Nowy sondaż poparcia. Przytłaczający dla rządu Ewy Kopacz

21.07.2015 14:32
Premier Ewa Kopacz i premier Hiszpanii Mariano Rajoy

Premier Ewa Kopacz i premier Hiszpanii Mariano Rajoy (Fot. ANDREA COMAS / REUTERS)

70 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, 23 proc. ocenia ją pozytywnie. Ponad połowa ankietowanych źle ocenia pracę prezydenta Bronisława Komorowskiego, dobrą opinię ma o niej 38 proc. TNS Polska opublikowało wyniki sondażu poparcia dla polityków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ponad połowa Polaków - 59 proc. (wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do badania z czerwca) - uważa, że Ewa Kopacz źle wypełnia obowiązki premiera; 28 proc. (tyle samo co przed miesiącem) jest zadowolonych z pracy szefowej rządu. 13 proc. (1 pkt proc. więcej) nie ma opinii.

Wśród osób niezadowolonych z pracy premier 41 proc. ocenia ją raczej źle, a 18 proc. - zdecydowanie źle. Raczej dobrze o działalności premier wypowiedziało się 25 proc. respondentów, zdecydowanie dobrze - 3 proc.

TNS Polska wskazuje, że ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym poziomie co w ubiegłym miesiącu. Obecnie 70 proc. Polaków (wzrost o 2 pkt proc.) jest niezadowolonych z pracy rządu; 23 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) pozytywnie ocenia działania Rady Ministrów. 7 proc. (3 punkty proc. więcej) nie ma zdania na ten temat.

Spośród osób negatywnie oceniających pracę rządu raczej źle wypowiedziało się o niej 51 proc. badanych, zdecydowanie źle - 19 proc. Raczej dobrze pracę rządu ocenia 22 proc. respondentów, "zdecydowanie dobrze" - 1 proc.

Ponad połowa badanych niezadowolona z pracy prezydenta

Ponad połowa badanych - 54 proc. (wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z czerwcem) - uważa, że Bronisław Komorowski źle wypełnia obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów (spadek o 1 pkt proc.). 8 proc. nie ma zdania na ten temat (mniej o 1 pkt proc.). Według TNS Polska lipcowy wynik Bronisława Komorowskiego jest najsłabszy od początku kadencji.

Spośród badanych, którzy negatywnie wypowiedzieli się o pracy prezydenta, 35 proc. ocenia ją raczej źle, 19 proc. - zdecydowanie źle. 33 proc. ankietowanych uważa, że prezydent wypełnia swą rolę raczej dobrze, a 5 proc. - że zdecydowanie dobrze.

Sondaż przeprowadzono w terminie 10-15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (501)
Nowy sondaż poparcia. Przytłaczający dla rządu Ewy Kopacz
Zaloguj się
 • ibrylowska

  0

  Rząd PO pod wodzą Ewy kopacz jest bardzo dobry pod względem utrzymania dyscypliny budżetowej. Gdyby nie PO i Unia Europejska to PIS, SLD i PSL dla głosów wyborców popełnią każdą ekonomiczną gafę. Przykład uchwalenie ustawy o frankowiczach z 90% obciążeniem banków za przewalutowanie kredytów z franków na złotówki. Takie obciążenie banków spowodowało by upadek kilku banków i załamanie sytemu bankowego w Polsce w konsekwencji brak dostępu do kredytów. Dobrze że jesteśmy w Unii Europejskiej, bo natychmiast zareagował Europejski Bank Centralny, ze tak nie można postępować. Dobrze tez , ze mamy Senat i ta ustawa będzie tam rozpatrywana, gdzie większość ma PO i uchwali bardziej logiczny podział kosztów, tak jak było w projekcie 50% na 50 %..Jeśli PIS przejmie całkowicie władzę to będzie ekonomiczna katastrofa. Taka jak w Grecji .Oni nie maja pojęcia o ekonomii. Strażnikiem finansów powinna zostać PO. Z tego powodu trzeba głosować na partię PO Ewy Kopacz.

 • wuchta-wiary

  0

  Na jesieni PO należy spłukać w kiblu, nic innego nie pozostało.

 • junkamm

  0

  juz od 8 lat mamy holokaust w polsce najpierw za tuska teraz przez tą baba kopaCZOWĄ Z POPARCIEM TEGO NIEROBA KOMOROWSKIEGO .głód nedza bezrobocie zabiło juz tys ludzi w polsce . to przez tych morderców bandytów złodzieji aferzystów i korupcjantów . teraz przyjdzie pan dr duda i rozliczy ich .juz jest przesądzone . platforma do lamusa . rzad do rozliczenia . reszta albo zrezygnuje albo odpowie też przed sądem .emeryci juz nie mają na chleb i leki i to od 8 lat . wegetują a w koncu umierają nie doczekając pomocy . to rządowi na reke . zabic i raz na zawsze bedzie spokój . ale co zrobiły dzieci?pan doktor duda pomoże tym dzieciom w polsce . da pieniądze po 500 zł dla kazdego dziecka . oczywiscie nie wszystkim . racji ma dac 500 zł dla kazdego skoro tatus zarabia 100000 zł rocznie. albo na dzieci polityków . z jakiej racji .. te pieniądze muszą byc przeznaczone dla dzieci co matki samotne czy ojcowie nie zarabjają conajmiej 1000 zł na dziecko miesiecznie . tym sie należy . tak było obiecane przez pana dr dude w kampani i miedzy innymi dlatego wygrał . a on dotrzyma słowa jak tylko obejmie te zaszczytne stanowisko prezydenta . bo to człowiek wykształcony intelegietny uczciwy i prawdo mówny . nie to co ten komorow ze swoją bandycką świtą .platformą obywatelską . polacy za dr dude bedzie w polsce dobrze . uczciwie . ale na początku komorwskiego kopacz muche rostowskiego sikorskiego szczura niesiołowskiego i innych trzeba rozliczyc i postawic im zarzuty i do wiezienia .tuska dopadniemy innym razem wiadomo dlaczego .narazie polacy i to wszyscy muszą wyjśc na ulice demonstrowac pikietowac przeciwko kopaczowej i tym bandytom .musimy zmienic polskę . kopaczowa obiecała wspomóc emeytom rencistom samotnym matkom pieniądze prze jeszcze wyborami . ale dzis wiemy że to ,,,,,sciema kłamstwa wyborcze . zresztą co p kopaczowej można sie spodziewac . to kłamca oszust hosztapler i złodziej .która nazywa sie polką . a paszła wont .narodzie wygramy zwycieżymi . po tym 8 letnim holokauście stalinowskim lub hitlerowskim .

 • janeklewandowski1957

  0

  Sondaże można wsadzić w tylną część ciała ,a ci fanatycy PiS -u i kleru jeszcze za swoja głupotę do Częstochowy się będą czołgać jak ich Szydło i Duda wykiwają .

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Bóg zna inną Ewę Kopacz.
  Niż ta z Radia Maryja.
  Na którą nędza i rozpacz.
  Wraz z PiSem strzępi ryja.

  Byle wdepnęli w boże POpaprani, PO to nas-rali PiSiORni pod drzwiami!
  Stara receptura na karni-szpony, czyli z rydzykiem nasz kraj kiszony!

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 0

  juz nie możemy patrzec na ten ryj świnski .

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  kopacz niesiołowski komorowski tusk sikorski mucha szczur biernat rostowski i wielu innych natychmiast przed trybunał stanu . to musi sie skonczyc karą i wiezieniem . tak dalej nie moze byc . kopacz jezdzi po kraju robi sobie kampanie wyborcza z nasze pieniadze . to sa ogromne miliony jak nie setki milionów i w dupie ma ludzi głodnych schorowanych szczególnie ludzi starszych dzieci co w szkole mdleją z głodu. ta franca to morderca . to nie lekarz . to konował .bez serca .ludzie wyjdzmy wszyscy na ulice . oni nas zabijają codzienie .bez skrupółów . dlaczego my naród musimy byc dla nich litosciwi .to sie musi skonczyc . mordercy złodzieje i debile od 8 lat.dał nam bóg teraz dr dude na prezydenta a zabrał tego komorowskiego niszczyciela narodu polskiego i polskiej demokracji . ale każe nas tą babą kopaczową .wczoraj pogonili ją na śląsku wygwizdali okrzykniątro ją złodziejem narodowym .dzisiaj bedzie miało to samo we wrocławiu .i wszyscy ci mordercy złodzieje aferzyci korupcjanci z platformy obywatelskiej. tylko hitler i stalin tak postepował z własnym narodem . tych bandytów mafijnych postawimy przed sądem to ścierwa szakale i zakały narodowe .trzeba im to ukrucic .panie dr duda . liczymy na pana . ufamy pnie nie zawieś pan narodu polskiego który tak ucierpiał przez tych sadystycznych morderców i złodzieji z platformy obywatelskiej w panu nadzieja . umieramy z głodu a te bydło jezdzi po kraju zabierając nam chleb z ust bo to nie ich pieniądze .dzisiaj we wrocławiu pokażemy kopaczowej gdzie jest jej miejsce . ano w wiezieniu .wsciekłosc narodu polskiego przeszło apogenum .

 • junkamm

  Oceniono 2 razy 2

  3 miliony ludzi żyje w ogromnym ubustwie a dwa miliony rodaków nie ma nawet na chleb szczególnie emeryci rencisci samotne matki co nie mają dac dziecku do jedzenia .ale kopaczowa swoją morde codziennie napycha rarytasami tak jak politycy. jak oni mogą na to patrzec . poprostu ci bandyci to wrogowie narodu polskiego świnie to kwadratu . goncie wszedzie tą kopaczową goncie wszedzie tych platformowców i tych peeselowców . to zło .

 • junkamm

  0

  panie prezydencie duda . ufamy panu . głosowalismy na pana . naród ma nadzieje ogromną że nie potraktuje pan narodu polskiego jak komorowski który odszedł w nie chwale . mamy nadzieje że jak już obejmie pan stanowisko prezydenta od razu zajmie sie pan obiecankami złozone przed narodem . np 500 zł na każde dziecko pomoc natychmiastowa emerytom rencistom samotnym matkom i przyczyni sie pan do zmiejszenia ogromnego ubustwa . jest pan idolem narodu . prosimy niech pan nas nie zawiedzie jak to zrobił ten komorowski .naród obali tą kopaczową i ten bandycki rząd platformy obywatelskiej i tych wsiunów polskie stronictwo ludowe z piechocinskim na czele . oczekujemy my naród na ogromne rozliczenie tych złodzieji aferzystów korupcjantów bandytów za 8 lat katorgi pogromu polski któży ci bandyci stworzyli to polakom . mamy nadzieje na wyroki wysokie i wiezienie i odebranie im ukradzionego majątku .miedzy innymi naród przez to głosował na pana dr dude .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje