Millward Brown dla 300polityka.pl: Zjednoczona Lewica przekracza próg wyborczy, Kukiz traci

W najnowszym sondażu Millward Brown widać wyraźny spadek notowań Pawła Kukiza. Do Sejmu wchodzi też według niego NowoczesnaPL Ryszarda Petru.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według sondażu Millward Brown dla 300polityka.pl Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami w jesiennych wyborach parlamentarnych uzyskałoby 34 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - 25. Jest to wzrost odpowiednio o 1 i 2 punkty procentowe wobec poprzedniego badania tej firmy.

Ugrupowanie Pawła Kukiza z 16 proc. traci wobec poprzedniego badania 3 pkt proc.Do Sejmu według sondażu weszłaby też NowoczesnaPL Ryszarda Petru oraz wspólna lista SLD i Twojego Ruchu - obie partie dostałyby po 6 proc. poparcia. 5 proc. uzyskałby PSL.

Partia KORWiN dostałaby 4 proc. głosów. Frekwencja miałaby wynieść 47 proc.

Badanie zostało wykonane w dniach 1-5 lipca.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (496)
Millward Brown dla 300polityka.pl: Zjednoczona Lewica przekracza próg wyborczy, Kukiz traci
Zaloguj się
 • bfont

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to pan Kukiz mawiał?
  "Pycha kroczy przed upadkiem!"

 • wenge1

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiza już nie ma! Dokładna "powtórka z rozrywki" tak jak było z Tymińskim w 1990. Wtedy mobilizacja była, żeby przypadkowo pan T. nie został prezydentem. Na tej fali popularności pana T (większej niż Kukiza) powstała partia X (czy ktoś jeszcze pamięta ?), która oprócz wprowadzenia 3 posłów do parlamentu, zniknęła tak szybko jak się pojawiła. Tymiński podobnie jak Kukiz też odcinał się od typowej prawicy i lewicy, mieniąc się "wyborem" obywatelskim, spoza tajemniczego "układu". Widać sprawdza się powiedzenie: "historia lubi się powtarzać".
  Do wyborów elektorat Kukiza (który nawet mikro struktury partyjnej jeszcze nie ma) schudnie, do 5-10 procent. Trochę za wysokie progi jak na jedno hasło o JOW-ach. Dzisiaj w wyborach parlamentarnych konieczny jest konkretny program a nie tylko bunt-hasło, aby wiedzieć czego po partii można się spodziewać.

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Lubię Kukiza ale wyłącznie na scenie bo można się pośmiać a on nawet nieźle potrafi się wygłupiać ale nasza Polska i Polacy w życiu codziennym wcale nie mogą się wygłupiać a muszą żyć.

 • vidi12

  Oceniono 1 raz -1

  Ja zagłosuję na SLD... Lewica to szansa dla Europy... Prawica sprawi, że będziemy pariasami USA :(

 • krawat23

  0

  Petru - kolejny Tymiński, Korwin, Kukiz-taki będzie jego los.

  Proponuję, aby głosować tylko na PO, PIS, PSL i Lewicę.
  Pozbędziemy się w ten sposób 5 minutowych "geniuszy" politycznych!!

 • moskal28

  Oceniono 2 razy 0

  Ten pajac Kukiz ma koszulke ze znakiem Polski walczacej, ten idiota jakby zyl w tamtych czasach to by mial n...e w majtkach ze strachu, taki bohater z niego.

 • szach-mat0

  Oceniono 4 razy 2

  AFERA TAŚMOWA PIS......czy PLATFORMA to wykorzystała ? Nie, to nie chamidła pisiory

  PO tylko podsłuchy, tu żelazne fakty

  W wyniku rozpadu koalicji rządowej między Prawem i Sprawiedliwością, Ligą Polskich Rodzin oraz Samoobroną RP 22 września 2006 roku, mniejszościowy rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego rozpoczął działania mające na celu pozyskanie większości w parlamencie.
  Andrzej Lepper pokazał na konferencji prasowej telefon posłanki Samoobrony RP Marzeny Paduch, która dostała od posła Marka Suskiego wiadomość z propozycją przejścia do PiS w zamian za stanowisko rządowe. Stwierdził też, że takie propozycje mieli dostać niemal wszyscy posłowie jego partii. Niektórzy z nich mieli też prowadzić z PiS negocjacje. Po tej konferencji dziennikarze TVN Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski zwrócili się do wiceprzewodniczącego Samoobrony RP Janusza Maksymiuka z propozycją nagrania takich negocjacji z jakimś posłem.

  Maksymiuk skontaktował ich z posłanką Renatą Beger.
  26 września 2006 telewizja TVN wyemitowała nagrane rozmowy. W ich czasie w pokoju poselskim posłanki Samoobrony, pomiędzy nią a ministrami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem z Prawa i Sprawiedliwości, dyskutowano o korzyściach, jakie miała uzyskać posłanka Beger wraz z innymi pięcioma posłami Samoobrony w zamian za wystąpienie z Samoobrony i poparcie rządu. Posłanka Beger zażądała stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czasie rozmów, minister Lipiński zapewniał posłankę Beger, że do podjęcia decyzji wystarczy jedna rozmowa z Prezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim.

  W czwartek 28 września PiS poinformował o złożeniu prywatnych aktów oskarżenia, za pomówienia, przeciwko posłom: Donaldowi Tuskowi, Janowi Rokicie, Bronisławowi Komorowskiemu oraz Ryszardowi Kaliszowi. Chodzi m.in. o użycie słowa korupcja w stosunku do polityków PiS.

  Natomiast Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich potępiło telewizję TVN za wyemitowanie Taśm prawdy.

  OTO MORALNOŚĆ PISOWSKA

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 1

  Millward Brown - przed wyborami prezydenckimi I tura Komorowski 39%, Duda 27%, a rzeczywiste wyniki Duda 34,8%, Komorowski 33,7%,
  a więc ostrożnie z tym wróżbitą,

 • ankonta57

  Oceniono 5 razy -1

  I tak będzie koniec dofinansowywania Wybiórczej... panie Michnik...bye!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX