Jak Polak radzi sobie na plaży? "Barykady" rozstawione o świcie. Superniania nagrała film. "Paranoja"

Polacy barykadujący się parawanami na nadbałtyckich plażach to temat rzeka. Okazuje się jednak, że jest nowa strategia: budowanie ?apartamentów? skoro świt, żeby zająć miejsce na później. Na filmiku pokazała to Superniania Dorota Zawadzka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Maszerujemy sobie, jest godz. 8 rano. Inna sprawa, że już jest pełno na plaży, ale fascynują mnie takie miejsca jak te - jedno puste, kolejne puste, ktoś sobie zbudował rano, o 7" - mówi podczas porannego spaceru po plaży w Karwi psycholog Dorota Zawadzka, znana wszystkim jako Superniania. Wideo ze spaceru pojawiło się na facebookowym profilu akcji "Przytulmy lato", podczas której Zawadzka prowadzi bezpłatne spotkania i warsztaty dla rodziców spędzających wakacje nad morzem z dziećmi.

Na nagraniu widzimy, jeden za drugim, puste parawany porozstawiane tuż przy plaży. "Apartamenty" ciągną się jak okiem sięgnąć. "I czekają - jak państwo zjedzą śniadanie, wstaną, to wtedy do tych pustych przyjdą. Ale apartamenty są tu od 7 już zarezerwowane" - mówi Zawadzka. "Jakaś paranoja po prostu" - komentuje.

"To jest fascynujące"

Zawadzka idzie dalej, pokazując kolejne parawanowe apartamenty. Niektóre pomieszczą po prostu dwie osoby na ręcznikach, inne są absurdalnie duże. Przy jednym z nich, kilkakrotnie większym niż inne, Zawadzka mówi: "A ja bym tu sobie usiadła, tu się rozłożyła". Idący obok plażowicze odpowiadają, że osoby, które rozłożyły parawany, ją wyrzucą. "Co to znaczy, że mnie wyrzucą, a zapłacili, że mnie wyrzucą? Nikt nie zapłacił" - odpowiada Zawadzka.

Idąc dalej, komentuje, że przynajmniej na razie pomiędzy barykadami są przejścia, ale za godzinę pewnie już ich nie będzie. "To jest fascynujące" - mówi.

Kampania "Przytulmy lato" jest prywatnym projektem Doroty Zawadzkiej i jej męża Roberta Myślińskiego. W ubiegłym roku w ramach akcji odbyło się 58 spotkań w 26 nadbałtyckich miejscowościach, w których uczestniczyło ponad 5 tys. osób. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się co najmniej 60 rozmów z grupami rodziców i dziadków. Patronat honorowy nad akcją objął rzecznik praw dziecka.

Polacy na plaży. ''Od kiedy przepłynęła koło mnie podpaska, już nie kąpię się w Bałtyku''

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (345)
Jak Polak radzi sobie na plaży? "Barykady" rozstawione o świcie. Superniania nagrała film. "Paranoja"
Zaloguj się
 • 12w12

  0

  plaze nad Baltykiem przy plazach Adriatyku czy Atlantyku - to kible

 • 12w12

  0

  wstyd
  plama
  ciemnogrod

 • alicel50

  Oceniono 1 raz -1

  Niech pani dziennikarka zaprosi ludzi z dworca Keleti. Problem pustych miejsc na plaży szybko się rozwiąże.

 • x2468

  Oceniono 1 raz 1

  To pokłosie audycji "w domu i zagrodzie"

 • Wariat Chyba

  0

  Parawany rozstawiają ci, którzy mieszkają w ogrodzonych osiedlach. Bo chcą być bezpieczni.

 • amur-49

  0

  Nie przepadam za gniciem całymi godzinami na plaży przerywanym od czasu do czasu kąpielą w zupie z cudzych tyłków przyprawianą moczem. Wolę popłynąć na szlak, najlepiej tam, gdzie drugiego żeglarza czy kajakarza zobaczę nieczęściej niż cztery, pięć razy dziennie. A są jeszcze w naszym pięknym kraju takie miejsca. Ale jak byłem młodym chłopakiem (oj, to prawie pół wieku temu, psia krew !!!), to nad morze jeździłem. Kto miał (a nie każdy miał) to rozstawiał parawan, żeby od wiatru osłaniał. A dziś - nie dziwię się, że się ludzie na plaży izolują. Jak łepek na łepku, że aż tłok. No, ale mnie tam nie zobaczycie.

 • tempus

  0

  Ja może jestem mało nowoczesny. W czasie10-14dni urlopu w grudniu nie siedzę na plaży. To koszmarnie nudne. Nie jeżdżę do Polski bo zbyt zimno. Ale wizytuję inne miejsca gdzie jest ciepło.
  Kocham ludzi którzy spędzają czas na plaży. Dzięki wam nie ma tłoku w innych ciekawszych miejscach.

 • asienka10

  Oceniono 2 razy 2

  Jakbym siadla w miejscu gdzie ktos sobie ogrodzil miejsce to mialabym to w dupie.
  Plaza jest dla wszystkich !!!
  Jakby zaczeli mnie wyganiac to predzej polamalabym im te kije z parawankow -niektorzy Polacy to totalne buraki !!!

 • tytus14

  Oceniono 1 raz -1

  to ta sama superniania której synalek pierdzi w pasiaki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX