"Nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję". Ten spot wywołał falę oburzenia [WIDEO]

Atrakcyjna kobieta w luksusowym domu opowiada o osiągnięciach. Potem roni łzy i mówi: "Nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję". Kampania społeczna "Nie odkładaj macierzyństwa na potem" fundacji Mamy i Taty wywołała wiele kontrowersji, szczególnie wśród kobiet. A was przekonuje ten spot?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Spot fundacji Mamy i Taty przedstawia atrakcyjną kobietę w luksusowym domu. "Zdążyłam zrobić specjalizację i karierę, zdążyłam być w Tokio i w Paryżu, zdążyłam kupić mieszkanie i wyremontować dom. Ale nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję" - mówi i roni łzy. W tle głos dziecka."Kobiety nie rodzą dzieci, bo nie stać ich na dwa pokoje z kuchnią"

Pod filmem tytuł: "Nie odkładaj macierzyństwa na potem". A jeszcze niżej, w komentarzach, fala oburzenia. Większość oburzonych głosów należy do kobiet. Maria: "Macie świadomość, że puszczacie taki filmik w Polskę, gdzie kobiety nie rodzą dzieci, bo ich nie stać na dwa pokoje z kuchnią, a nie dlatego, że robią karierę i budują szklane wille?"

Małgorzata: "Decyzja o rodzicielstwie zależy nie tylko od chęci wyjazdu do Paryża. Myślę, że Fundacja Mamy i Taty powinna nagłośnić kilka bardziej istotnych problemów, np. brak dostatecznej liczby miejsc w publicznych żłobkach i przedszkolach, trudności w szybkim i skutecznym dostępie do nieodpłatnych usług medycznych w ramach NFZ, role płciowe, które sprawiają, że to kobieta głównie ma zajmować się domem, co bywa trudne do połączenia z pracą zawodową".

Aleksandra: "Zdążyłam skończyć studia, mieszkać w trzech europejskich stolicach i w każdym z tych miast znaleźć pracę w swoim zawodzie. Miałam wystarczająco dużo czasu, żeby znaleźć kogoś, z kim warto mieć dziecko. Roczny bobas bryka po wynajętym mieszkaniu w mieście, w którym prawdopodobnie i tak nie zostaniemy na zawsze. Mam 38 lat. Chyba mieszczę się jeszcze w grupie docelowej?".

Warto przeczytać: "Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (924)
"Nie zdążyłam zostać mamą. Żałuję". Ten spot wywołał falę oburzenia [WIDEO]
Zaloguj się
 • 7rewrer7

  0

  Kobiety z rodzin patalogicznych mnożą się jak króliki i wychowywane dzieci,ale przez państwowe placówki.

 • Jakub Stolarski

  0

  To nie kwestia pracy i kariery. Dziecko to ciężka praca, nieprzespane noce. Brak czasu wolnego dla siebie. Samorganizacji. Rodzina i dziadkowie, są niezbędnym wsparciem. Gdzie w tym spocie jest ojciec, dziadkowie, rodzina. Tylko egoizm i egocentryzm. Każdy jednak musi mieć w grażu mercedesa, iphona i milion na koncie. Dopiero potem, dziecko. I po co to dziecku? Gdy najlepszą zabawką nie jest zdalnie sterowany dron, a spacer z tatą i mamą.

 • lukamipisze

  Oceniono 2 razy 0

  "Roczny bobas bryka po wynajętym mieszkaniu w mieście, w którym prawdopodobnie i tak nie zostaniemy na zawsze. Mam 38 lat. "

  No to sobie kobieta wybrala lata kiedy zajdzie w ciaze...
  Najgorszy okres kiedy kobieta moze miec dziecko to 37-40 lat bo to wynika z uwarunkowan kobiecych i wtedy rodzi sie najwiecej uposledzonych dzieci.

  poza tym 38 lat i dooopiero pierwsze dziecko?

 • jestem_robotem

  Oceniono 2 razy 0

  Hej ludzie którzy żalicie się że nie macie pieniędzy i mieszkania aby mieć dzieci. Czy to znaczy że wymagacie od państwa niańczenia ? Są wśród was tacy, którym się po prostu albo nie chce uczyć, pracować, albo w przeszłości bumelowaliście. Czy żądacie od państwa żeby was niańczyło, bo jak nie to nie zrobicie dzieci. A jak zrobicie to inni mają na nie pracować. Czy dlatego że uczyłem się przez 20 lat i pracowałem gdzie się dało od najmłodszych lat ma teraz pracować na was i wasze dzieci ? W momencie, kiedy robiłem swoje dzieci, walczyłem zaciekle o ich byt i nie zastanawiałem się zupełnie nie przyszło mi do głowy czy państwo mi coś da czy nie. Ruszcie d... i przestańcie tylko narzekać. Bo jeśli nie to znaczy że przegraliście selekcję naturalną zwyczajnie.

 • marych

  Oceniono 3 razy 1

  nikt nie zwrócił uwagi na to że ta fundacja to pisowska przybudówka.
  popatrzcie czym sie zajmują na codzień to przestaniecie karmić trolli

 • mmbaz123

  0

  Madzia.
  Nie chodzi o to że nie mamy czasu na dziecko, tylko o to ze nas na nie nie stać . 2 lata temu straciłam dziecko i jest mi z tym bardzo źle, ale cóż trzeba się podnieść i iść dalej. Też czeka mnie wyjazd za granicę możę tam się uda ponownie zajść w ciąże i być szczęśliwą mamą

 • Tomasz Kowalski

  Oceniono 5 razy -1

  Idiotko która maczałaś paluchy w tym spocie....ile zarabiasz??? Bo ja pracuje na smiecówce pomimo wyższych studiów..a ty pewnie pochodzisz z burżujskiej rodziny więc rób sobie dzieci do bólu i ratuj społeczeństwo ale NIE MOIM KOSZTEM!!!! Jak mi będziesz płacić godne alimenty co miesiąc to wtedy zastanowię się nad dzieciakiem a teraz WYPAD!!!

 • Dorota Sadkowska

  Oceniono 5 razy 3

  Zdążyłam skończyć studia, zrobić karierę, kupić i urządzić mieszkanie. Mam kochanego partnera i dwa koty. Mam cudowne życie, które bardzo lubię, takie, jak sobie wymarzyłam. Jeszcze muszę zdążyć zrobić sobie zabieg podwiązania jajowodów, żebym już nie musiała martwić się o antykoncepcję. Niczego nie żałuję!

 • ateofi

  Oceniono 2 razy 0

  Teraz na Onecie jest artykuł Pauliny Młynarskiej świetnie podsumowujący ten głupawy spot. Niestety nie mogę załączyć linka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX