Będzie obywatelska uchwała przeciw pomnikowi Lecha Kaczyńskiego

Zbierane są podpisy pod obywatelską uchwałą, która ma uchylić wcześniejszą zgodę rady miasta na powstanie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Wystarczy 400 podpisów, ale inicjatorzy akcji chcą ich zebrać jak najwięcej.
Projekt uchwały jest już gotowy. Zakłada on, że "Rada Miasta Szczecin uchwala na podstawie wniosku mieszkańców" uznaje, że traci moc uchwała z 28 lipca "w sprawie wyrażenia zgody na wzniesienie w Szczecinie pomnika upamiętniającego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego". Uchwała została podjęta bez dyskusji, która z inicjatywy radnego PiS Piotra Jani została zablokowana

- Chcemy dać radzie miasta szansę, by mogła z twarzą wyjść z tej całej sytuacji i wycofała zgodę na postawienie pomnika - mówi Dorota Sanecka, jedna z inicjatorek akcji zbierania podpisów.

Prowadzą ją sympatycy i działacze Partii Razem. Podkreślają jednak, że nie chodzi im o upartyjnienie inicjatywy.

- Szczecinianie są przeciwni budowie pomnika, fanpage "Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie " skupia już ponad 13 tysięcy osób, chodzi nam o to, by ten sprzeciw nie pozostał jedynie w sieci - mówi Dorota Sanecka.

Żeby obywatelska uchwała mogła znaleźć się w porządku obrad rady miasta, musi się pod nią podpisać co najmniej 400 mieszkańców Szczecina. Inicjatorzy akcji chcą ich jednak zebrać jak najwięcej.

- Po to, żeby radni dostali czytelny sygnał od mieszkańców - mówi Sanecka. - Żeby nie mogli tłumaczyć się, że nie wiedzieli, że ktoś jest przeciwny pomnikowi. Albo żeby nie rozgłaszali, jak radny Artur Szałabawka , że ten pomnik zjednoczy szczecinian.

Projekt uchwały może trafić na najbliższą sesję rady miasta, która odbędzie się 8 września. Na razie podpisy zbierane są w firmie jednego z sympatyków partii: biurze podróży przy ul. Rayskiego 19 (obok kawiarni Stojaki, odcinek między placem Zamenhofa a placem Grunwaldzkim).Można to zrobić od poniedziałku do piątku między godziną 12 a 18 (a dziś, w niedzielę, od 12 do 14).

- Planujemy też zbieranie podpisów przy skwerze Lecha Kaczyńskiego, gdzie miałby powstać pomnik - mówi Sanecka.

Ta akcja zacznie się prawdopodobnie w czwartek. Podpisy będą zbierane przy stoliku z banerem informującym o celu obywatelskiej uchwały.

Więcej o:
Komentarze (310)
Będzie obywatelska uchwała przeciw pomnikowi Lecha Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • 43norbert

  Oceniono 2 razy -2

  I znow w Szczecinie znalezli sie zdrajcy, ktorzy na samo wspomnienie Prezydenta prof. Lecha Kaczynskiego dostaja czkawki i odmawiaja mu prawa nawet do pomnika. Jestem tylko ciekaw czy znajda 400 zdrajcow podobnych do siebie, albo jak wszystko co robi ta wladza sfalszuja. Chcialbym wiedziec jakie motywy kieruja tymi ktorzy te podpisy zbieraja, czy was nie parza te Judaszowe srebrniki ktore otrzymujecie za swoja antypolska postawe?

 • marek-1951

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem czego się czepiają, całkiem ładny kartofelek, ziemiopłody im się nie podobają.

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 1 raz 1

  Pomniki po komunie chore ludziki z PiS-u likwidowali ,a teraz cytując słowa Prezydenta Polska w ruinie ,to może lepiej tą kasę dać na te głodujące dzieci ??? A tak czym szczególnym się zasłużył Prezydent Kaczyński dla Polski ,w swej krótkiej kadencji ???

 • y0rg

  Oceniono 2 razy 2

  proponuję zmianę nazwy Szczecin,na Kaczogród, a Polski na Kaczystan - co rozwiązało by wiele problemów na przyszłość. Kto z , rąsie w górę.

 • pixie_und_dixie

  0

  Będą się jeszcze wstydzić tych pomników.

 • jozefa11

  Oceniono 1 raz 1

  Po co miłośnikom Kaczyńskiego pomnik, który tak jak tęcza w Warszawie będzie zwalczany przez większość szczecinian.

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  Pomnik kartofla...buhahahahahahaha.

 • kotprezesa

  Oceniono 2 razy 2

  Lech na koniu w galopie po kartoflisku.
  W uniesionej ręce, jak do szarży, buteleczka, tzw szczeniaczek, albo półlitrówka.
  Niech będzie.
  Taką mam koncepcję...

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  Większe prawo do pomnika - w Szczecinie - ma Jekatierina Wtaraja, niż ten "dobrze wyrosnięty karzeł" !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX