Robert Biedroń przywraca dentystów do słupskich szkół. Zanim powstaną gabinety - przegląd zębów wszystkich dzieci

Na jesieni - badanie dentystyczne wszystkich małych słupszczan. W przyszłym roku - przywrócenie stałej opieki stomatologicznej w szkołach podstawowych. Taki plan przedstawiły władze Słupska. A Robert Biedroń pyta, czy pamiętamy jeszcze czasy, kiedy stomatolodzy byli w szkołach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pięć tysięcy dzieci przejdzie badanie stomatologiczne po powrocie do szkół jesienią. Wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała, że magistrat podjął współpracę z warszawską fundacją Wiewiórki Julii. Jej lekarze przyjadą do słupskich dzieci dentobusem.

Dzieci przejdą przeglądy zębów w dwóch turach - we wrześniu i październiku. Miasto pokrywa koszt noclegów i podstawowych materiałów w wysokości 15 tys. zł. - Po trzy złote na dziecko, udało nam się zrobić dobry interes - mówi prezydent Robert Biedroń portalowi gp24.pl.

Dentyści w szkołach

To jednak nie koniec dentystycznych rewolucji - władze miasta chcą przywrócić stałą opiekę stomatologiczną w szkołach. Być może już w przyszłym roku w placówkach pojawią się odpowiednie gabinety - jeden na trzy szkoły.

Pamiętacie, że kiedyś dentysta był w każdej większej szkole?

Posted by Robert Biedroń on  14 lipca 2015


"Bezbożnik". Robert Biedroń dla Gazeta.pl o religii, miłości i rządach w Słupsku [ALFABET BIEDRONIA] >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (380)
Robert Biedroń przywraca dentystów do słupskich szkół. Zanim powstaną gabinety - przegląd zębów wszystkich dzieci
Zaloguj się
 • nalesniki_ze_szpinakiem

  0

  Gość z jajami..poważnie. Potrzeba było w Polsce geja by pokazał, że po prostu można rządzić dla ludzi. bez strachu przed czarnymi, i prawica...Trzymam kciuki Robert

 • plus321

  Oceniono 1 raz 1

  ...
  Kto naucza demoralizacji i podaje ją za dobra monetę, ten będzie jak CZARNA GWIAZDA ( czyt. czarna dziura) świecąca na firmamencie...

  Wyrazy współczucia i kondolencje dla p. Biedronia...

 • mrjarwit

  Oceniono 1 raz 1

  Prezydenci innych miast - można?!!!! Serdeczne gratulacje Panie prezydencie za odważne a przede wszystkim rozważne decyzje !!!

 • matitalolo

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo panie prezydencie Biedroń. Proponuję , aby kolejną decyzją było przeniesienie nauki religii do świątyń. Tam , gdzie jest właściwe miejsce na ich nauczanie.

 • wkkr

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe, wiekszość pozytywnych postów pod tekaami dotyczacymi Bieronia pisanych jest w tym samym stylu co posty zachwalajace różnego rodzaju produkty w komentarzach w sklepach internetowych. w penym stopniu styl tem wykazjue podobieństwo do produkcji putinowskich trolii w tym portalu.....

 • jan.w2

  Oceniono 2 razy 2

  Można tylko, puki co, bo zobaczymy jak będzie dalej, pozazdrościć słupszczanom takiego mądrego wyboru.

 • cynik24pl

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać ma gość poukładane w łepetynie. Nasi miłościwie panujący wolą pomniki i zmiany nazw ulic niż pomyśleć o przyszłości. PO i PiS, to jedno i to samo. A co, to się domyślcie.

 • dobrylos

  Oceniono 2 razy 2

  Biedroń zamiast DUDY i wreszcie Polska bedzie normalna.

 • pucha-tek

  Oceniono 3 razy 1

  Jak widać, to, że inna orientacja seksualna jest chorobą umysłu (jak twierdzi kościół i PiS) nie jest prawdą. Facet ma szare komórki na miejscu i działa racjonalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX