Nowy sondaż poparcia. Przytłaczający dla rządu Ewy Kopacz

21.07.2015 14:32
Premier Ewa Kopacz i premier Hiszpanii Mariano Rajoy

Premier Ewa Kopacz i premier Hiszpanii Mariano Rajoy (Fot. ANDREA COMAS / REUTERS)

70 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, 23 proc. ocenia ją pozytywnie. Ponad połowa ankietowanych źle ocenia pracę prezydenta Bronisława Komorowskiego, dobrą opinię ma o niej 38 proc. TNS Polska opublikowało wyniki sondażu poparcia dla polityków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ponad połowa Polaków - 59 proc. (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do badania z czerwca) - uważa, że Ewa Kopacz źle wypełnia obowiązki premiera; 28 proc. (tyle samo co przed miesiącem) jest zadowolonych z pracy szefowej rządu. 13 proc. (1 pkt proc. więcej) nie ma opinii.

Wśród osób niezadowolonych z pracy premier 41 proc. ocenia ją raczej źle, a 18 proc. - zdecydowanie źle. Raczej dobrze o działalności premier wypowiedziało się 25 proc. respondentów, zdecydowanie dobrze - 3 proc.

TNS Polska wskazuje, że ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym poziomie co w ubiegłym miesiącu. Obecnie 70 proc. Polaków (wzrost o 2 pkt proc.) jest niezadowolonych z pracy rządu; 23 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) pozytywnie ocenia działania Rady Ministrów. 7 proc. (3 punkty proc. więcej) nie ma zdania na ten temat.

Spośród osób negatywnie oceniających pracę rządu raczej źle wypowiedziało się o niej 51 proc. badanych, zdecydowanie źle - 19 proc. Raczej dobrze pracę rządu ocenia 22 proc. respondentów, "zdecydowanie dobrze" - 1 proc.

Ponad połowa badanych niezadowolona z pracy prezydenta

Ponad połowa badanych - 54 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z czerwcem) - uważa, że Bronisław Komorowski źle wypełnia obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.). 8 proc. nie ma zdania na ten temat (mniej o 1 pkt proc.). Według TNS Polska lipcowy wynik Bronisława Komorowskiego jest najsłabszy od początku kadencji.

Spośród badanych, którzy negatywnie wypowiedzieli się o pracy prezydenta, 35 proc. ocenia ją raczej źle, 19 proc. - zdecydowanie źle. 33 proc. ankietowanych uważa, że prezydent wypełnia swą rolę raczej dobrze, a 5 proc. - że zdecydowanie dobrze.

Sondaż przeprowadzono w terminie 10-15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (501)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 423 razy 299

  Te wszystkie sondaże można w buty włożyć. Tylko zarabiający na tych "badaniach" mają z tego korzyść.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 793 razy 259

  Widać wyraźnie, ze Polacy nadal nie dorośli do demokracji. Uważam, że władze powinno wybierać kolegium pod przewodnictwem Adama Michnika. Jego decyzja o przyznaniu tytułu człowieka roku prezydentowi tysiąclecia, Panu Hrabiemu Komorowskiemu, świadczy o tym, że tylko w Gazecie Wyborczej podejmowane są niezależne i obiektywne decyzje

 • val_drakul

  Oceniono 523 razy 215

  tragedia....
  akcja PERONOWA nie wyszła,wizyty dyrektorskie tez,
  trzeba wymyslec cos nowego-proponuje rejs łodzia podwodna po polskich rzekach
  to bedzie hit sezonu..

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 349 razy 211

  Sondaży lepszych dla tego rządu już nie będzie. Społeczeństwo jest znudzone i rozczarowane polityką PO. Większość zagłosuje na PiS, którego też się nie kocha, ale to na złość PO i z przekory. Ludzie chcą wykopć PO z polityki. Większość naszych rodaków do wyborów i referendum nie pójdzie, gdyż pytania uważa za głupawe.Nie widzi się też polityków, którzy by się faktycznie Polską przejmowali. Obecnych starych wyjadaczy traktuje się jako politykierów, dbających tylko o swój interes ewentualnie o interes jakiejś grypy finansowej i to niepolskiej.

 • tenmaksiu

  Oceniono 375 razy 203

  Grupiński, Kamiński, Protasiewicz w mediach. Sorry. Nie na takich dziadów kiedyś głosowałem.

 • 3szabelka

  Oceniono 453 razy 145

  A bidulka tak się stara, pokazuje jak to PO jest blisko ludzi, jeździ pociągami, troszczy się nawet o temperaturę piwka przechodząc obok parasolek z browarem:)
  A na jesień NIErząd PO i PSL popłyną spłukane jak woda w kiblu.
  Pozdrawiam czule.

 • hub381

  Oceniono 181 razy 137

  Ja się odcinam od wszelkich komentarzy-tak czasami rozmyślam o tym co kiedyś powiedział"Wielki wódz J.Piłsudski"o Polakach-i tu się z nim zgadzam !

 • bleblecz

  Oceniono 294 razy 104

  "Nowy sondaż poparcia. Przytłaczający dla rządu Ewy"
  --------------------------------------------------------------------
  Może zamiast 2000 sprowadzić do polski 2000000 islamistów, wówczas tak wystrzałowy elektorat wyniesie bankowo na wyżyny...
  poparcia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje