Sondaż Millward Brown. PiS umacnia się na prowadzeniu, poparcie dla Kukiza wciąż spada

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałoby je PiS (35 proc. poparcia) ze zdecydowaną przewagą nad PO (26 proc.) - wynika z sondażu Millward Brown dla Faktów TVN. Głosy wyborców wciąż traci natomiast ruch Pawła Kukiza, który popiera już tylko 12 proc. ankietowanych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Platformę Obywatelską o 9 punktów proc. Na PiS chce głosować 35 proc. badanych (wzrost o 2 punkty proc.), na PO - 26 proc. (wzrost o 3 punkty proc.).Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza, które popiera 12 proc. respondentów. To duży spadek: miesiąc temu ruch muzyka mógł liczyć na 18 proc. głosów.

Do Sejmu weszłaby także Zjednoczona Lewica - koalicja SLD, Twojego Ruchu, Unii Pracy oraz Zielonych odnotowała jednoprocentowy wzrost poparcia, które wynosi obecnie 8 proc. Partia Ryszarda Petru, Nowoczesna, zdobyłaby natomiast 5 proc. głosów (poparcie bez zmian).

Kto poza Sejmem?

Według sondażu progu wyborczego nie przekroczyłyby PSL (3 proc. poparcia) ani partia KORWiN Janusza Korwin-Mikkego (również 3 proc. głosów).

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 Polaków.

Jak podzielić Sejm?

Publicyści od razu policzyli, jak wyglądałby podział mandatów.

Krzysztof Skórzyński szacuje, że PiS otrzymałoby 211 mandatów, PO - 148, a Lewica - 36. Zastrzega, że najtrudniej przesądzać o podziale mandatów dla Kukiza i Petru. Wg szacunków dziennikarza mogliby oni dostać odpowiednio - 57 i 8 mandatów.Podobnie podział mandatów wyglądałby zdaniem Norberta Maliszewskiego: PiS - 211, PO - 147, Kukiz - 57, ZL - 37, Petru - 8.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (536)
Sondaż Millward Brown. PiS umacnia się na prowadzeniu, poparcie dla Kukiza wciąż spada
Zaloguj się
 • junkamm

  0

  no i doczekalismy . znowu stracilismy kontrakt samochodowy w polsce . wiadomo było tak robił tusk tak robi kopaczowa . nie dopuszczac kontraktów w polsce za miliardy . to było ukartowane też i z piechocinskim. najpierw tusk z stocznią arabami pawlak jeszcze z innymi teraz piechocinski a 4 tys miejsc pracy poszło . ostrzegalismy wzywalismy mówilismy rzed platforma z tuskiem kopaczową i komorowskim to wielcy szkodnicy polski .i to od samego początku i rządzenia . tak dalej byc nie może . trzeba ich powstrzymac. . pytanie . tusk był w warszawie w czsie zaprzsieżenia pana dr dudy na prezydenta ale układał z kopaczową listy wyborcze . czy ten byd. odczepi sie w koncu od polski? co on tu robił ? jakim prawem układa i miesza sie do czyjes sprawy . niech sie zajmie swoimi gaciami rudymi. ale oczywiscie kopaczowa jest taka mądra że nie potrafi nawet ułożyc list ha ha ha .ciemnota dalej w polsce jest . niech jej npomoże michał kaminski albo giertych ten pierwszy to powie która godzina dokładne ten drugi to lepiej nie wspominac . polska ziemia i polacy zostali perfidnie okradzeni przez obcokrajoców . i zrobiona z nas niewolników . a to już sobie dalej polacy na to nie pozwolą .,szybciej bedzie w polsce rewolucjia .

 • junkamm

  0

  to kicz . ten sondaż a tak naprawde prawo i sprawiedliwosc ma 45 procent poparcia a ta przekleta znienawidzona kopaczowa z platformą obywatelską zaledwie 12 procent. trzeba wszystko zrobic ukochany prezydencie panie dr duda by powstrzymac ten głód dzieci i głód emerytów rencistów . najpierw ten bandyta tusk zagłodził a teraz kopaczowa głodzi dzieci i starszych . ona sie wypiera kłamie oszukuje że nie ma pieniedzy . to ogromne kłamstwa przetwarzane od 8 lat . jej i tego tuska z pomocą komorowskiego było wybicie chorych starszych i wzieli sie za dzieci . gó.. ich obchodziły meki głodowe samobójstwa z biedy a najgorzej to szkoda dzieci . takich drani niegodziwców świat dawno nie widział .te szakale myslą tylko o swoich stołkach wynagrodzeniach ogromnych a naród dalej mają gdzieś .to trzeba powiedziec wyraznie głośno i dla całego świata. tak tu w uni europejskiej w polsce panuje głód i niedorzywienie oni to wiedzą o tym . ale nie dopuszczają do tego by tym ludziom sie choc troche poprawiło . ich cel wymordowac jeszcze wiecej ludzi w polsce głodem nedzą i ubustwem . to ich cel. wszyscy widzimy tą nedze głód i niesprawiedliwosc . tu w polsce ludzie mdleją z niedorzywienia. świat musi to w koncu zobaczyc . rząd ukrywa to przed całym światem i zwala na rosjie że to niby oni robią propagande w polsce . nieprawda.w polsce jest ogrom pieniedzy w budżecie . mamy deficyt. jak na referendum nikomu nie potrzebne rząd potrafi wydawać 130 milionów zł . i co ? ale to nie wszystko mamy ogromne zapasy złota pieniedzy i to też w walucie . a co sobie rząd myśli ? że te pieniądze przeznaczymy na rządowe używki np ośmiorniczki? tak sie już zabezpieczają?21 wiek unia europejska i co?nedzarze głodujące w polsce .pieniedzy mamy dosyc . rząd ukrywa to .

 • psujumuju

  0

  Szkoda, że sondaż znowu nie uwzględniał partii Razem. Tymczasem wygląda na to, że pięciomiesięczna inicjatywa społeczników ma szansę na zarejestrowanie list. Dla mnie to jest nadzieja na poważną reprezentację postulatów, co do których zgadzają się obecnie prominentni ekonomiści: walka ze śmieciówkami, zatrzymanie odpływu pieniędzy dużych korporacji i uczciwa konkurencja dla małych i średnich firm (żeby nie musiały napędzać konkurować niskimi kosztami pracy).

 • 123jna

  0

  Falszywy sondaz falszywej sondazowni. A hitlerowska GFK Polonia (zalozona w 1934 r. w Berlinie) to juz PiS skreslil, ten psor Krasnodebski im narail dzieki Rydzykowi?

 • filan_trop

  Oceniono 1 raz 1

  TVN 24 cała prawda przez 24h,i wszysttko jasne.

 • stupid_writer

  Oceniono 2 razy 0

  Dawno temu w carskiej Rosji tez lekcewazono mnicha Rasputina! Zanim zatlukli sku..na, bylo juz za pozno! A my dalej udajemy, ze mnich z Torunia jest nieszkodliwy?

 • almir_almir

  Oceniono 4 razy -2

  jakos nie moge sobie tego wyobrazic, aby naröd slynacy z walki o demokracje i dajacy przyklad calemu swiatu, jak bezkrwawo rozprawic sie z dyktatura komunistyczna tak bezmyslnie kroczyl do oddania wladzy w rece zlosliwego dyktatora i bezmyslnej kandydatki, ktöra mami "biednych" ludzi obietnicami, ktöre naprawde nie sa do spelnienia.... Historia lubi sie powtarzac i jak to pisal Ignacy Krasicki: "Znowu przyslowie Polak sobie kupi, ze jest i przed szkoda i po szkodzie glupi..." Tylko siasc i plakac...

 • inv28

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż to za arytmetyka.
  Od poprzedniego badania PIS zyskał 2 punkty procentowe, a PO zyskała 3 punkty procentowe.
  Oznacza to, że przewaga PIS do PO zmnieszyła się z 10 punktów (33-23) do 9 punktów (35-26).
  Można też policzyć ilorazy poparcia dla PIS i PO w obu ostatnich badaniach.
  W ostatnim badaniu iloraz ten wynosi 1,35, a w poprzednim 1,44, a więc maleje.
  W tej sytuacji tytuł artykułu stoi w sprzeczności do treści.
  Moim zdaniem PIS wcale nie umacnia się w prowadzeniu.
  Wzrosło jedynie poparcie dla PIS, ale poparcie dla PO wzrosło bardziej.
  Nie umieściłem w swoim komentarzu śladu własnych sympatii, a tylko interpretację podanych wyników sondażu, opartą na arytmetyce..

 • kupagnoju

  Oceniono 4 razy 0

  Półświatek Urbana, Michnika, Nowaka, Tuska, Kopaczowej, Kwaśniewskiego i Kiszczaka odchodzi na zasłużony śmietnik.

  Polska i Polacy wreszcie odetchną wolnością i zaczną odzyskiwać poczucie, że ten kraj jest dla nich, a nie do uprawiania szemranych interesów i fasadowego pseudopaństewka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX