Arłukowicza nie było na taśmach? Kopacz ucina spekulacje: Ustaliliśmy katalog nazwisk, które pojawiły się w nagraniach

11.06.2015 12:20
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (Fot. Adam Stępień/ Agencja Gazeta)

- Wszyscy, którzy złożyli rezygnację, byli na nagraniach - powiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska odnosząc się do spekulacji, jakoby Bartosz Arłukowicz stracił stanowisko nie z powodu afery taśmowej. Czyżby więc minister zdrowia był kolejnym bohaterem "spisku kelnerów"? W sejmowych kuluarach już krąży plotka o "taśmie Arłukowicza", a premier Ewa Kopacz mówi o "katalogu nazwisk" z nagrań.

Polub i bądź na bieżąco!

Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz, Jan Vincent-Rostowski, Jacek Cichocki oraz Radosław Sikorski - to politycy, którzy - jak poinformowała wczoraj premier Ewa Kopacz - złożyli rezygnację z zajmowanych stanowisk. Ma to być skutek kolejnego etapu tzw. afery taśmowej.W to, że obecność polityków na nagraniach była jedynym powodem dymisji, nie wszyscy uwierzyli. O ile bowiem np. Sikorski i Rostowski byli w ubiegłym roku ostro krytykowani za to, co i w jakim stylu mówili podczas nagranej w restauracji rozmowy, o tyle część pozostałych, odchodzących teraz członków rządu, miała w aferze mało znaczące role.

Spekulacje, czy to afera taśmowa stała za wszystkimi dymisjami, komentowała dziś rzeczniczka rządu. W rozmowie z TVP Info zaznaczyła, że jedynym powodem dymisji była obecność polityków na taśmach. - Nie znamy wszystkich nagrań, na których pojawiały się osoby z rządu i po to, aby te taśmy nie były elementem gry politycznej w kampanii wyborczej - zaznaczyła.

Później do sprawy odniosła się także sama Kopacz. - Wyciek akt do internetu spowodował, że ustaliliśmy katalog nazwisk, które pojawiły się w tych nagraniach - powiedziała uzasadniając m.in. najbardziej niepasującą do sprawy dymisję - ministra Arłukowicza.

Za co poleciały głowy? Arłukowicz bez związku z taśmami?

Bartosz Arłukowicz to jedyny podający się teraz do dymisji polityk, którego nazwisko w kontekście taśm kelnerów w ogóle się nie pojawiało. Stąd też spekulacje dotyczące powodów jego odejścia.

Minister zdrowia nie cieszył się zbytnim zaufaniem społecznym. Według badania CBOS z końca kwietnia ufa mu tyle samo osób co... Antoniemu Macierewiczowi. Wszystko, co nie działa ze służbą zdrowia, miało od 2011 roku jego twarz. Włącznie z tegorocznym zamykaniem gabinetów przez lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego, wadliwym pakietem onkologicznym, problemami z wywozem leków z Polski czy półśrodkami stosowanymi ws. refundacji in vitro i sprzedaży pigułki "dzień po".

Problemy z resortem zdrowia wydawały się uzasadnionym powodem dymisji. Ale wszystko wskazuje na to, że za nią nie stały. W sejmowych kuluarach nieoficjalnie mówi się już, że jest taśma z Arłukowiczem. Co na niej jest? To jednak nadal pozostaje tajemnicą. I niewykluczone, że pozostanie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 165 razy 83

  A co z pozostałymi "taśmowiczami"? Mamy tam również panią Elę "Sorry! Taki mamy klimat" Bieńkowską, mamy Wojtunika, Belkę i całą masę innych "gwiazd"...

 • bruthal

  Oceniono 104 razy 72

  Aszdziennik.pl
  "– CIA pracuje nad operacją, która polegałaby na zrzuceniu polityków PO nad Koreą Północną, żeby rozłożyli kraj od środka – pisze "New York Times" w swoim internetowym wydaniu."

 • darius112

  Oceniono 125 razy 47

  A nie prawda, bo blondie Bieńkowska nie złożyła dymisji. Gdyby złożyła to by musiała pracować za 6 tysi a ona nie jest pierwszym lepszym złodziejem tylko urzędnikiem i to nawet Unijnym, i umie nawet wypełniać tabelki w Excelu, taka kompetentna jest

 • bruthal

  Oceniono 74 razy 40

  Czy podczas pobytu u Sowy i korzystaniu z usług prostytutki wiceminister płacił służbową kartą za lody?

 • kor102

  Oceniono 57 razy 39

  Wszyscy, którzy złożyli rezygnacje, to osoby, które były na taśmach
  --------------
  To znaczy że jeszcze się sporo dowiemy.

 • hamsterx

  Oceniono 76 razy 30

  Arłukowicz chyba za całokształt
  ludzie setkami umierający przed szpitalami ,wywóz leków z Polski w wyniku działań ministerstwa zdrowia ,nieszczęsny pakiet onkologiczny etc

 • wranek

  Oceniono 37 razy 23

  Za najbardziej obrzydliwy i haniebny uważam tekst Bieńkowskiej o 6 tysiącach, złodziejach i głupkach. Ta swołocz wykazała się najwyższym poziomem lekceważenia Państwa i jego Obywateli. Inne teksty o kamieniach, dzikim kraju, itd. nie odbiegają od potocznych gadek. Szmata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje