Roman Giertych wraca do polityki. Wystartuje do Senatu z podwarszawskiego okręgu

Giertych, który swego czasu był liderem Ligi Polskich Rodzin i wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a obecnie jest adwokatem często reprezentującym polityków PO, zapowiedział powrót do polityki na swoim profilu facebookowym. ?Nie mogę patrzeć na ten festiwal kłamstw i cynizmu, szczególnie ze strony PiS, bez chociażby próby przeciwdziałania? - napisał Giertych.
"Zamierzam ubiegać się o mandat senatorski w okręgu objętym powiatami: otwockim, piaseczyńskim, grodziskim i pruszkowskim. Chcę być senatorem niezależnym i niezawodowym. To znaczy, że nie startuję z żadnej partii politycznej i że nie będę pobierał żadnego uposażenia z Senatu" - napisał na swoim profilu facebookowym Roman Giertych.

44-letni Giertych, b. lider Ligi Polskich Rodzin i wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, obecnie jest poza polityką, prowadzi kancelarię adwokacką. Nie stroni jednak od komentowania polityki, należy do najbardziej stanowczych krytyków PiS.

"Nie mogę patrzeć na festiwal kłamstw"

W facebookowym wpisie tłumaczy, co skłoniło go do decyzji o starcie. "Nie mogę patrzeć na ten festiwal kłamstw i cynizmu, szczególnie ze strony PiS, bez chociażby próby przeciwdziałania. Nie mogę patrzeć na próbę dzielenia Polaków na tych, którzy są zdrajcami, zamachowcami smoleńskimi etc. i na tych jedynie sprawiedliwych. Absolutnie nie wierzę, że z kierowania panią Szydło zrezygnował Jarosław Kaczyński. To przecież oznaczałoby, że Kaczyński zmienił swoją naturę. Nie wierzę, że nielegalne podsłuchy same się zrobiły. Że niby jakiś biznesmen, kelnerzy mieliby z nieznanych motywów publikować nagrania polityków tylko jednej partii. Nie wierzę, że Prokuratura (kierowana przez bliskiego PiS-owi Andrzeja Seremeta), która w banalnych sprawach stawia zarzuty grupie przestępczej, nagle sama bez inspiracji z góry postanowiła potraktować kelnerów zupełnie ulgowo. Dla mnie stara rzymska zasada is fecit cui prodest (ten zrobił kto zyskał) zawsze pokazuje najbardziej prawdopodobnego sprawcę. Coraz więcej dowodów wskazuje na uczestnictwo ludzi z PiS w tym "pełzającym zamachu stanu", jak powiedział Radek Sikorski. Te zresztą metody pasują jak najbardziej do PIS. Oni zawsze lubili podsłuchiwać i się tym co podsłuchali ekscytować. Mając świadomość tego, co stanie się z Polską jak ci ludzie dojdą do władzy, musiałem coś zrobić. Dlatego postanowiłem wziąć udział w jesiennych wyborach" - napisał Giertych.

Szanowni Państwo!Tak jak wczoraj powiedziałem zamierzam ubiegać się o mandat senatorski w okręgu objętym powiatami:...

Posted by Roman Giertych - strona oficjalna on  3 lipca 2015


PO: Giertych nie jest naszym kandydatem

Giertych w sądach kilkakrotnie reprezentował polityków PO, m.in. Radosława Sikorskiego i Sławomira Nowaka, a także syna Donalda Tuska, Michała. Dobrze zna się z Michałem Kamińskim, b. posłem i eurodeputowanym PiS, obecnie - politykiem PO. Dlatego jego deklaracja o starcie w wyborach natychmiast wywołała spekulacje o tym, że będzie kandydatem PO.

Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego PO, powiedział "Stołecznej": - Decyzje dotyczące list wyborczych są jeszcze przed nami. Ale od dwóch kadencji senatorem PO z tego okręgu jest Łukasz Abgarowicz. Nic mi nie wiadomo, żeby w tych wyborach miało się coś zmienić i mielibyśmy wystawić lub poprzeć innego kandydata.

- Nie podjąłem jeszcze decyzji co do kandydowania. Ale podejmując ją, na pewno nie będę się kierować osobami kontrkandydatów - powiedział nam Abgarowicz.

Wszystkie nasze artykuły znajdziesz na Twitterze
Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.Więcej o:
Komentarze (309)
Roman Giertych wraca do polityki. Wystartuje do Senatu z podwarszawskiego okręgu
Zaloguj się
 • gesipipek65

  Oceniono 2 razy 0

  Kuń który mówi ale same idiotyzmy

 • mrz167

  Oceniono 2 razy 0

  wiekszego cynika iklamcy jak kon ktory mowi to napewno nie ma wjec zamilcz ty debilku jeden

 • kuma1

  Oceniono 3 razy -1

  Widać jak jest potrzebny, po ilości trolli jakie pchnął PIS- sekta.

 • zadrykoza

  Oceniono 3 razy -1

  w sprawie afery podłuchowej Giertych moze mieć rację. Ale by było. Pisiory w pierdlu, no no!

 • kuma1

  Oceniono 3 razy -1

  Potrzebny jest w Sejmie. Jego umiejętności powinny zostać wykorzystane.

 • dorik2

  Oceniono 3 razy -1

  Nawet Giertych może zmądrzeć.

 • kluska11

  Oceniono 3 razy 1

  Romek, nie!!!

 • stenrw

  Oceniono 4 razy 2

  Naprawdę kochanieńki, nie możesz?
  Ja jeszcze pamiętam twoje wyczyny jako ministra...

 • losiu4

  Oceniono 4 razy 0

  "Nie mogę patrzeć na próbę dzielenia Polaków na tych, którzy są zdrajcami, zamachowcami smoleńskimi etc. i na tych jedynie sprawiedliwych. "

  no ale panie Giertych to Ty i np. wybiórcza tak dzielicie Polaków. Dla normalnych wystarczyłoby wyjaśnienie np. sprawy po kiego grzyba był festiwal kłamstw ze strony pełowni tuż po tej katastrofie. Z obecną panią premier na czele tych łgarzy.

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX