Rosja świętuje na Krymie. Widz nagrywa nieudany wystrzał rakiety. "Skucha! Ktoś będzie miał kłopoty" [WIDEO]

Rosja świętowała wczoraj na Krymie Dzień Floty Morskiej. Gwoździem programu miał być wystrzał rakiety z okrętu wojennego. Rakieta wystrzeliła, ale nie tak, jak powinna. Wzbiła się w powietrze i uległa samozniszczeniu. W oficjalnych mediach o tym ani słowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wczoraj w Sewastopolu na Krymie Rosjanie świętowali Dzień Floty Morskiej. Organizowany jak co roku z wielkim rozmachem - w obchodach wzięło udział 5 tys. marynarzy, 30 okrętów, 35 samolotów i helikopterów. Gwoździem programu miał być wystrzał rakiety z wojennego okrętu Floty Czarnomorskiej "Ładnyj". Dziś rosyjskie niezależne media rozpisują się o rakiecie, która co prawda wystrzeliła, ale nie tak, jak powinna.

Jeden z widzów nakręcił wystrzał telefonem komórkowym i opublikował w sieci. Na nagraniu widać, jak rakieta wzbija się w powietrze, ale zamiast nakierować się na cel, kręci bączka w powietrzu i ulega samozniszczeniu. Po chwili słychać wybuch. - Skucha! Bardzo źle. Rakieta się rozwaliła! - krzyczą mężczyźni na nagraniu. - Ktoś będzie miał kłopoty - dodają.

"Tysiące widzów mogło zobaczyć wystrzały artylerii"

W oficjalnych depeszach oczywiście ani słowa o nieudanym wystrzale. Agencja TASS informuje, że "tysiące widzów mogło zobaczyć pokaz niszczenia okrętów podwodnych, odpieranie ataków z powietrza, wystrzały artylerii oraz zniszczenie okrętów przeciwnika systemem rakietowym".

TASS cytuje też wicepremier Olgę Gołodziec, która nazywa Dzień Floty Morskiej "świętem tradycji i profesjonalizmu". - To święto naszej przyszłości. Wywołuje w nas poczucie bezpiecznych granic i zjednoczenia ducha - mówiła Gołodziec.

"Krym to teraz niedostępna twierdza"

Wtórował jej pełnomocnik rosyjskiego prezydenta na Krymie. - Krym i Sewastopol są bezpieczne od jakiegokolwiek ataku wroga. Dziś wszyscy zobaczyli, jak nasze miasto się rozwija. Krym to teraz niedostępna twierdza dla każdego przeciwnika - powiedział Oleg Bielawiencew.

Ukraiński Krym został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 r. po obaleniu w Kijowie prezydenta Wiktora Janukowycza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (177)
Rosja świętuje na Krymie. Widz nagrywa nieudany wystrzał rakiety. "Skucha! Ktoś będzie miał kłopoty" [WIDEO]
Zaloguj się
 • proboszcz-bezrobotny

  Oceniono 3 razy 1

  Cała skretyniala hameryka (co to jest?), potomkowie hiszpańskich ludobójców i przestępcy z anglii, irlandii, portug. sycyliim etc i pozostałej europy bandyci, mafiosi, mordercy i wszelaka swołocz, której nawet legia cudziomskia nie chciała...Pan Jebamy robi pucz w Kijowie, wysyła swoich szpiegów, tylko po to, aby zestabilizowyć regiob... dalej straszyć, a przede wszystkich wysyłać złom razem z mięsem armatnim. i jeszcze każe za to Polakom płacić, bo to niby ochrona... a bezmózgowe polaczki płacą i brawo biją...
  Ludzie! Ja nie życzę sobie w Polsce. ani ruskich, ani hamerykańskich. ani NATO, ani innych pie...nych dronów, bomb atomowych, ani żadnych tarczy...Tedy: co znaczy słowo tarcza?
  slowo tarcza oznacza. ti jestem, ja tarcza, do mnie, do tarczy trzeba strzelać.
  A gdzie nie ma tarczy - czyli celu to w to miesjce nikt nie strzela, nie zabija i nikogo nie krzywdzi. amerykanie jeszcze mają dużo światy koło siebie , gdzie narobili gnoju, poruty, nieszczęść wymordowali już setki tysiecy ludzi. niech się oni odstosunkują od ukrainy, mołdawii, gruzji i zostawią to nam w europie do załatwienia...Tedy Europa jest do Uralu i to z pewnością w tą stroną lepsza niż w stronę Lizbony. Klimat zdrowszy, ludzie normalni, pracują a nie idą do banków po bilety na imprezy na stadionach, gdzie 20% jest zadeptanych a reszta przewraca się z zaburzeń krążenia...Czy ktoś widział ucznia, który by dostał kolapsu przy wykopkach, albo zbietaniu stonki ... za komuny... a i le było zabawy i bzykania w kartoflach...
  Normalnościiiii....

 • kgbltd

  0

  duraki ciulaki z wypranymi mózgami

 • kazfil

  Oceniono 1 raz -1

  Bylo wszystko OK. Celowali precyzyjnie w strategiczny cel wroga.Gdy rakieta byla na wlasciwej
  drodze ,znszczyli ja aby nie rozpoczac III wojny swiatowej.

 • Oceniono 2 razy 0

  "Rosja świętuje na Krymie. Widz nagrywa nieudany wystrzał rakiety. " A ten przypadkowy widz to nasz czy z CIA czekający na okazję by Rosjanom się coś spieprzyło i by potem zamieścić to w "niezależnych" mediach

 • blubobas

  Oceniono 2 razy 2

  Miał być biały chleb na Morzem Czarnym a będzie czarny nad Morzem Białym... :-))

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 7 razy 1

  Przecież to klasyczny chwyt propagandowy. Moskale w ten sposób mówią: pokazujemy głuptaskom (w tym również Polakom), że nasze rakiety są do kitu, nasi sołdaci są pijani i zdemoralizowani, w koszarach nie ma jedzenia (ale jest wódka), i ogólnie ojczyzny będą bronić pionierzy (jako jedyni trzeźwi, choć i tu nie ma pewności ;) ). A gdy przyjdzie co do czego, to okaże się coś zupełnie innego, i tępy jankes z szeroką szczęką, albo tępy Szkop, tęczowy Holender czy inny rozwrzeszczany Pszek (tak na nas pogardliwie mówią Moskale, jeśli ktoś nie wie) stanie z gębą rozdziawioną, gdy dostanie ruskim bagnetem pod żebro.
  Ale ogólnie niezła poruta wyszła i kiszona na całego. Z dwojga złego wolałabym już występ Chóru Aleksandrowa, a nie jakieś takie zabawy pirotechniczne :))))

 • 1theguru1

  Oceniono 6 razy 6

  łowią ryby 'na ogłuszanie'

 • leszko

  Oceniono 5 razy 1

  Serdecznie pozdrawiam ruskie trolle. Sprawdźcie się na liście obecności i powiedzcie Panu, kogo niema. 31.februarius
  3szabelka
  albion4
  AndrzejJankowski
  andy180812
  artley
  baby1
  boguslawbch6808
  bratjolk
  CzesławGewarkiewicz
  darekfordon
  dirxml
  felicjan.dulski
  grzes07
  jasiekltd
  kichchi
  marzenna56
  matt7893
  niesmiertelna.mysl.lenina
  oskarw85
  pawel301
  same64
  ShamickPGaworski
  sober_minded
  st1111
  stachkaz47
  stachud
  szmondak
  tenare
  Tomas
  villiers
  wlodzimierz.ilicz
  wycięty
  zalt666.karo80.0

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy -9

  " Skucha! Bardzo źle. Rakieta się rozwaliła! - krzyczą mężczyźni na nagraniu. - Ktoś będzie miał kłopoty " a Karolcia Słowik miała dziś orgazm z tej radości
  To ja tej "redaktorce" przypomnę tylko niektóre daty gdy rakieta wybuchła.
  Czy Karolcia też wtedy wołała SKUCHA.
  --31.X,2014--VSS ENTERRPRICE - 1 trup
  --29.X.2014--ANTARES -wybuchł 14 sek po starcie-prom transp.
  --1.02 2003 --Columbia-spłonął przy wejściu w atmosf.-7 zginęło
  --28.I.1986 Challender wybuchł po starcie -7 nie nie żyje
  --13.IV.1970-APOLLO 13 -wybuch-.miał wylądować na księżycu-3 cudem uratowanych
  Kto się bawi wybuchowymi zabawkami zalicza wybuchy
  Druga strona ma podobne osiągnięcia więc niech KAROLCIA nie rży jak kobyła co nażarła się owsa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX