Komentarze (315)
Pierwszy przypadek błonicy w Hiszpanii od 1987 r. Chore dziecko nie było szczepione
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • iffa4

  Oceniono 10 razy 10

  cyt.
  Teraz zgodnie twierdzą, że dali się oszukać ruchom antyszczepionkowym.

  Oczywiście, winni wszyscy, ale nie ja.
  ONI MNIE NAMOWILI!
  Na nieszczepienia, na homeopatię, na polisolokatę, na kredyt we frankach.
  Ja niewinny.
  Bo ja przecież rozumu nie mam.

 • wenge1

  Oceniono 6 razy 4

  Homeopatia? W cywilizowanych krajach powinna być zakazana!
  To groźniejsze od wszelkich innych "naturalnych" metod lecznictwa, bo ubrane w rzekomą formułę "naukowego uzasadnienia". Już sam fakt "homeopatycznych leków", które można kupić w aptekach, jest skandalem!
  Równie dobrze skuteczna jest placebopatia!
  A odpowiedzialność za nie szczepienie dziecka, w 100% powinien ponosić rodzic!

 • marl57

  Oceniono 10 razy -8

  bo nie jest ważna iloć przypadków komplikacji poszczepiennych w tym zgonów,
  najważniejsze jest że zachorował ktoś nieszczepiony....

 • ayrten

  Oceniono 13 razy -9

  Większość szczepionek to zło. Gazeta.pl dostała sporo kasy za to i nie przeszkadza im że dementująć manipulacje również manipulują. Argument z rtęcią w tym filmiku jest nieprawidłowy i jest to zwykłe tanie kłamstwo.
  Kolejną manipulacją jest to że to że nie podejmuje się żadnych dyskusji,a dyskusje o szczepionkach prowadzić trzeba. Nazywa się wszystkich macierewiczami i ciemnogrodem, bo szczepionki są super. A nie są!

 • kalikura

  Oceniono 10 razy 6

  Poczekajmy, az wroci polio. To sie dopiero zdziwia antyszczepionkowcy...

 • yslsl

  Oceniono 13 razy 9

  Wiecie antyszczepionkowcy, że paracetamol może wywołać drastyczną martwicę skóry? Widziałam zdjęcia kolesia, który zmarł po zażyciu paracetamolu. Wyglądał, jakby jego skóra się spaliła. I co - dalej to żrecie? Dzieciom podajecie???
  Wszystkie leki mają cholera skutki uboczne. Z tym, że jak nie weźmiesz jakiegoś pbólowca nic się nie stanie, ale k...na narażacie CAŁĄ populację na nawrót paskudnych chorób przez swoje debilizmy...

 • starszy-65

  Oceniono 6 razy 2

  Głupich nie sieją ale potrzeba kilkuset przypadków zgonu dzieci na świecie by zlikwidować idiotyzmy rodziców na dodatek należy ich obciążać kosztami leczenia i skutkami inwalidztwa dzieci.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 4

  "Teraz zgodnie twierdzą, że dali się oszukać ruchom antyszczepionkowym."

  Zastanawiam się, czy nie powinno się wprowadzić jakichś obowiązkowych testów na rodzicielstwo. Debile nie powinni się rozmnażać...

 • agay12

  Oceniono 7 razy 5

  W tle u tych rodzców tkwi bohaterska idea że przetrwać powinny tylko najodporniejsze organizmy.

 • makuzy

  Oceniono 6 razy 0

  "Co dziesiąty przypadek kończy się śmiercią na skutek powikłań."

  A co który kończy się powikłaniami i nieodwracalnymi stratami w organizmie ? Anty-szczepionkowcy czyli anty-mózgowcy, dzieci powinny mieć prawo podać takich rodziców do sądu za narażanie ich na śmierć, ciężką chorobę i kalectwo. Idioci.

 • balcerek_jozef

  Oceniono 8 razy 2

  Koklusz też wraca. Przez debili. Nie jest mi żal tych nieuków. Selekcja naturalna.

 • Przemek Zarzeczny

  Oceniono 7 razy 1

  Trudno się dziwić. Oto owoce ruchów antyszczepionkowych. Nie zmienię zdania, KOCHAJĄCY RODZIC SZCZEPI! www.thinkhealthypz.blogspot.com

 • arius9

  Oceniono 7 razy 1

  Jak sie zdarzy jeden przypadek powiklan na 10.000 spowodowanych szczepionka , gazeciarze zaraz bija na alarm i rozdmuchuja temat przez kolejne miesiace. O powiklaniach chorych, ktorzy nie byli szczepieni a zachorowali nikt nie pisze, bo to zadna sensacja.

 • spiritoso

  Oceniono 5 razy -1

  Chciałoby się, oprócz pustej werbalnej agresji, dowiedzieć co skłania - bynajmniej niegłupich i zaangażowanych rodziców - do decyzji, by nie szczepić. Ktoś kto szczepi może karmić na śniadanko mlekiem, białą bułką z serkiem lub szyneczką i paróweczką, oddać w 6-mcu do żłobka itd. wierząc, że dobrze dba o malucha. A ktoś stara się, myśli, analizuje, dba o dziecko jak o największy skarb i z trudem - bo pod prąd - podejmuje decyzję o nieszczepieniu. (Bo oczywiście, wbrew wpisom, ci rodzice nie są głupsi od Forumowiczów GW). Pytanie do dziennikarzy i reporterów - czemu? Chciałoby się wiedzieć.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 7 razy 1

  ja pierdut,... rodzice są wstrząśnięci,...
  za leczenie, w przypadku gdy dziecko nie było szczepione z winy rodziców powinien byc wystawiony rachunek
  i mam nadzieje że tak bedzie u nas, nie mam zamiaru płacić za debilów
  moze pisuarowe włazidoopki poproszą o to swego dudę-kłamcę-ministranta???

 • big_bezet

  Oceniono 13 razy 9

  Ale kolega brata kolegi mi powiedział, że wujek szefa jego mamy przeczytał na internecie artykuł na blogu napisanym przez zawodowego hydraulika, który przeszedł kurs pierwszej pomocy, że szczepionki są złe i zawierają martwe płody, więc ja nie będę szczepił swoich dzieci.

 • marian_porucha

  Oceniono 2 razy 2

  Panie redaktorze, problematyczna to może jest Pana znajomość języka polskiego, leczenie tego chłopca było natomiast problemowe.

 • mantis

  Oceniono 13 razy -9

  Wins imigrantow z Afryki. To oczywiste. Bakteria sama sie nie pojawila ponownie w Europie.

  Takze ruchy antyszczepionkowe moga zawiesic dzialalnosc z miejsca.

  Poza tym Oni glownie walcza o niestosowanie tak zwanych combo, czyli 5szczepionek w jednej. Jest w Nich duzo rteci , ktora jest dla czlowieka zabojcza.

 • realistas

  Oceniono 8 razy 6

  Dzięki rodzicom dziecko choruje.

 • rw1270

  Oceniono 15 razy 11

  "Fizjoterapeutka homeopatyczna" to odpowiednik przedwojennych znachorow. Homeopatia to miedzy innymi "leczenie" woda, tzn. roztworami lekow rozrzedzonymi do ilosci ponizej sladowych, ale majacych "pamiec". Jak przedwojenny znachor, jednemu "pomoglo" (bo organizm sie wyleczyl sam), a innemu nie. No wiec, jak ktos wierzy w uzdrawiajaca moc wody z "pamiecia", to i uwierzy we wszystko inne, wazne by bylo w internecie i fachowo wydanej broszurce. Szkoda tylko dzieciaka.

 • Tomasz Kulawinski

  Oceniono 7 razy 1

  Ruchy antyszczepionkowe powinny byc zdelegalizowane, scigane i traktowane jak nazisci albo organizacje terrorystyczne. Dla dobra naszych dzieci i calej ludzkosci. Amen.

 • Dariusz Balcerek

  Oceniono 15 razy -5

  Nie róbcie z jednego przypadku epidemii. Nie wiadomo gdzie było, jak się zaraziło itd. Jedno jest pewne. Firmy farmaceutyczne już szykują kampanię wszczepienną a marketingowcy szacują zyski. Przemysł farmaceutyczny to nie instytucja dobroczynna tylko prywatna firma na nas zarabiająca. Prawda leży za pewne jak zwykle pośrodku.

 • rudy_63

  Oceniono 10 razy -10

  Szczepionki są dobre do czasu kiedy je wprowadzono jako obowiązkowe w Polsce - 1957 - dzieci rodziło się coraz więcej i więcej - mimo wojen i epidemii. Obecnie ten niekorzystny trend zdołaliśmy już zahamować - ok 25 % polskich mężczyzn ma problemy z płodnością. Co by nie gadać przeludnienie nam nie grozi no i rozliczne epidemie oczywiście

 • cmok_wawelski

  Oceniono 6 razy 4

  Problem w tym, ze na ocieplene klimatu 'zachoruja' dopiero nasze wnuki. Wszystkie.

 • titta

  Oceniono 7 razy 7

  Kiedy odkryja, ze rowniez homeopata dali sie oszukac (/sami oszukuja innych?)
  Ci "madrzy" od nieszczepienia ostrzegaja o mozliwych zachorowaniach/powiklaniach po szczepiace zupelnie nie zdajac sobie sprawy, jak wiele osob umieralo/ cierpialo na powarzne schozrenia w wyniku tych chorob zanim zaczeto szczepic. Zachowuja sie tak jakby chciali aby te czasy wrocily. A moga, gdy procent niezaszczepionych sie zwiekszy, bo szczepionki nie chronia w 100% tylko obnizaja ryzyko zachorowania i przez to hamujarozprzestrzenianie sie choroby...

 • a_netta

  Oceniono 24 razy -16

  kolejny artykuł lobbingowy, wymyślone bzdury niczym nie poparte, nie ma kompletnie żadnego odnośnika który by można sprawdzić. Łatwiej dawać sobą mainpulować niż poszukać samemu co jest prawdą a co nie :))) POZDRAWIAM nieszczepiąca mama praktycznie niechorujących dzieci

 • acototak

  Oceniono 4 razy 2

  To dla dobra dziecka.

 • q-ku

  Oceniono 7 razy 5

  współczesne internetowe średniowiecze

  może zanim ktoś kupi abonament na internet, powinien mieć badany IQ?

 • aganiok102

  Oceniono 8 razy 6

  a niech sobie nie szczepią, ale niech zakładają własne szkoły, niech ich stygmatuja na każdym kroku! Dlka tępoty nie ma miejsca w społeczenstwie

 • kraken28

  Oceniono 24 razy -14

  ciekawe. 1 przypadek od tylu lat i robią taki szum a uchodźców z krajów afrykańskich masowo wpuszczają do Unii Europejskiej. Może najlepiej teraz wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciwko malarii i AIDS????? Nie jestem przeciwko szczepieniu dzieci, ale róbmy to z rozsądkiem. Są szczepionki, które niemowlakowi nie ma sensu dawkować, bo dziecko może zarazić się chorobami w innym kraju lub w wieku 4- 5 lat będąc w przedszkolu. Lecz jeśli rodzice wyjeżdżają często i sami mają w domu przedszkolaków to tak. Ciekawe dlaczego nie piszą o dzieciach, których układy immunologiczne nie wytrzymały szczepionek......

 • nanabun

  Oceniono 8 razy 6

  Kretyńskie mody bywają szkodliwe. A nie szczepienie to własnie taka moda, której ulegają głupkowaci rodzice, koniecznie chcący być oryginalni. Przerażające jak bardzo nienawidzą swoich dzieci.

 • wojciechewa

  Oceniono 7 razy 3

  To takie fajne wierzyć w brednie przekazywane przez ludzi negujących naukę. I nawet da się przetrwać jako jednostka /gdy wszyscy inni będą szczepić, płacić podatki, pracować dla kraju itp. Ale gdy ruch ogłupionych stanie się powszechny i nie będzie żadnej ochrony - szybko pojawią się stosy, głód, choroby i inne g..na charakterystyczne dla RZADÓW KLERU.

 • marian770

  Oceniono 21 razy -15

  Po raportach na temat śmierci dwójki dzieci i masowych, strasznych powikłaniach poszczepiennych służby zdrowia w Meksyku zawiesiły szczepienia niemowląt.

  W piątek, niemowlęta z ubogiej wioski Simojovel, Chiapas, zaczęły odczuwać poważne skutki uboczne, wynikające z podania szczepionki na gruźlicę, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i rotovirusa.

  Objawy podobno zawierały gorączkę, senność, drgawki i intensywne bóle głowy. Sześć z 29 chorych dzieci jest w stanie krytycznym.

  CNN Mexico donosi, że rodzice dwójki dzieci, które zmarły byli tak zdenerwowani, że nie udzielili zgody na przeprowadzenie sekcji zwłok. Obie rodziny pochowały dzieci w niedzielę w trumnach dostarczonych przez władze Simojovel.

  Meksykańskie władze sanitarne nie ogłosiły wyników swojego dochodzenia, ale twierdzą, że zidentyfikowały podejrzaną partię szczepionek, także patrząc na opcję czy zanieczyszczone igły mogły odegrać pewną rolę.

  Opakowania ze szczepionkami na zapalenie wątroby opisują "napady drgawek" i "zapalenie mózgu”, jako potencjalne skutki uboczne jednak urzędnicy Meksyku nie podali nazwy szczepionki ani jej producenta.

 • hen-live

  Oceniono 7 razy 3

  Takich antyszczepionkowych rodziców powinno się bezwzględnie obciążać kosztami leczenia.

 • martha.wise

  Oceniono 23 razy 11

  Rodzice:
  - nadający dzieciom imiona: Diana, Kevin etc,
  - nieszczepiący dzieci,
  - wyznający homeopatię
  powinini zostać zakwalifikowani do grup szczególnie zagrażających zdrowiu swoich dzieci razem z pijakami, narkomanami, kryminalistami.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 77 razy 69

  Nie wiem, czy wśród antyszczepionkowców muszą się (odpukać) pojawić zachorowania na Heinego-Medina (POLIO!) , żeby na własnej skórze przypomnieli sobie co to znaczy pomór wśród nieszczepionych dzieci rodem sprzed 100 lat?

 • the_quick

  Oceniono 7 razy 5

  Moze to jest jakis sposob zeby zmniejszyc przeludnienie planety i pozbycie kilku idiotow, ktorzy nie wierza w nowoczesna medycyne.

 • cauliflowerpl

  Oceniono 107 razy 95

  Z tego, co pisze hiszpanska prasa, rodzice twierdza, ze - "czuja sie... OSZUKANI (!)" przez antyszczepionkowcow. Albwiem "nie otrzymali wystarczajacych informacji".

  Pewnie antyszczepionkwcy nie poinformowali ich, ze istnieje cos takiego jak "samolot", ktory w kilka godzin moze z jednej polkuli na druga przewiezc chora osobe i fakt, e blonica w Europie nie wystepuje traci jakby znaczenie. Niedawne przytransportowanie chorego na ebole i zamieszanie, jakie z tego wyniko, gdy od niego zarazila sie salowa, nie daly im do myslenia.

  Nie obciaza kosztami leczenia - pan placi, pani placi, a Darwin sie w grobie przewraca.

 • cassius769

  Oceniono 40 razy 30

  ktoe wie - moze jak im wroci krew do mozgu to porzuca krzewienie ciemnoty - homeopatie

 • Igor Kowalski

  Oceniono 161 razy 143

  Prosta zasada - rezygnujesz ze szczepień obowiązkowych dziecka? Ok. Podpisujesz oświadczenie, że w razie zachorowania dziecka na choroby, przed którymi chroni szczepionka, ponosisz sam wszystkie koszty leczenia dziecka.

 • mozart

  Oceniono 55 razy 31

  Pozwolny dzialac SELEKCJI NATURALNEJ.
  Odpadnie problem PRZELUDNIENIA planety...

 • 1theguru1

  Oceniono 10 razy 8

  szczęście, że jest Rosja ... pewnie jeszcze nie raz pomogą z chorobami o których Europa zapomniała ...

 • martwy.kirylow

  Oceniono 87 razy 77

  Matka, która będąc fizjoterapeutką, praktykuje homeopatię... i wszystko jasne.
  Niesamowite dla mnie jest, to że tak wielu ludzi całkowicie odrzuca opinie poparte wiedzą medyczną i wieloletnim doświadczeniem lekarskim, a przyjmuje za pewnik każdą bzdurę przysłaną mailem przez filozofa wschodu z rozległą wiedzą z zakresu homeopatii i z wieloletnim doświadczeniem z wróżeniia z fusów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX