Myśleliście, że spot GIS o dopalaczach jest zły? To zobaczcie spot wojewody warmińsko-mazurskiego...

Akcja przeciwko dopalaczom trwa. Niestety, wciąż w kiepskiej formie. Niedawno opublikowany spot Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego ma uświadomić młodzieży niebezpieczeństwa związane z braniem dopalaczy. Efekty oceńcie sami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dwie nastolatki wybierają się na imprezę. "Idziemy się zabawić" - mówi jedna z nich. Dziewczyny najpierw próbują kupić w sklepie alkohol, ale ekspedientka prosi je o dowód osobisty, którego nie mają. Wychodzą więc ze sklepu, mówiąc: "To wyluzujemy inaczej". Sprzedawczyni patrzy na dziewczyny z błogim uśmiechem.

Nastolatki idą więc do sklepu z dopalaczami. Widzimy nagrania z ukrytej kamery. Potem pod mostem zażywają kupione tam specyfiki. Jedna z dziewczyn osuwa się na ziemię, druga wymiotuje. - Zamiast jazdy mamy zjazd - mówi do nieprzytomnej koleżanki. Niestety, przygoda kończy się dla jednej z nich tragicznie.

Po tej przygnębiającej scenie widzimy samego wojewodę warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego, który w grupie rześkiej młodzieży podkreśla, że "nie warto tracić życia przez narkotyki i dopalacze".

Całość, podobnie jak spot o dopalaczach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jest wykonana na tyle nieprofesjonalnie, że spot śmieszy, zamiast uwrażliwiać na problem. Urząd prawdopodobnie, tak jak GIS, stworzył spot własnymi środkami - z komentarzy na Facebooku wynika, że jego główne bohaterki są zatrudnione w instytucji. Dużo osób sugeruje, że jego przekaz można odebrać niezgodnie z zamiarem - na przykład uznając, że gdyby ekspedientka sprzedała niepełnoletnim dziewczynom alkohol, nie doszłoby do tragedii.

Poniżej dla chętnych dłuższa, 3-minutowa wersja spotu.

Wybieram życie - stop dopalaczom !

Posted by Marian Podziewski on Monday, June 29, 2015


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (89)
Myśleliście, że spot GIS o dopalaczach jest zły? To zobaczcie spot wojewody warmińsko-mazurskiego...
Zaloguj się
 • mjunhy

  Oceniono 1 raz 1

  młodzież niema co robić, stoją na klatkach schodowych palą papierosy, piją piwo nigdzie nie pracują i ćpią.

 • lukask73

  0

  Uwielbiam te streszczenia redaktorów gazety. Może przy odrobinie wysiłku udałoby się napisać streszczenie mutant spajdera?

  "Błogim uśmiechem" :-) A te zwarte wargi? A to oczko do kamerzysty? Sama błogość.

 • giezeta

  0

  Dawno tak się nie uśmiałam czytając komentarze. Przednie ...... i prawdziwe :-)

 • piotr dwunasty

  0

  Nic nie rozumiem, dziewczyna która zażyła dopalacze i umarła, pod koniec spotu żyje i pozuje z jakimś typem i kupą innych ludzi, o co chodzi? A może wcześniej nakręcono koniec a potem część jak laski kupują dopalacze.To ma sens.

 • michalc13

  Oceniono 1 raz -1

  Mnie nie śmieszy. Amatorski klip, ale jak się patrzy na to co pokazują w TV za dużo większe pieniądze... Założenie, moim zdaniem lepsze niż w "oddalam to pytanie", sytuacja bardziej prawdopodobna. Trzeba koniecznie nawet do tych amatorskich produkcji dodać - bierzesz dopalacze, lubisz amfetaminę plus piwko i wódeczka? Masz 16 lat? To zapomnij o kiełbasce z grilla w wieku 28. :) Wątrobę masz jedną, no chyba że chcesz wcinać dietetyczne papki. :P

 • ankonta57

  Oceniono 1 raz 1

  Ekspedientki POwinny sprzedawać nieletnim alkohol na żądanie... wtedy będą żyć !!!

 • jm2105

  0

  Te ciągłe narzekanie i niezadowolenie w treśći waszych wpisów pokazuje że bez dopalaczy też wam wali w łebie

 • halucyn1

  0

  Gdyby nie reklama dopa w TV to bym niezapalil mocarza....

 • tomtg123

  0

  Powiem tak - z tego co widziałem, to ostatnie kampanie medialne PO i PiS były na podobnym poziomie, tzn. były adresowane ewidentnie do idiotów.
  Ale - sądząc po sondażach - generalnie DZIAŁAŁY.
  A jak tak, to może i te idiotyczne i infantylne spoty o dopalaczach też zadziałają ?
  Nie wiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX