11-latek pobity w Irlandii Północnej. Wyzywali go za to, że jest Polakiem. "Jesteś polskim bękartem"

"Serce mi pęka" - napisała na Facebooku matka 11-letniego Igora, który został pobity w parku przez inne dzieci. Najpierw zwyzywano go za to, że jest Polakiem. Rodzina mieszka w Irlandii Północnej od dziewięciu lat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Mój biedny, mały chłopiec został dziś zaatakowany przez kilkoro dzieci w parku, bo jest Polakiem" - napisała na Facebooku matka chłopca, pokazując zdjęcia zakrwawionej twarzy syna. Zaatakowali go irlandzcy chłopcy, którzy wyzywali go w wulgarny sposób i nazywali "polskim bękartem". Kiedy odparł, że to rasizm, zaczęli go uderzać.

My heart is broken? my poor wee boy was attacked today by few children in Clonalon park because he's Polish? after 9 years in Ireland it's hard to believe that ?

Posted by Gosia Tredewicz on  Saturday, June 27, 2015


Rodzina mieszka w miejscowości Warrenpoint, a o sprawie napisały lokalne media. W rozmowie z serwisem "Belfast Live" matka Igora przyznała, że ataki na jej dzieci zdarzały się już wcześniej. - To nie był pierwszy raz. Moje dzieci były już wcześniej wyzywane. Dzieci potrafią być okropne - mówiła.

"Jego twarz była nie do poznania"

Według relacji matki dzieci otoczyły Igora, który przechodził przez park z kolegą. - Jedna dziewczynka trzymała jego ręce z tyłu, inna uderzyła go w twarz - powiedziała, dodając, że w bójce brały udział też dzieci młodsze od jej syna.

- Jego kolega zadzwonił do mnie i natychmiast tam przyjechałam. Jego twarz była nie do poznania, wszędzie była krew - wspomina matka. Dodaje, że w ataku brali udział uczniowie ze szkoły, do której chodzi Igor. Na szczęście po wakacjach idzie on już do innej szkoły.

Kobieta dostała ogromne wsparcie od znajomych i lokalnej społeczności, która była równie zbulwersowana tym wydarzeniem. Sprawa została też zgłoszona na policję, która traktuje bójkę jako "incydent na tle nienawiści".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (125)
11-latek pobity w Irlandii Północnej. Wyzywali go za to, że jest Polakiem. "Jesteś polskim bękartem"
Zaloguj się
 • jarum

  0

  Nie zrobią tego bo od urodzenia mają tłumaczone że to rasizm.A Polak to ta sama rasa.Nie ma problemu.

 • bromborek83

  0

  IrlPn to chyba największa dziura na całych wyspach, ksenofobia i szowinizm... dlaczego ludzie emigrują do takich miejsc?? W Rep. Irl czy Szkocji nie słychać o takich rzeczach, a ci z tego zad.upia ciągle mają problemy z imigrantami... chyba jakiś kompleks wobec większej katolickiej części wyspy, która zrzuciła londyńskie rządy i wyprzedziła Ulster o wiele długości w dobrobycie , poziomie życia, rozwoju... I muszą się na jakichś katolikach wyżyć - no to się trafili Polacy, którzy zastąpili "braci"..... Taka ta IrlPn jak jeden z wielkich synów - G.Best - talent, możliwości, potencjał, ale i patologia, kompleksy, nałogi, przepite chyba 2 wątroby ;) i kaplica....

 • hanklo

  0

  tu byl sie przydala starczy posterunkowa Beata L. ta co palowala naszego wybitnego posla

 • arius9

  Oceniono 1 raz -1

  Przebiez sie za Zyda i przejdz po jakims polskim miescie, powodzenia zycze w tym tolerancyjnym i porzyjaznym kraju.

 • berek_joselewicz

  0

  Polska dla polakow, ziemia dla ziemniakow a ksieza na Ksiezyc

 • klawiatura1979

  0

  Tradycyjnie nieprzychylnie Polakom irlandzka gazeta Irish Independent doniosla o tym incydencie, ze 11- letni dzieciak z Polski pobil sie 8 latkiem i dostal wpiernicz. Sk....ny.

 • zmarszczuk

  Oceniono 4 razy -2

  To nie rasizm, to katolicyzm: Rzymski Katolicyzm dominujący w Irlandii Północnej - polscy Rzymscy Katolicy robią to samo imigrantom w Polsce, bo mają tę samą podstawę systemową. Nie umieją inaczej.

 • metenburg

  Oceniono 2 razy 0

  Polska powinna zrobic prezent dla tego smart ass Cameron'a dozbrajajac solidnie IRA, w koncu to miejscowi walczacy o niepodleglosc wlasnego kraju spod brytolskiej okupacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX