"Najbardziej w tym gronie dla Polski zasłużył się Radosław Sikorski. Powód jego rezygnacji jest niedorzeczny"

10.06.2015 22:09
Zdymisjonowane osoby to nie są kluczowe postaci w rządzie - podkreśla dr hab. Radosław Markowski. - Najbardziej w tym gronie zasłużył się dla Polski Radosław Sikorski. Jednak powiedzenie, że rezygnuje, aby PO wygrała wybory, jest niedorzeczne - dodaje.
Decyzja o dymisji Bartosza Arłukowicza powinna zostać podjęta dawno temu - uważa Radosław Markowski, szef Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS.

Podkreśla, że większość zdymisjonowanych to nie są kluczowe postaci. - Najbardziej w tym gronie zasłużył się dla Polski Radosław Sikorski, przy wszystkich jego niezgrabnościach należy mu się uznanie za sposób, w jaki prowadził politykę zagraniczną. Jednak nawet dziś powiedzenie, że rezygnuje, aby PO wygrała wybory, jest niedorzeczne. Z innych powodów się rezygnuje - ocenił politolog.

Kto teraz?

Najważniejsze jest teraz to, kto zastąpi zdymisjonowanych ministrów i marszałka Sejmu. - Jestem ciekaw, czy ci ludzie w ciągu tych czterech miesięcy, które zostały do wyborów, będą na tyle aktywni, żeby do siebie przekonać potencjalnych zwolenników PO - powiedział PAP.

To nie koniec PO?

Zaznaczył, że nie widzi powodów, żeby ogłaszać koniec Platformy Obywatelskiej. - To jest ruch, który będzie miał istotny wpływ na to, co się będzie działo - powiedział. Zwrócił uwagę, że sondaże pokazują różne wyniki: jeden daje PiS 2-procentową przewagę nad PO, drugi 8-procentową i to - jak ocenił - jest zupełnie normalne po porażce w wyborach prezydenckich.

- Zaskakująca jest wciąż wysoka pozycja PO, chociaż ludzie są teraz nią zniesmaczeni, zawiedzeni. Na razie jest przedwczesne głoszenie śmierci tej partii - powiedział Markowski.

Dymisja ministrówPremier Ewa Kopacz poinformowała, że na jej ręce rezygnację złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Rezygnację z funkcji marszałka Sejmu zapowiedział Radosław Sikorski, z funkcji szefa doradców premiera rezygnuje Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Kopacz zapowiedziała też, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. Decyzja ma związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Zobacz także
Komentarze (387)
"Najbardziej w tym gronie dla Polski zasłużył się Radosław Sikorski. Powód jego rezygnacji jest niedorzeczny"
Zaloguj się
 • juesej

  Oceniono 2 razy 2

  Radosław Sikorski zasłużył się jednym: opowiedział dobry dowcip przy ośmiorniczkach: Facet dzwoni do agencji towarzyskiej i słyszy od właściciela że świetnie się składa bo jest promocja: oral 20 zł, anal 30 zł. Pyta się: "a seks tradycyjny"? "Obecnie takiej usługi nie ma, bo na razie jestem sam" - mówi właściciel. Tylko ten dowcip pozostanie w historii po Sikorskim.

 • bartek ikownik

  Oceniono 2 razy 2

  Ten pan to przedstawiciel ludzi co do których stosuje się "prawo inaczej". Płacił państwowymi pięniędzmi za zakrapianą kolację u "Sowa & Przyjaciele" co jest przestępstwem lecz zwrócił pieniądze i uważa, że wszystko jest w porządku. Mojemu sąsiadowi do piwnicy włamał się złodziej ukradł 10 kg cukru - sąsiad go złapał zabrał mu cukier, a za kradzież z włamaniem złodziejowi grozi do 10 lat więzienia. "Sory takie mamy prawo!" Posłowi za kradzież i oddanie zagarniętego mienia nic nie grozi, a zwykłemu obywatelowi odpowiednio wysoka kara.

 • belfegor.rp

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Radosław Sikorski owszem zasłużył się dla Polaków tym że zawsze był ministrem od spraw zagranicznych (czy w PIS lub w PO) I zawsze brał stronę USA i Izraela , nasz interes jako Państwa go gó..no obchodził , jasne że prawdopodobnie brał przy tym sporą kasę .

 • k0mancz

  Oceniono 3 razy 3

  PełOwska niedorżnięta wataha ciągle mnie minusuje bo twierdzę, ze jesienią PO nie przekroczy 5%, ale z każdym dniem coraz bardziej w tym się utwierdzam.

 • belfegor.rp

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowny Panie Pani alexx42 zgadza się to jest właśnie intencja Pana Radosława Zdradzińskiego ,z resztą wielu z tzw. klubu PO. Zastanawiam się teraz do której partii przeniesie się Pan Niesiołowski :) Dlatego niestety jestem zwolennikiem tzw.JOW ,ponieważ tam się głosuję nie na listę tylko na konkretnego kandydata , tak samo jak w wyborach samorządowych . Pytanie , komu to nie pasuje ?Sami sobie odpowiedzcie:)

 • belfegor.rp

  Oceniono 2 razy 2

  W końcu Radek -Zdradek się przestraszył i próbuje uniknąć odpowiedzialności .

 • Jadzia Kret

  Oceniono 5 razy 3

  Trudno mi jest zrozumiec jedno. Jak ktos nagra zlodziei okradajacych czyjs dom czy bank to jest to dowod w sprawie. Nikt nie mowi ze nagranie jest nielegalne.
  Jesli sie jednak nagra ZLODZIEI I przestepcow ktorzy dzialaja na szkode panstwa to lapie sie tych co nagrywali a nie ZLODZIEI I PRZESTEPCOW NAGRANYCH.
  Jesli pomozesz policji zlapac przestepce to czesto jest za to nagroda a tu prosze..... !!!!!
  Lapia BOHATEROW NARODOWYCH a przestepcom daja nagrody-wysokie odprawy!!!!

  LUDZIE - !!!!!-- KOPACZ I CALY RZAD DO DYMISJI!!!
  I SPRAWA KAZDEMU Z NICH NAGRANYCH W SADZIE !!!!

  CZAS NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC !!!

  A TUSKA POD TRYBUNAL STANU ZA ZDRADE OJCZYZNY, ZA NIEPOLNIENIE OBOWIAZKOW PREMIERA, ZA ODDANIE SLEDZTWO SMOLENSKIE ROSJI!!!

 • Jadzia Kret

  Oceniono 4 razy 2

  tak PO nie zniknie tylko pojdzie siedziec do pierdla bo tam ich miejsce.
  A dymisje to przyznanie sie do winy. Jednak gdyby Kopacz byla powazna to by zabrala im legitymacje PO, tego nie zrobila , bo wiadomo dlaczego. Bo szamocze sie a nie dziala. to taki bezideowiec, bez honoru, kleszcz doslownie ktory sie przyssal do wladzy.

  Kopacz nie tylko pwinna pozbawic ich legitymacji ale sama poddac sie do dymisji.

  No I co dalej sie dowiadujemy, PO DYMISJACH WODECZKA !!! A JAK !!!

 • edyta700

  Oceniono 4 razy 2

  Pan profesor chyba sobie kpi z Polaków pisząc, że marszałek Sikorski ma jakieś zasługi dla kraju.... Warto by było zapytać dla jakiego kraju?? Pan Sikorski jako minister SZ wraz ze swoimi kolegami z PO i nie tylko, wciągnął Polskę w niebezpieczną grę konfrontacyjną z Rosją. Jak pisali Niemcy jakieś rok temu, wyprowadził Unię na ukraińskie Dzikie Pola... I to jest prawda analizując udział pana Sikorskiego w szokującej wręcz i nie mającej w świecie cywilizowanym miejsca, akcji stabilizowania sytuacji na Ukrainie w wyniku czego ówczesny prezydent tamtego kraju musiał uciekać.....Wiadomo jakie siły stały za destabilizacją na Ukrainie, przecież to nie Putinowi zależało aby od władzy odsunąć ich kolegę Janukowycza. I tu mamy ewidentny ślad amerykański, zresztą Amerykanie przyznali, że przygotowanie i realizacja Majdanu kosztowała ich ok.6 mld dolarów. Ciemnocie w kraju pisze się bezsensowne kawałki, a wielka polityka toczy się swoimi torami. Pan Sikorski jako lojalny obywatel USA, realizował politykę agresywnych sił NATO i w zasadzie gdyby jeszcze trochę działał jako minister SZ być może mielibyśmy już konfrontację z Rosją. Zresztą, do tej konfrontacji cały czas dążą agresywne koła Pentagonu przy wsparciu niektórych państw Europy a zwłaszcza Polski. Pachołki z Polski dokonują zwiększenia wydatków na wojsko, kosztem wielu, wielu innych potrzeb o których pokrycie naród mocno się dopomina. Niestety, narodu się nie słucha, trzeba pomagać Ukrainie i Ameryce której cały czas siły militarne, największe na świecie, pochłaniają coraz większe zasoby. A jak się nie słucha narodu, to nie należy się dziwić narodowi jakich dokonuje posunięć wyborczych. Rządzący z Polski wydając astronomiczne sumy na zakup broni, zupełnie niepotrzebnej bo przecież nikt nam nie zagraża, w ten sposób dbają o miejsca pracy przemysłu zbrojeniowego USA. Kończąc, pan Sikorski rzeczywiście się zasłużył dwu państwom: Ukrainie i USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje