Joanna Mucha: Polacy, którzy nie głosowali na Dudę, powinni przyklęknąć na jedno kolano. To idzie w tym kierunku

- Z wielkim zaskoczeniem słuchałam słów prezydenta elekta, który już zaczyna się zachowywać jak urzędujący prezydent, zaczyna wygłaszać orędzia do narodu - mówiła w Radiu Zet Joanna Mucha. - Śmieszne jest to, jak demonizujemy Andrzeja Dudę - oponował Krzysztof Gawkowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W programie "Siódmy dzień tygodnia" Moniki Olejnik powrócił temat przemówienia Andrzeja Dudy po wręczeniu aktu wyboru na prezydenta. - Chciałbym prosić w tym okresie przejściowym, kiedy jest nowo wybrany prezydent oraz prezydent urzędujący, aby zachowano taką powagę w pracach parlamentarnych i pracach rządu - mówił polityk PiS. - Proszę, aby w tym czasie nie dokonywano przede wszystkim zmian ustrojowych oraz takich, które mogłyby budzić w społeczeństwie niepotrzebne emocje i konflikty - zaapelował.

M.in. do tej wypowiedzi odniosła się była minister sportu i turystyki Joanna Mucha. - Z wielkim zaskoczeniem słuchałam słów prezydenta elekta, który już zaczyna się zachowywać jak urzędujący prezydent, zaczyna wygłaszać orędzia do narodu. Słuchałam tych wniosków o to, żeby rząd podał się do dymisji; myślałam wtedy, że w sumie tak, Senat też powinien się rozwiązać, wszyscy ministrowie podać do dymisji, wojewodowie, zarządy województw... A wszyscy Polacy, którzy nie głosowali na Andrzeja Dudę, powinni przyklęknąć na jedno kolano, bo to gdzieś w tym kierunku idzie - podkreśliła.

"Śmieszne jest to, jak demonizujemy prezydenta elekta"

Z opinią posłanki nie zgodził się sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. - Śmieszne jest to, jak demonizujemy prezydenta elekta. Nie jestem fanem PiS i nikt nie może mnie o to oskarżyć. Jestem Polakiem, obywatelem Rzeczpospolitej, który wysłuchał tego przemówienia nie z perspektywy lewicowca czy prawicowca, ale właśnie obywatela. Nie było tam nic, co dawałoby jakąkolwiek podstawę do mówienia, że ono jest propisowskie czy proplatformerskie - przekonywał.- Jak słuchałem prezydenta elekta, miałem wrażenie, że ktoś rzeczywiście odniósł się do problemów, jakie są w Polsce - bo nagrania marszałka Sejmu i urzędujących ministrów są kompromitujące i wszyscy o tym wiemy - zaznaczył Gawkowski. Jak dodał, szanuje on konstytucyjne prawo Bronisława Komorowskiego do wyznaczenia daty wyborów, zgodnie z dobrym obyczajem "powinien ją skonsultować".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (737)
Joanna Mucha: Polacy, którzy nie głosowali na Dudę, powinni przyklęknąć na jedno kolano. To idzie w tym kierunku
Zaloguj się
 • pyosalpinx

  0

  nie na jedno kolano tylko krzyzem lezec....najlepiej na autostradzie

 • stanczyk-5

  0

  Pani Mucha podobnie jak reszta organizacji rzadzacej
  robi bokami przed nieuchronnym koncem

  Ale to nie Prezydent RP bedzie wymierzal bandytom politycznym sprawiedliwosc,pol roku przed Rewolucja
  rzadzacy francuzami w najczarniejszych swych snach
  niesnili o losie ktory wkrotce ich spotkal.

 • hhesse

  0

  To chyba z tym kolanem to do pani premier wycieczka i jej wizyty w Watykanie. Ja się nie znam, bom niewierząca, ale chyba audiencji u papieża nie miewają prywatne osoby. Przez chwilę nawet tutaj w gazecie cytowano słowa pani premier jak to my Polacy kochamy papieża. Ja nie kocham. O oficjalnych pielgrzymkach pana prezydenta Komorowskiego na Jasną Górę nie wspomnę (a jako gorliwy katolik bije chyba Dudę na głowę), o braku lekcji w szkołach z okazji rekolekcji i w ogóle o religii w szkołach nie ma co gadać. Taaaa, strach się bać Dudy pod tym względem...

 • razb1947

  0

  Teraz nie tylko Mucha ale cała PO i PSL będzie klękać nie na jedno ale na oba przed prezydentem A.Dudą.

 • debilnypemieltucek

  0

  ALEZ TO Piekne jak p(pomioty) o (odmozgowione)czyli lemingi wyja tak trzymac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BARDZO PILNE Pilne kupie pare ton lemingow pelowskich na pasztecik dla kotkow i pieskow jest straszne zapotrzebowanie
  bo to produkty naturalne
  lemingi nigdy nie zostaly zakazone mozgiem bo go nigdy nie posiadaly sa wiec bez cenne na pasztecik dla kochanych zwierzaczkow

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 3

  Mucha nie odbiega swym yntelektem od Pitery. Do magla qrwa, do magla, nie do sejmu!
  u.

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 1 raz 1

  bi.gazeta.pl/im/c8/49/11/z18128584IH,Ewa-Kopacz-i-Angela-Merkel-u-Papieza-Franciszka.jpg

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,18128947,Ewa_Kopacz_caluje_dlon_papieza__A_jak_inni_przywodcy_witaja,,1.html

 • katrina_bush

  Oceniono 1 raz -1

  Platforma O. nie byla do tej pory niestety zainteresowana zalatwieniem spraw koscielnych, w interesie zdecydowanej wiekszosci Polakow. Zwlaszcza, ze kosciol zaczal im pluc w twarz a oni opowiadali, ze deszcz pada.

 • andrewpiotr

  Oceniono 5 razy 5

  Śmieszne to było gdy Mucha powołała na swojego zastępcę fryzjera by był w pobliżu jej fryzury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX