Piotr Waglowski wystartuje w wyborach do Senatu. "Obywatele mogą być gospodarzami we własnym kraju"

"Koledzy mi mówią, że szkoda, żebym się zmarnował" - pisze prawnik, publicysta i webmaster Piotr VaGla Waglowski i ogłasza, że chce kandydować w jesiennych wyborach do Senatu. "Skoro nawijam ludziom makaron na uszy, to muszę samemu działać w takim duchu" - dodaje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Podtrzymuję decyzję sprzed roku, gdy zapowiadałem, że zamierzam kandydować na urząd senatora - zaznaczył Waglowski w wypowiedzi dla portalu Press. Prawnik dodaje, że będzie startował w wyborach bez zaplecza politycznego. Poza tworzeniem własnego portalu Waglowski jest także felietonistą "Wprost", pisze także do miesięczników "IT w Administracji" oraz "Gazeta Bankowa" i nie zamierza zaprzestać publikowania w prasie, gdyby został senatorem.

"Obywatele mogą być gospodarzami we własnym kraju"

"Koledzy mi mówią, że szkoda, żebym się zmarnował" - pisze Waglowski na Facebooku. "No, ale skoro nawijam ludziom makaron na uszy tym społeczeństwem obywatelskim, to należy samemu działać w takim duchu" - dodaje. Zwraca też uwagę, że bez podjęcia aktywności, to co nam pozostaje, to jedynie wypisywanie na kartach do głosowania: "znów nie miałem/miałam kandydata".

"Zatem kandydujcie, a jeśli nie kandydujecie, to wybierzcie sobie takich kandydatów, jakich chcecie mieć. Obywatele mogą być gospodarzami w ich własnym kraju. Możecie być obywatelami. To zaś oznacza odpowiedzialność za państwo. To zaś oznacza aktywność" - apeluje Waglowski.

Koledzy mi mówią, że szkoda, żebym się zmarnował. O ile teraz jeszcze gdzieniegdzie coś mogę, ale jak wystartuję do...

Posted by Piotr VaGla Waglowski on  5 sierpnia 2015


Prawnik zasłynął dzięki zaangażowaniu w sprawę ACTA

Waglowski jest laureatem licznych nagród w dziedzinach prawa i mediów. W 2013 znalazł się na pierwszym miejscu na liście najbardziej wpływowych polskich prawników "Gazety Prawnej", pomimo że - jak podkreśla gazeta - nie ma nawet tytułu doktora.

Zasłynął przede wszystkim dzięki zaangażowaniu w sprawę ACTA. Wnioskował on o udostępnienie informacji o tej kontrowersyjnej umowie międzynarodowej, a gdy sprawa nabrała rozgłosu, na bieżąco komentował ją w mediach i na swoim portalu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (74)
Piotr Waglowski wystartuje w wyborach do Senatu. "Obywatele mogą być gospodarzami we własnym kraju"
Zaloguj się
 • Marek Jerzy K

  0

  zebysmy nie byli w takiej euforii, ze sami fachowcy beda w senacie :-)
  portal wpolityce podal, ze kandydowac tez bedzie 'corka wielkiego bohatera ii wojny swiatowej (...) pani anna anders'
  tzw. wejscie na liste z powodu nazwiska :p

 • jans0091

  0

  A co to znaczy , czyżbyście w amoku wyborczrczym dostali hyzia , co to jest i kto to za tym stoi , jestem gotówy na wysyłkę mojej prawej strony POŚLADKA pod warunkiem że jest to pośladek Stanisława Lema !!

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Przemawia wrodzona skromność.....

 • shawmut

  Oceniono 3 razy 1

  Tak Gazety wola szczera zrobi z Vagli webmastera;)

 • ulanzalasem

  Oceniono 4 razy 2

  Szkoda...bo może na tym ucierpieć dotychczasowa działalność, ciekawe teksty, walka słowem, ciekawe i wbrew pozorom również "barwne" (na ile mogą być wywody w takiej dziedzinie) wpisy. Oby nie zdecydował się na działalność pod banderą, któreś z partii, naprawdę nie warto. To co Waglowski robi jest i tak bardziej wartościowe od działalności większości polityków. Życzę sukcesu i kontynuowania tego co kiedyś zaczęto.

 • kor-ka

  Oceniono 8 razy 6

  Bo kwalifikacje na dobrego senatora (rozumienie prawa, zdolności analityczne, wiedza, inteligencja, pracowitość - niezbędne do świadomego wykonywania tej pracy)
  są całkiem inne niż kwalifikacje na skutecznego polityka (rozbuchana ambicja, brak skrupułów, umiejętności robienia przeciwnikom czarnego PR-u, pokrywanie braków wiedzy tekstami a la mistrz ciętej riposty itp.)

  Waglowski ma kwalifikacje na dobrego senatora (czyli będzie dobrze wykonywał tę pracę) ale nie ma kwalifikacji na skutecznego polityka (nie wygra na obrzucanie się błotem ku uciesze gawiedzi, przez co może jej wcale nie dostać).

  Taki paradoks.

  --
  www.kor.blox.pl

 • nikodem_73

  Oceniono 6 razy 4

  Aż żałuję, że nie jestem z Warszawy.

  Jeżeli Vagla zostanie senatorem to przynajmniej w jednej działce będzie w senacie ktoś ogarnięty.

 • naw18

  Oceniono 5 razy -3

  A kto to jest?
  Jesli ma kasę to w JOWach byc moze wygra- ale bedzie trudno bez poparcia proboszczow...
  a kumple pod przeroznymi nickami juz popieraja

 • Greg Orius

  Oceniono 8 razy 6

  Jego dotychczasowe dzialania pokazuja, ze facet potrafi sie wzniesc ponad partykularne interesy .. takich politykow potrzeba.. na takich trzeba stawiac .. ma zaciecie spolecznikowskie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX