznikiem ideologii Kopacz-Fuszary, która ma na celu zniszczenie polskiej rodziny". Biedroń odpowiada.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W "Małym słowniku ważnych pojęć", wśród 200 terminów, które mają pomóc dzieciom poznać otaczający je świat, oprócz "homofoba" i "homoseksualisty" znajdziemy też takie hasła jak "wolność", "imigrant", "strajk" czy "feministka". Wydawca tłumaczy, że takie słowa często pojawiają się w rozmowach dorosłych, a dzieci nie zawsze znają ich sens

Książka dostępna jest wprawdzie w wielu księgarniach, jednak uwagę Frondy zwróciła jej obecność w sieciach sklepów Biedronka.

"Polacy nie robią zakupów w Biedronce !!! Ogłaszamy bojkot!" - głosi tytuł artykułu. Zdaniem autora tekstu, "prawda jest taka, że książka propaguje homoseksualizm". Portal oburzył też fakt, że rysunek obrazujący hasło homoseksualizm to dwie uśmiechnięte kobiety, a homofoba przedstawia mężczyzna ze wściekłym wyrazem twarzy."Widać, że Biedronka stała się rzecznikiem ideologii Kopacz-Fuszary, która ma na celu zniszczenie polskiej rodziny, obdarcie jej z obiektywnych wartości i zaimplikowanie im ideologii homo-gender" - czytamy. Fronda namawia też do wysyłania artykułu do swoich znajomych, ponieważ "warto bronić normalności i wartości".

Biedroń: "Dziękuję Ci drogi portalu Fronda..."

Na artykuł "Portalu poświęconego" zareagował prezydent Słupska Robert Biedroń. "Dziękuję Ci drogi portalu Fronda za podpowiedź. Jutro pójdę zakupić do Biedronki tę ciekawą książkę dla dzieciaków. Kupię kilka sztuk - rozdam w ramach promocji" - napisał na swojej stronie na Facebooku.

Biedronka: Naszą działalnością jest handel

"Podobnie jak w przypadku innych książek, zakładamy, że ostateczny wybór, dokonywany według swoich potrzeb i w zgodzie ze swoimi poglądami, należy do kupującego. Jesteśmy siecią handlową i nie jest naszą rolą propagowanie lub polemika z ideologiami. Stanowczo odrzucamy takie zarzuty" - czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie pozycja ta - "z zastrzeżeniem prawa każdego klienta do decyzji o jej zakupie" - zdaniem sieci "nie niesie treści, które uzasadniałyby tak gwałtowne reakcje, jakie można zaobserwować na wybranych portalach". "Ponadto należy zauważyć, że wspomniana pozycja jest dostępna nie tylko w naszej sieci. W konsekwencji powyższego wyjaśnienia, zwracamy się o nieprzypisywanie nam motywacji i celów, które nie mają nic wspólnego z naszą podstawową działalnością, jaką jest handel" - wyjaśnia Biedronka.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (585)
Fronda bojkotuje Biedronkę za książeczkę z hasłem "homofob". Biedroń: Dziękuję za podpowiedź, jutro pójdę zakupić
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli nie będzie frondziaków w biedrze?

 • baaag

  Oceniono 1 raz -1

  Powinni napisać tak: Homoseksualista to ktoś kto wsadza siusiaka koledze do pupy...

 • Expert 325

  0

  nie bojkotuję Biedronki ale też w niej nie kupuję - takie wyważone podejście

 • bodziu

  0

  Mozna to z UK dostac? Musze miec dla pociech;-)

 • bodziu

  0

  Mozna to jakos do UK sprowadzić? Ebay? Musze miec dla awoich pociech;)

 • tojasz

  Oceniono 1 raz -1

  ...W "Małym słowniku ważnych pojęć", wśród 200 terminów, które mają pomóc dzieciom poznać otaczający je świat, oprócz "homofoba" i "homoseksualisty" znajdziemy też takie hasła jak "wolność", "imigrant", "strajk" czy "feministka"...

  Ale jak wyjaśnić dziecku,co to jest PIS,nie piszą,ponieważ w nie ma na nich określenia bez wulgaryzmów.

  ...Jesteśmy siecią handlową i nie jest naszą rolą propagowanie lub polemika z ideologiami...

  To czemu nie handlujecie w Pisokatolibskie Święta? ;-)

 • czysty.harry

  Oceniono 2 razy 0

  Terlikover stary żyd znowu atakuje .

 • magda-warszawianka

  Oceniono 1 raz -1

  ,,W "Małym słowniku ważnych pojęć", wśród 200 terminów, które mają pomóc dzieciom''
  Czyli pewne środowiska już zawitały do naszych najmłodszych dzieciaków. Całe szczęście ,ze juz coś się zmienia w Polsce ,bo pewnie niebawał wsadzaliby ludzi do paki za kryryczne uwagi pod adresem homoseksualistów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX