Upał? To jeszcze nie jest upał. Weekend da nam popalić. Ostrzeżenia IMGW III stopnia [PROGNOZA]

Już jest gorąco. Ale będzie jeszcze gorzej. W weekend kulminacja upałów, i to taka, że IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego stopnia dla większości województw. O co w nich chodzi? Gdzie i jakich zagrożeń możemy się spodziewać? Zobaczcie nasze mapki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Masz dość upału? To będziesz mieć dość jeszcze bardziej. Bo będzie gorzej. IMGW wydał ostrzeżenia na kolejne dni. W aż 13 województwach będą tzw. upały trzeciego stopnia.

Co to znaczy "upał III stopnia"? Na obszarze objętym takim upałem mogą wystąpić "niebezpieczne zjawiska meteorologiczne" powodujące "duże szkody oraz zagrożenie życia" - tłumaczy serwis Pogodynka.pl.

Jak wygląda to w środę? Cały kraj oprócz województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (tam II stopień) i zachodniopomorskiego obejmuje właśnie zagrożenie III stopnia. W 13 zaznaczonych na czerwono województwach było już lub będzie ponad 31 st. Celsjusza. Najgorzej w Przemyślu - mieszkańcy miasta muszą szykować się na 34 stopnie powyżej zera.Czwartek

W czwartek upał nie odpuści. Jedynie w Gdańsku, Koszalinie i Zakopanem będzie poniżej 30 st. C - odpowiednio 24, 28 i 29 stopnie. Cała reszta kraju musi się szykować na temperatury od 30 do 33 stopni. Co to oznacza? To, że w zasięgu upałów III stopnia znów znajdzie się 13 województw - IMGW przewiduje wydanie dla nich ostrzeżeń.

Ale to nie oznacza, że trzy szczęśliwe województwa pozbędą się wysokiej temperatury - ostrzeżenia prawdopodobnie nie dostanie tylko jedno województwo - pomorskie. Zachodniopomorskie dostanie zapewne ostrzeżenie o zagrożeniu I stopnia, a Warmia i Mazury - II stopnia.Piątek

Myśleliście, że piąteczek będzie przyjemniejszy i upał nie przeszkodzi w imprezie albo odpoczynku po pracy? Niedoczekanie. W miarę przyjemnie - 29 stopni - będzie tylko w Gdańsku. W innych częściach kraju trzeba się szykować na upał powyżej 30 st. C. Najcieplej, aż 36 stopni, ma być we Wrocławiu. Ostrzeżenia pogodowe dostaną - uwaga - w s z y s t k i e w o j e w ó d z t w a:Województwa pomorskie i zachodniopomorskie miałyby zostać objęte ostrzeżeniem o zagrożeniach I stopnia, a warmińsko-mazurskie - II stopnia. Pozostałe 13 województw, tak samo jak w środę i czwartek, najprawdopodobniej dostanie ostrzeżenia o zagrożeniu III stopnia.

A gdy obudzicie się rano w sobotę, nie przyniesie ona ulgi. Zgodnie z przewidywaniami IMGW to właśnie w sobotę będzie kulminacja tropikalnego żaru. Polskę mają nawiedzić upały sięgające 40 st. C.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (70)
Upał? To jeszcze nie jest upał. Weekend da nam popalić. Ostrzeżenia IMGW III stopnia [PROGNOZA]
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  0

  Z anteny SAT i folii aluminiowej mozna zrobic kuchenke sloneczna i ugotowac wode za friko.

 • paleogene66

  Oceniono 12 razy -6

  Tylko się nie zesrajta z tymi sensacjami, półgłówki z Czerskiej.

 • nestor51

  Oceniono 17 razy 5

  Kara boska za wybór Dudy? A może za brak modlitw o deszcz? Koniec świata...

 • piuropusz

  Oceniono 6 razy 4

  a mapke temperatur wody w morzu i jeziorach to moze byscie podali? temat mniej sensacyjny?

 • antoniazzi

  Oceniono 10 razy -4

  No to pismaczki mają temacik - idealny na sezon ogórkowy. Bicie piany musi być, ruch musi być. Żenada. Polecam korzystać z kanałów RSS i agregować szum informacyjny. Najlepsze jest FEEDLY.

 • xxl184

  Oceniono 15 razy -3

  Super, mnie się to bardzo podoba :)

 • alexander59

  Oceniono 8 razy 4

  Przewidziałem to i 5 lat temu własnymi rękoma wybudowałem sobie basen na ogródku 6x3x1,2 m (około 24 m sześcienne wody) i żadne "upadłe" biuro turystyczne nie jest mi straszne.
  Po powrocie z pracy mam prawdziwy raj-napoje, telewizja itp. wszystko z poziomu basenu.

 • psubrat2000

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśli chodzi o wodę, to można zamrozić niepełną butelkę wody 0,5l, albo dwie. Potem wziąć ją do kieszonki plecaka albo do kieszeni. Lód stopniowo się topi, oferując regularne nieduże porcje wody.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 12 razy 8

  moja znajoma nie znosi gorąca ale przeniosła się z Trójmiasta do centrum Polski... :))

  a ja jej mówię, przenieś się z powrotem - tutaj, kiedy w centrum i na południu są upały, jest najwyżej ciepło lub nieznacznie gorąco, jeśli robi się bardzo gorąco, to i tak wieje przyjemna bryza

  a poza tym jest morze i są plaże

  ja nawet wolałbym, żeby było cieplej niż zwykle w Trójmieście bywa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX