BBC poinformowało, kto będzie nowym prowadzącym "Top Gear". Raczej go nie znacie

BBC podało, że nowym prowadzącym "Top Gear" będzie Chris Evans. Nie chodzi jednak o aktora znanego z roli Kapitana Ameryki, a o popularnego na Wyspach prezentera telewizyjnego i radiowego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jestem zachwycony, "Top Gear" to mój ulubiony program (...). Obiecuję, że zrobię wszystko, aby uszanować to, co do tej pory działo się w programie, i aby pociągnąć "Top Gear" do przodu - powiedział Evans.

Prezenter jest znany ze swojej samochodowej pasji. W Wielkiej Brytanii jest znany z prowadzenia takich programów, jak "The Big Breakfast" czy "TFI Friday". Prowadził też wiele programów radiowych w BBC Radio 1 i Radio 2, w tym najbardziej popularne pasma śniadaniowe.Chris Evans podpisał trzyletni kontrakt z BBC na prowadzenie "Top Gear".

Odejście Jeremiego Clarksona

Jeremy Clarkson został zawieszony przez BBC 10 marca po kłótni z producentem swojego programu. Prezenter miał mu zrobić awanturę i go uderzyć, bo po całym dniu pracy do hotelu nie dostarczono mu ciepłego jedzenia.

25 marca BBC wyrzuciło Clarksona ze stanowiska prowadzącego "Top Gear". - Kontrakt Jeremy'ego na prowadzenie "Top Gear" nie został przedłużony, nie oznacza to jednak, że dostał on zakaz występowania w BBC - powiedział niedługo po tym wydarzeniu rzecznik stacji. Tony Hall, dyrektor BBC, potwierdził, że umowa z Clarksonem nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo jednak, czy dziennikarz nie powróci do stacji.

10 genialnych cytatów Clarksona >>>

Według Clarksona incydent był "najbardziej stresującym dniem jego 27-letniej pracy dla BBC". "Dwa dni przed awanturą mój lekarz powiedział mi, że guzek na moim języku to prawdopodobnie nowotwór i że mam to natychmiast sprawdzić" - pisał Clarkson. "Ale nie mogłem tego zrobić. Byliśmy w środku serii, a ?Top Gear ? zawsze było i jest pierwsze" - podkreślał.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (35)
BBC poinformowało, kto będzie nowym prowadzącym "Top Gear". Raczej go nie znacie
Zaloguj się
 • szary212

  Oceniono 1 raz 1

  dlaczego polska gazeta żyje angielskim programem telewizyjnym?

 • piotrusl

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe czy "nie zapomni swej szczoteczki do zębów"? kiedy to było? 1995?

 • Monika Galik

  Oceniono 10 razy 10

  Musi tylko pamiętać, żeby zabierać kanapki do pracy i wszystko będzie dobrze.

 • niezalany

  Oceniono 8 razy -6

  Nie ma ludzi niezastąpionych...

 • white_merry_jane

  Oceniono 5 razy 3

  Nie znamy go bo nie pokazuje cycków ani nie jest "gwiazdą" od prognozy pogody? No sorry, ale widocznie tylko takich wy znacie.

 • crichton1

  Oceniono 22 razy 12

  Tylko że połowa Top Gear to Clarkson. Bez Clarksona to po prostu jeden z wielu programów o samochodach.

 • bigmaciek

  Oceniono 8 razy 4

  Wisi mi to. To czy Clarkson był niezastąpiony pokażą odcinki z udziałem nowego frontmana. Czyli poczekamy, zobaczymy.

 • gr_ub_y

  Oceniono 14 razy -6

  Świetny wybór. Godnie zastąpi Klaksona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX