Dziewięcioletni Daniel przychodzi pod McDonalda odrabiać lekcje. Tutaj po zmroku ma trochę światła

Dziewięcioletni Daniel z Filipin przychodzi pod MCDonalda odrabiać lekcje

Dziewięcioletni Daniel z Filipin przychodzi pod MCDonalda odrabiać lekcje (Facebook/joyce.torrefranca)

Chłopiec klęczy przed ławką na parkingu przy McDonaldzie. Klęczy, bo nie ma krzesła. Tam, gdzie zwykle śpi, nie ma prądu, więc po zmroku przychodzi pod oświetloną restaurację, by odrobić lekcje. Jak dorośnie, chce zostać policjantem albo lekarzem.

Zdjęcie dziewięcioletniego Daniela E. Cabrery z Cebu na Filipinach po raz pierwszy pojawiło się w sieci 23 czerwca. Umieściła je na swoim Facebooku studentka Joyce Torrefranca. Zdjęcie Daniela w ciągu zaledwie tygodnia obiegło świat.

Daniel nie ma domu - spłonął parę lat temu. Śpi z pięciorgiem rodzeństwa na stoisku, w którym jego mama sprzedaje jedzenie. Na stoisku nie ma prądu, ale za to są ławki dla klientów. Gdy zapada zmrok, Daniel bierze ławkę i zanosi ją na parking przy McDonaldzie, sadowi się w oświetlonym miejscu i wyciąga książki. Lekcje odrabia na klęczkach, bo nie ma krzesła.

Odkąd jego zdjęcie trafiło do sieci, Daniel poznał wielu dziennikarzy. Pytali go, kim chce zostać w przyszłości. Odpowiadał, że policjantem lub doktorem. Mówił też, że w przerwach od nauki lubi rysować. Najbardziej Supermana. Lubi też czytać opowieści biblijne, które dostał od studentki medycyny - Joyce. Gdy wrzucała zdjęcie Daniela do sieci, nie sądziła, że udostępni je ponad tysiąc osób.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (91)
Dziewięcioletni Daniel przychodzi pod McDonalda odrabiać lekcje. Tutaj po zmroku ma trochę światła
Zaloguj się
 • kuma1

  0

  Jeszcze parę durnych wyborów i kto wie może dogonimy Daniela z Filipin. Na szczęście On ma marzenie i mimo przeszkód , realizuje swoją lepszą przyszłość.

 • cool_observer

  Oceniono 3 razy 1

  A czemu Daniel odrabia lekcje dopiero po zmroku, a nie zaraz po przyjściu ze szkoły ?!

 • turkiestan

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrze kombinuje.Budżetówka jest najpewniejsza.Tam jest zawsze pewna kasa.Jak z obligacji państwowych.Biznes związany z produkcją to totalizator.Jak się po kilku latach nie przebranżowisz (trzeba wyczuć kiedy) to lądujesz w rynsztoku.No a w budżetówce jak się nauczysz solidne pershingi w fotel ładować to do emerytury będąc głąbem nikt ci etatu nie zabierze.No a państwo gwarantuje posadę.Wystarczy sięgnąć pamięcią kilka lat.Tusk chciał odchudzić administrację.Wielki Lech zaraz wystąpił i oznajmił że jak Tusk nie znajdzie tym ludziom odpowiedniej pracy to on zawetuje wszystkie próby rządu-odchudzania administracji państwowej oraz sejmu i senatu..Szkoda tylko że nie był tak stanowczy gdy zwalniano robotników.Widocznie Jaśnie Pan brzydził się brudasami (robotnikami).

 • lolitkawtrabancie

  0

  Unia Europejska chętnie przyjmuje do siebie bydło z krajów arabskich. Gdyby ten chłopak chciał wjechać do UE, zapewne przykładnie by go nie wpuścili.

 • jarr17

  Oceniono 3 razy 3

  Biedne i bogate kraje rozróżniamy po ilości ludzi przeszukujących śmietniki.

 • johnpobieraczek

  Oceniono 4 razy 0

  Gdyby wcześniej zabrał się do lekcji to nie musiałby szukać źródła światła.

 • mille666

  Oceniono 1 raz 1

  Spokojnie, na pewno nie wyrośnie na gnoja, takiego, jak dziś udostępniającego sobie inne zdjęcia - "Dominik Szymański dobrze, że zdechł"...

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Oby tylko nie zaopiekował się nim jakiś misjonarz, typu Wesołowski, czy Gil.

 • kichchi

  Oceniono 6 razy 0

  policjantem może być kazdy bezmózg, aby byc lekarzem potrzeba więcej intelektu i poświęcenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje