Pierwszy sondaż po dymisjach w rządzie. PiS na prowadzeniu, rośnie poparcie dla Kukiza

W pierwszym sondażu po politycznym trzęsieniu ziemi w rządzie PiS zyskuje 5 punktów proc. i wygrałoby wybory z wynikiem 30 proc. - wynika z badania Millward Brown dla Faktów TVN. Na drugim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiza z poparciem 24 proc., trzecia jest PO (19 proc.).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałoby je PiS z poparciem 30 proc. Oddanie głosu na ugrupowanie Pawła Kukiza deklaruje 24 proc. badanych, a na PO - 19 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie: inicjatywa Ryszarda Petru NowoczesnaPL (7 proc.) i SLD (5 proc.).Sondaż przeprowadzono 11 czerwca na reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób. Badanie wykonano drogą telefoniczną wśród abonentów telefonów stacjonarnych i komórkowych.

W porównaniu z poprzednim badaniem dla Millward Brown dla Faktów TVN PiS zyskuje 5 punktów proc. (czerwiec 2015 - 25 proc.). Poparcie dla ugrupowania Pawła Kukiza wzrosło o 4 punkty proc., a dla PO - o 2 punkty proc. Z sondażu wynika, że w porównaniu z początkiem czerwca ubyło zwolenników NowoczesnaPL (spadek o 3 punkty proc.). Oddanie głosu na SLD deklaruje natomiast 2 proc. wyborców więcej. Osoby niezdecydowane stanowią 12 proc. ankietowanych.

Polityczne trzęsienie ziemi w rządzie

Wczoraj premier poinformowała, że z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera ustąpił Jacek Rostowski, a ze stanowiska koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje on jednak szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął również Radosław Sikorski.

Zmiany w rządzie i Sejmie nastąpiły po publikacji w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej. Afera ta dotyczy prywatnych rozmów ministrów i polityków PO, które zostały podsłuchane i nielegalnie nagrane w warszawskich restauracjach od lipca 2013 roku, a upublicznione latem 2014 roku w mediach. W jednym z portali społecznościowych, na profilach biznesmena Zbigniewa Stonogi i jego gazety, opublikowano zdjęcia kilkunastu tomów akt śledztwa w tej sprawie, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (462)
Pierwszy sondaż po dymisjach w rządzie. PiS na prowadzeniu, rośnie poparcie dla Kukiza
Zaloguj się
 • candid13

  0

  Putinowscy agenci wplywu produkuja radosne komentarze o upadku Polski.

 • candid13

  0

  Tak pisal Die Welt;
  ". "Rząd stoi w obliczu klęski i może przegrać wybory. Jaką rolę odgrywa w tej aferze Rosja?" - pyta autor Gerhard Gnauck.
  Po zlikwidowaniu polskiego wywiadu i kontrwywiadu przez Macierowicza wywiad rosyjski i maniupulowna przez nich sekta maja w Polsce pelna swobode dzialania. Macierowicz zlikwidowal rowniez dochodzenie prowadzone przez polskie sluzby w sprawie przydzialu Rydzykowi przez Putina pasm wojskowych ze stacji przekaznikowych za Uralem.
  Wystarczy przypomniec ze w ubieglym roku w Wielkiej Brytanii zaaresztowano ok. 300 szpiegow rosyjskich w Polsce tylko trzech.
  Jak znienawidzona jest Polska swiadczy fakt, ze na liscie osob ktore maja zabroniony wstep do Rosji, najwieksza grupe stanowia Polacy. Putin najbardziej boi sie ducha walesowskiej Solidarnosci. Szczegolnie znienawidzony jest Sikorski, a afera podsluchowa miala na celu wyeliminowaniu z polityki jego a takze innych dzialaczy, oczywiscie wylacznie z PO. Co skutecznie juz niestety doprowadzilo do wprowadzanie w zycie putinowskiej doktryny o destablizacji politycznej krajow osciennych.

 • candid13

  0

  Do glosu doszlo zindoktrynowane przez kosciol pokolenie w ilosci 970 godzin katechezy na ciemny leb, za JEDEN MILIARD zlotych polskich rocznie tylko na indoktrynacje.

  Wydatki Polski na kosciol sa wieksze niz na zbrojenia, Takie sa oto skutki katechezy.

 • tokabout

  Oceniono 3 razy 3

  czy ten naród kompletnie zwariował? PiS i Kukiz???? Czy Polacy są samobojcami????Nie ma drugiego narodu na świecie , ktory zamieniłby zrównoważone rządy na partię oszołomów i,fanatyków połączoną z kryminalistami prowadzonymi przez narkomana i pijanego rockowa. Takiego zoo świat jeszcze nie widział!!!!!

 • jamgawel2

  Oceniono 1 raz 1

  Zaklad dentystyczno-foto-graficzny oglasza:
  "Oferujemy najtansze implanty" (w fotoszopie). Pana Kaczynskiego i PIS informujemy ze nie chodzi o szope fotogeniczna ale o taki program komputerowy co moze domalowac zeby. W ramach promocji wydluzamy nogi do ludzkich rozmiarow. (Tez nie mylic ... to nie jest zabieg chirurgiczny ale korekta softwarowa.)
  Uwaga!: nie korygujemy inteligencji nikomu nawet czlonkom PISu ktorym zyczymy dorwania sie do koryta!

 • kontest_two

  Oceniono 1 raz -1

  Zakładam, że w przyszłym tygodniu te jełopy z platformy będą miały jednocyfrowe poparcie. Za dwa tygodnie - poniżej progu. I nareszcie pozamiatane.

 • uszanowanko11

  Oceniono 3 razy 3

  O partię Razem oczywiście nie zapytali, ale o NeoliberalnąPL jak najbardziej... ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX