Muzułmanki pobiły kobietę, bo opalała się w bikini? Nastolatki tłumaczą: To nie tak. Nie jesteśmy terrorystkami

28.07.2015 19:27
21-latka została pobita, bo opalała się w kostiumie kąpielowym

21-latka została pobita, bo opalała się w kostiumie kąpielowym (Fot. Twitter via @F_Desouche)

21-latka, która opalała się w kostiumie kąpielowym w jednym z parków we francuskim Reims, została pobita. To fakt. Nastolatki, które dokonały ataku, przekonują jednak, że powodem starcia wcale nie był strój kobiety. - Jestem muzułmanką, ale nie terrorystką - tłumaczy jedna z nich.
Ta wiadomość zelektryzowała w weekend media na całym świecie. Francuskie i brytyjskie portale opisywały wówczas historię 21-letniej Angelique Slosse, która została pobita, bo opalała się w bikini.

Widok kobiety w niekompletnym stroju miał wywołać oburzenie u pięciu nastolatek przechodzących przez park. Dziewczyny miały wykrzykiwać, że jej ubiór jest nieetyczny i domagały się, by zakryła ciało. Gdy Slosse odmówiła wykonania poleceń nastolatek i odpowiedziała, że ma prawo ubierać się tak, jak uzna to za stosowne, została dotkliwie pobita - donosiły media."W tej historii stałyśmy się ofiarami"

Zastępca burmistrza Reims od samego początku przekonywał, że powodem agresji nie było wyznanie nastolatek. Podobnego zdania była policja, która wydała nawet specjalne oświadczenie na ten temat. Funkcjonariusze potwierdzili w nim, że doszło do pobicia, ale nie miało ono religijnego tła. Śledczy zaapelowali też do gazet o zachowanie powściągliwości w relacjonowaniu zdarzenia.

Część mediów nie dostosowała się do tej prośby - np. gazeta "l'Union" oświadczyła wprost, że muzułmanki pobiły dziewczynę, bo złamała zasady moralne ich religii. Z pobitą 21-latką zaczęły się też solidaryzować kobiety z całego świata, które zamieszczały w sieci swoje zdjęcia w bikini.

Teraz do sprawy w rozmowie z portalem BuzzFeed odniosły się same nastolatki. One także przekonują, że ich wyznanie nie ma nic wspólnego z pobiciem; zaprzeczają również, by kazały Slosse zakrywać ciało. - W tej historii stałyśmy się łatwymi ofiarami. Nie jestem terrorystką, nie należę do muzułmańskiej policji. Nie mam problemów, żeby opalać się w kostiumie kąpielowym - przekonuje jedna z nich.

"Te oskarżenia i komentarze są straszne"

Według nastolatek cała sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Dziewczyny przyznają, że podczas spaceru po parku minęły trzy kobiety opalające się w bikini. - Wtedy powiedziałam koleżankom, że gdybym była na ich miejscu [plażowiczek - przyp. red.], nie założyłabym takiego stroju. Ale nie z powodów religijnych, tylko dlatego, że nie lubię swojego ciała. Tak, jestem muzułmanką, ale tolerancyjną - opowiadała BuzzFeedowi jedna ze sprawczyń pobicia.

Jak dodała, gdy kobiety usłyszały powyższą wymianę zdań, 21-latka nazwała ją grubą i skomentowała, że nie dziwi się, iż dziewczyna nie chce nosić kostiumu. Wtedy obrażona nastolatka postanowiła uderzyć w twarz Slosse... I tak zaczęła się bójka.

Nastolatki przekonują, że ich rodziny nie chcą z nimi rozmawiać po tym, jak media opisywały atak. - To prawda, nie powinnyśmy się wdać w bójkę, ale dziennikarze powinni sprawdzać to, co piszą. Te oskarżenia i komentarze, które pojawiają się w sieci, są straszne - zaznaczają.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje