Kardynał Nycz wzywa rektora kościoła sióstr wizytek. Za słowa księdza na mszy w intencji Komorowskiego

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz wezwał na rozmowę księdza Aleksandra Seniuka, rektora warszawskiego kościoła sióstr wizytek - podaje Polskie Radio. Chodzi o słowa księdza rektora z czwartkowej mszy w intencji Bronisława Komorowskiego, jego małżonki i całej rodziny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas mszy ks. Seniuk przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni pod adresem ustępującego prezydenta padło "wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych."

- I niestety, były one wypowiadane przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła. Zostały przez nich samych wypowiedziane i innych, z ich błogosławieństwem. Słowa, które nigdy nie powinny się pojawić w ustach takich ludzi. Święte słowa miłość i miłosierdzie były poniewierane wśród słów nikczemnych. I nikt mnie nie przekona, że taki język może płynąć z serca przemienionego. Płynie z serca kamiennego - mówił rektor.

"Nie jesteśmy biskupami, my jesteśmy kapłanami"

- My, tzn. Andrzej Luter, Staszek Opiela, Kazik Sowa i jeszcze inni, którzy mi zgłaszali z przykrością, że nie mogą przybyć (...), nie jesteśmy episcopoi (z gr. biskupi), my jesteśmy presbyteroi - kapłani (...) i czujemy odpowiedzialność za te niesprawiedliwości rzucane na pana (...). Wyobraźmy sobie, jak pana, panie prezydencie, ranią te słowa zwłaszcza dotyczące pana wiary, sumienia, wierności Kościołowi. Więc proszę przyjąć, panie prezydencie, pani Anno (...) i mówię to w imieniu, myślę, wielu kapłanów - przepraszamy was, prosimy o wybaczenie nam i także tym wszystkim, którzy nie wiedzą, co czynią - dodał rektor, co zebrani przyjęli długimi brawami.

Dziś ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, przypomniał, że na mszy nie ma miejsca na politykę. - Kościół jest i musi pozostać miejscem apolitycznym - powiedział, wyjaśniając powód wezwania ks. Aleksandra Seniuka, rzecznik archidiecezji.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (866)
Kardynał Nycz wzywa rektora kościoła sióstr wizytek. Za słowa księdza na mszy w intencji Komorowskiego
Zaloguj się
 • klerykanty70

  Oceniono 2 razy 0

  Zygac mi sie chce jak czytam komenty oburzonych!!!
  Przeciez kosciol to wy!!!!!!
  To WY utrzymujecie to szambo!!!!
  To wy lazicie kleczec, chrzcic, brac sluby i prosic o odpuszcze ie grzechow!!!!
  Gdybyscie mieli honor i ambicje jak juz musicie isc do totema posibyscie na pole lub do boznicy kiedy nikogo nie ma
  Malutki rozumek i na kolanka przed pedofilem
  Niech was katabasy drenuja i gwalca wase dzieci bo na nic innego nie zaslugujecie

 • sher-rif

  Oceniono 1 raz -1

  Może tak ktoś z Watykanu wezwie Kard.Nycza na rozmowę.

 • abronsius1

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, czemu metropolici zajmują się WYDUMANYMI, MARGINALNYMI, SZTUCZNYMI i ZASTĘPCZYMI problemami, jakimi są rozdęte kwestie aborcji i in vitro”, a nie pociągają do odpowiedzialności i nie wyciągają surowych konsekwencji wobec księży łamiących kościelne prawodawstwo w zakresie muzyki sakralnej – dopuszczających w liturgii scholki wyjące przy akompaniamencie gitar elektrycznych, a tym samym GWAŁCĄCYCH obowiązującą Instrukcję Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II z 8 lutego 1979, a także Instrukcję o muzyce w Świętej Liturgii MUSICAM SACRAM… Hierarchowie mają głęboko gdzieś tragiczny upadek sztuki sakralnej w Polsce, powszechny brak poszanowania dla niej ze strony kleru, tragiczne zaniedbanie stanu organów w kościołach, gdzie często instaluje się elektroniczne atrapy, albo "szroty" ściągane z Zachodu - choć Konstytucja o Liturgii Soboru Watykańskiego II stwierdza wyraźnie w art. 120: "W Kościele łacińskim należy mieć w wielkim poszanowaniu organy piszczałkowe jako tradycyjny instrument muzyczny, którego brzmienie ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych podnosi do Boga i spraw niebieskich...." . Najwyraźniej mają za nic powszechny katastrofalny stan organów piszczałkowych w kościołach katolickich w Polsce - bo ich uwagę niemal w 100% pochłaniają organy płciowe polskich katolików. A więc profanum triumfuje nad sacrum....

 • jan62

  Oceniono 1 raz 1

  Ale w czasach rzadow PO wyprzedano majatek narodowy na blisko 60 miliardow, gdzie te pieniadze? Podniesiono lub nalozono podatek na wszystko oprocz powietrza. Mamy najwyzszy podatek drogowy w postaci akcyzy na paliwo w Europie, budujemy najdrozsze autostrady na swiecie i oplaty za ich uzytkowanie sa rowniez najwyzsze na swiecie, gdzie tu logika? PiS ma ta przewage nad PO, ze nie jest... PO. Powtarzajac za Cejrowskim "gdyby przeciwnikiem Komorowskiego bylo zelazko zaglosowalbym na zelazko". Autor posta nie pisze, ze PiS jest super, ale wysmiewa "25 lat wolnosci". Odsuniecie PO od wladzy bylo pierwszym krokiem. Teraz trzeba odsunac od wladzy caly ten motloch.

 • agna14

  Oceniono 3 razy 1

  oczywiście Nycz! zakneblować usta! a najlepiej za nieposłuszeństwo, a może opętanie przez diabła ,spalić na stosie!!

 • januszbaranowski

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda, niby mądrzy ludzie (biskupi), a robią wszystko, by kościoły stały puste, wszystkie dobra, które mają zostały na zawsze utracone.

 • tetradrachma

  Oceniono 4 razy 2

  Hierarchowie polskiego KK (mentalnie) niczym nie róznią się od naszych polityków. Nic dziwnego przecież, jedni i drudzy to...... emanacja stanu umysłu narodu. Jak trzeba miec nasrane w głowie, aby podjąć decyzje o pochowaniu na Wawelu, tak kontrowersyjnego polityka - nie przewidując nastepstw ???

 • mjanusz2

  Oceniono 5 razy 3

  "Dziś ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej, przypomniał, że na mszy nie ma miejsca na politykę. - Kościół jest i musi pozostać miejscem apolitycznym - powiedział, wyjaśniając powód wezwania ks. Aleksandra Seniuka, rzecznik archidiecezji " - k..a większej hipokryzji to nie pamiętam od czasów komuny. Oszołom jak Urban za komuny. No ale cóż stanowisko i..."dobrodziejstwa" z niego płynące się liczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX