Prezydent powołał nowych ministrów. Resort skarbu, zdrowia i sportu z nowymi szefami. Kopacz: Łatwo nie będzie

Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowych ministrów skarbu, zdrowia i sportu. Andrzej Czerwiński, Marian Zembala i Adam Korol złożyli przysięgi jako nowi szefowie swoich resortów. - Łatwo nie będzie. Ale nie przyszliście do rządu po to, żeby się dowartościowywać - mówiła do nich premier Ewa Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dziękuję za te nominacje. Panowie, trafiliście do rządów w trudnych czasach. Jedyne, co wam mogę powiedzieć, to to, że łatwo nie będzie - mówiła podczas uroczystości Ewa Kopacz. - Po tych wszystkich rozmowach wiem jedno: nie przyszliście do rządu po to, żeby się dowartościowywać. Wy już jesteście mistrzami w swoich dziedzinach i przyszliście pokazać prawdziwe znaczenie słowa służba. Jestem przekonana, że to potraficie - podkreśliła premier.

Kim są nowi ministrowie Kopacz? [CZYTAJ] >>>

Wcześniej głos zabrał prezydent. - Chciałem serdecznie podziękować za tę zmianę. Dzięki niej widać, że polityka to nie tylko łatwe obietnice, splendory i kariera, aczkolwiek w tej ostatniej nie ma nic złego. To także służba w nie zawsze łatwych i sprzyjających okolicznościach - zaznaczył Bronisław Komorowski.

Po zakończeniu uroczystości Andrzej Czerwiński w rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że już niedługo podzieli się swoimi planami z opinią publiczną; wcześniej musi jednak przejąć resort. - Cztery miesiące to sporo, by przygotować zadania i zaangażować się w ich rozwiązanie - mówił.

Nowi ministrowie skarbu, sportu i zdrowia

W związku z aferą podsłuchową, w której nagrane zostały prywatne rozmowy czołowych polityków, do dymisji podali się marszałek Sejmu Radosław Sikorski, ministrowie zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat oraz skarbu Włodzimierz Karpiński, a także trzech wiceministrów i szef doradców premiera Jacek Rostowski.

W poniedziałek premier Ewa Kopacz przedstawiła osoby, które zastąpią w rządzie zdymisjonowanych polityków. Prof. Marian Zembala został ministrem zdrowia, poseł PO Andrzej Czerwiński - ministrem skarbu, a były wioślarz Adam Korol - ministrem sportu. Sekretarzem stanu w kancelarii premiera i koordynatorem służb specjalnych został Marek Biernacki. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Cichockiego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (85)
Prezydent powołał nowych ministrów. Resort skarbu, zdrowia i sportu z nowymi szefami. Kopacz: Łatwo nie będzie
Zaloguj się
 • volongoto41

  0

  Szanowni nowo powołani Ministrowie!
  Dziś tak łatwo kłamać się nie da. Musicie szukać innych metod...

 • arab-z-bajki

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli chcesz wiedzieć kto rządzi w tym kraju to obejrzyj : niedopuszczono do opublikowania bo :Komentarz zawiera treści niedozwolone. A dotyczyło to wykupu przez Izrael polskich
  zakładów pracy i innego majątku narodowego Polaków. Pełna cenzura !!!

 • gazeta-za-10

  0

  Zdjęcie "nowych" z prezydentem wręczającym teki też by się zmieściło w slajdach.
  Wygląda na to, że sztabowcy nie przewidują publikowania zdjęć w towarzystwie pokonanego.

 • disloyall

  Oceniono 1 raz 1

  U mnie kury znowu zaczely znosic jaja, a i krowy przestaly wyc i daja od razu smietane, a nawet maslo i to irlandzkie, zapakowane !

  Dzieku pani Kopacz ! mozna ? mozna ! :-)

 • prawdaboli88

  Oceniono 3 razy 3

  Platforma przy pomocy swoich reżymowych mediów (Gazety Wyborczej) stara się nadal manipulować ludźmi i zakłamywać rzeczywistość a ze świetnie im to wychodziło przez osiem lat to myślą ze Polacy dalej się będą na to nabierać.
  System boi się rewolucji,boi się ze przyjdą ludzie co ich od spawają o stołków.
  www.youtube.com/watch?v=Fihv5n4G3iI

 • prawdaboli88

  Oceniono 8 razy 8

  Całe te zmiany to pudrowanie trupa,a ze trup się już rozkłada to nie da się nic z nim zrobić.
  Sondaże CBOS są tak samo zakłamane jak Gazeta Wyborcza.
  Starają się dalej pluć jadem i zakłamywać rzeczywistość.
  Betonowy system upada ale jeszcze się broni i dalej myśli ze Polacy to idioci i da się ich manipulować i wciskać te kity.
  www.youtube.com/watch?v=Fihv5n4G3iI

 • filan_trop

  Oceniono 3 razy 3

  Syndyk nierzadu.

 • Dariusz Bojda

  Oceniono 3 razy -1

  ...skoro na prezydenta można wybrać "prawnika z Krakowa", to można wszystko :)

 • stefan4

  Oceniono 3 razy 3

  ,,Łatwo nie będzie.''

  Może i nie łatwo, ale za to krótko: tylko do jesieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX