Sikorski: Nie będę kandydował w wyborach parlamentarnych

Radosław Sikorski zdecydował, że nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. O swojej decyzji poinformował na Twitterze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Zdecydowałem, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych" - napisał na swoim profilu na Twitterze były marszałek Sejmu Radosław Sikorski. "Dziękuję mieszkańcom ziemi bydgoskiej za to, że przez dekadę miałem zaszczyt Państwa reprezentować" - dodał. Nie podał powodu swojej decyzji.Polityk wcześniej sugerował, że będzie jedynką w rodzinnej Bydgoszczy, gdzie do tej pory znajdowało się jego biuro poselskie. - Podjąłem się zadania, które pani przewodnicząca Ewa Kopacz mi powierzyła, to znaczy bycia liderem listy w moich rodzinnych okolicach, w Bydgoszczy - mówił w czerwcu. Kopacz odcięła się wtedy od słów byłego marszałka, mówiąc, że nic takiego mu nie obiecywała. - Może to jest jego marzenie. Nie odpowiadam za to, co moi posłowie opowiadają - mówiła.

Sikorski 23 czerwca zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka Sejmu w związku z kolejnym nagłośnieniem afery podsłuchowej. Był on jednym z polityków, których prywatne rozmowy zostały potajemnie nagrane i upublicznione. Na stanowisku zastąpiła go Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wcześniej, w latach 2007-2014, był ministrem spraw zagranicznych."Wielka szkoda"

Wiadomość o rezygnacji Sikorskiego ze startu w wyborach natychmiast rozeszła się po Twitterze. Wielu polityków PO wyraziło swój żal w związku z decyzją. "Szkoda, wielka, ale szacunek" - napisał Sławomir Nitras. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, stwierdziła: "Bardzo żałuję i dziękuję za to, co udało Ci się osiągnąć w polityce zagranicznej dla Polski".

"Decyzja Radka to wielka strata dla Polski" - stwierdził z kolei Roman Giertych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (511)
Sikorski: Nie będę kandydował w wyborach parlamentarnych
Zaloguj się
 • maksimum

  Oceniono 6 razy 4

  A juz sie szykowal na prezydenta!

 • alejagwiazd

  Oceniono 4 razy 0

  PIS powinien plakac po sikorskim, ten czlowiek byl jednym z tych peosow, ktorzy dzien po przegranej komorowskiego zablokowali zwiazki partnerskie. OPUS DEI

 • alejagwiazd

  Oceniono 2 razy 2

  dziekujemy ze w sejmie zblokowal pan z innymi poslami pisu psl i po dyskuje o zwiazkach partnerskich.

 • andrewpiotr

  Oceniono 6 razy 2

  Masz jeszcze szansę kandydować do KNESETU z racji pochodzenia małżonki. Tam cie na pewno wybiorą.

 • morgan_603

  Oceniono 6 razy 2

  Bye, bye zdRadek! Nikt po tobie płakał nie będzie. Pies ci mordę lizał.

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 3

  Nie martwcie się o Sikorskiego. Ten szajgec poradzi sobie. Wy, martwcie o swój ew. los rodziny. Jedna hołota (miesce przy korycie) ustepuje drugiej. Tak, w waszym kraju (z małymi przerwami) trwa od wieków. Oglądajcie spokojnie TzG, pijcie piweńko i...patrzcie "końca". Już stoi u progu.

 • wielki.lenin.wiecznie.zywy

  Oceniono 5 razy 1

  'Nie podał powodu swojej decyzji.'

  Wyręczę tę judeo-jankeską swołocz - POwodem było ciągnięcie jankeskiej lachy przy ośmiorniczkach u Sowy & Przyjaciół, naturalnie.

  Sprzedawczyk Sikorski dobrze wie, że jedyne głosy jakie by uzyskał nawet z jedynką w Bydgoszczu pochodziłyby od niego samego, Applebaumowej i paru peowskich przygłupów za flaszkę pod sklepem.

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy 1

  Sikor ma to wszystko w doopie. Ma wieś , jest sołtysem. Bogate żydostwo sprezentowało mu międzynarodową dobrze płatną fuchę. Ośmiorniczki będzie żarł tylko na przednówku , na przekąskę. Sikor to typowy najemnik udający patriotę. Tam jego ojczyzna gdzie więcej płacą. Z palcem w doopie może dostać zarówno izraelskie jak i amerykańskie obywatelstwo.

 • kkes

  Oceniono 6 razy 2

  Boże, co teraz będzie z Polską?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX