Świńskie łby w meczecie w Warszawie. Policja poszukuje podejrzanej, 30-letniej kobiety

Na teren nowo otwartego Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie w Warszawie wchodzi kobieta z reklamówką. Rejestruje ją kamera. Kolejne kadry to ujęcia świńskich zakrwawionych łbów. Te zdjęcia trafiły na Facebooka. Policja poszukuje podejrzanej - 30-letniej kobiety.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jeden łeb leży przy recepcji, drugi na parkingu. Zdjęcia z monitoringu publikuje na Facebooku społeczność "Islam na Polski", która gromadzi informacje o islamie i tłumaczy je na język polski. Skomentowali to krótko: "atak chamstwa i nietolerancji". Jak wiadomo, spożywanie wieprzowiny jest w islamie zakazane.

Rzecznik policji stołecznej poinformował nas, że funkcjonariusze z Ochoty dostali już zgłoszenie o zajściu i od godz. 13 prowadzą postępowanie w tej sprawie. - To nie świńskie łby, tylko elementy wieprzowiny - powiedział rzecznik komendy stołecznej Robert Opas. Dodał, że obecnie poszukują podejrzanej - 30-letniej kobiety. - Jest podejrzenie o obrazę uczuć religijnych - dodał. Policja przesłucha dziś świadka zdarzenia - pracownika ośrodka.

Właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt z...

Posted by Islam Na Polski on  11 lipca 2015


Szewko: "Chęć świadomego sprowokowania ataku w Polsce"

Wpis ze zdjęciami zyskał popularność. W komentarzach wysyp popisów nietolerancji, publikowanych pod imieniem i nazwiskiem: "W czym problem? Dostaliście od warszawiaków nową propozycję kulinarną" - pisze pan Zdzisław. "Proszę się nie dziwić. Jesteście mordercami chrześcijan" - wtóruje mu pan Dariusz.

Pojawiają się też głosy sprzeciwu: "Niektórzy zapomnieli, że w Polsce od paru wieków żyją Tatarzy i są patriotami i muzułmanami" - oponuje pan Jarosław. Znacznie dosadniej sprawę skomentował były doradca premiera ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko: "Schwytanie tej kobiety powinno stanowić priorytet. To może być chęć świadomego sprowokowania ataku w Polsce".Meczet ostrzelany z broni pneumatycznej

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie przy rondzie Zesłańców Syberyjskich w Warszawie to nie tylko meczet, ale i szkoła języka arabskiego i czytania Koranu, sklep z towarami orientalnymi (można tu kupić m.in. turecką kawę lub syryjskie oliwki, przyprawy), a w przyszłości muzeum poświęcone pielgrzymce do Mekki.

Budowa ośrodka od początku wzbudzała emocje. Liga Muzułmańska w RP, przy pomocy sponsorów z Zatoki Perskiej, rozpoczęła ją pięć lat temu. Prace miały trwać dwa lata, jednak m.in. przez protesty mieszkańców były przerywane. Rok temu, we wrześniu, ostrzelano meczet z broni pneumatycznej. Był to jedyny taki incydent.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (655)
Świńskie łby w meczecie w Warszawie. Policja poszukuje podejrzanej, 30-letniej kobiety
Zaloguj się
 • majca1971

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to nie jest Ośrodek kultury muzułmańskiej tylko meczet. Te 2 tys. nielegalnych imigrantów które Polska przyjmie będzie miała się gdzie odnaleźć.

 • 4m5marek

  Oceniono 1 raz -1

  chrześcijanie muzułmanom zrobili holokaust w średniowieczu a oni teraz na skutek bezczynności i zniewieściałości państw europejskich robia nam teraz tylko ich wpuśćcie do Polski więcej i zbudujcie meczety jeden jest w Gdańsku to będziecie mieli to samo co w Anglii i we Francji czemu oni pchają się do europy a nie do muzułmańskich krajów a może by tak jakaś partia polityczna ogłosiła że po wyborach jak wygra to zakaże przyjmowania muzułmanów do polski no oprócz pisu oczywiście

 • banan125

  Oceniono 1 raz -1

  polskie tępe de_BILE !

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zgadzam się na imigrantów z krajów obcych kulturowo, gdyż boję się prowokowania debili takich jak większość piszących komentarze, takie jak pod tym artykułem.

 • gontgont

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że tej kobiety nigdy nie znajdą. A podobne działania będą się powtarzać.

 • agent-0700

  Oceniono 4 razy 2

  Cnota a zarazem przyczyna upadku Europy - Tolerancja

 • michnikredgestapo

  Oceniono 3 razy 1

  a moze kobiety nie chca byc zmuszone do chodzenia w czadorach pewnego dnia? Zegar demograficzny tyka....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX