"Najbardziej w tym gronie dla Polski zasłużył się Radosław Sikorski. Powód jego rezygnacji jest niedorzeczny"

10.06.2015 22:09
Zdymisjonowane osoby to nie są kluczowe postaci w rządzie - podkreśla dr hab. Radosław Markowski. - Najbardziej w tym gronie zasłużył się dla Polski Radosław Sikorski. Jednak powiedzenie, że rezygnuje, aby PO wygrała wybory, jest niedorzeczne - dodaje.
Decyzja o dymisji Bartosza Arłukowicza powinna zostać podjęta dawno temu - uważa Radosław Markowski, szef Centrum Studiów nad Demokracją Uniwersytetu SWPS.

Podkreśla, że większość zdymisjonowanych to nie są kluczowe postaci. - Najbardziej w tym gronie zasłużył się dla Polski Radosław Sikorski, przy wszystkich jego niezgrabnościach należy mu się uznanie za sposób, w jaki prowadził politykę zagraniczną. Jednak nawet dziś powiedzenie, że rezygnuje, aby PO wygrała wybory, jest niedorzeczne. Z innych powodów się rezygnuje - ocenił politolog.

Kto teraz?

Najważniejsze jest teraz to, kto zastąpi zdymisjonowanych ministrów i marszałka Sejmu. - Jestem ciekaw, czy ci ludzie w ciągu tych czterech miesięcy, które zostały do wyborów, będą na tyle aktywni, żeby do siebie przekonać potencjalnych zwolenników PO - powiedział PAP.

To nie koniec PO?

Zaznaczył, że nie widzi powodów, żeby ogłaszać koniec Platformy Obywatelskiej. - To jest ruch, który będzie miał istotny wpływ na to, co się będzie działo - powiedział. Zwrócił uwagę, że sondaże pokazują różne wyniki: jeden daje PiS 2-procentową przewagę nad PO, drugi 8-procentową i to - jak ocenił - jest zupełnie normalne po porażce w wyborach prezydenckich.

- Zaskakująca jest wciąż wysoka pozycja PO, chociaż ludzie są teraz nią zniesmaczeni, zawiedzeni. Na razie jest przedwczesne głoszenie śmierci tej partii - powiedział Markowski.

Dymisja ministrówPremier Ewa Kopacz poinformowała, że na jej ręce rezygnację złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat. Rezygnację z funkcji marszałka Sejmu zapowiedział Radosław Sikorski, z funkcji szefa doradców premiera rezygnuje Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Kopacz zapowiedziała też, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego za 2014 r. Decyzja ma związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

Zobacz także
Komentarze (387)
Zaloguj się
 • akris58

  Oceniono 550 razy 416

  ja pie..., "ofiary podsłuchów okazały się wielką odpowiedzialnością...",czyli bez zmian, kłamstw w żywe ślepia ciąg dalszy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 408 razy 254

  Radosław Sikorski - człowiek, który chciał dorżnąć watahę a załatwiły go ośmiorniczki:))

 • ulanzalasem

  Oceniono 314 razy 228

  " Socjolog prof. Radosław Markowski za umowę o dzieło dostał od PO 3,3 tys. zł. Zastrzega, że nie współpracował z partią, tylko z jej think tankiem - Instytutem Obywatelskim. Pisał dla Instytutu tekst o kondycji Polaków, a także recenzję książki. Jednak Instytut nie ma osobowości prawnej i własnego budżetu (wciąż nie ma ustawy o fundacjach politycznych), dlatego jego wydatki są księgowane jako partyjne."

  :)

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 320 razy 204

  Dr hab. Markowski: "W jego ocenie taśmy i podsłuchy "są pierwotną bolączką" - problemem polskiej polityki jest fakt, że nagrywane są osoby, które mają prawo do wyrażania się w sposób, jaki uważają za stosowny i mówienia o czym sobie zażyczą.>>
  Jasne, sypanie gotowki przez NBP (Belka) w zamian za dymisje Rostowskiego, lamenty Nowaka i proba odwleczenia kontroli skarbowej - TO JEST PRAWO DO WYRAZANIA SIE ?
  Doktorze Markowski, apologeto Platformy z nazwy Obywatelskiej - slowo "korupcja" nawet panu nie przyszlo do glowy. I w tym WASZ problem. Wy dalej niczego nie rozumiecie.

 • jsn

  Oceniono 386 razy 200

  rezygnację Sikorskiego przyjąłem z największym zadowoleniem. Zasług nie znam - poza popieraniem talibów w Afganistanie. znika z polityki największy bufon.

 • javall

  Oceniono 236 razy 162

  Pol roku za pozno, ciule.

 • jerzymoneta

  Oceniono 206 razy 126

  ten markowski ze wzgledu na pokraczną fryzurkę - jakby przyklejoną - nie wiem czemu ale kojarzy mi się z Hołdysem. Taki old boy rock n' rolla. Dziś po stronie Partii.
  A Sikorski? Owszem - zasłużył się najbardziej. Wyrzygał się taśmowo i na USA i UK, odsunęli go od spraw Ukrainy, "wyjeździł" za kupę kasy swoim prywatnym autem z sejmowych pieniędzy no i wpier.dalał i pił za okrągłe tysiączki, oczywiście nie swoje. Zasłużył się jak cholera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje