Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania

Tomasz Lis

Tomasz Lis (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

Tomasz Lis przekonuje w najnowszym "Newsweeku", że "fantastyczna" kampania Andrzeja Dudy była w istocie niczym innym jak "miesiącami obrzucania Bronisława Komorowskiego wszelkimi możliwymi obelgami". Była to wręcz "najbardziej zmasowana operacja zniesławiania i demolowania czyjegoś wizerunku".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Co więcej, zdaniem publicysty Komorowski mógłby nie przegrać wyborów, gdyby nie agresywne działania oponentów w internecie. Lis pisze o hejterskiej koalicji, która zatopiła okręt z Komorowskim na pokładzie, a wcześniej oczerniała choćby Macieja i Jerzego Stuhrów za ich filmy czy Krystynę Jandę za obawy względem PiS. Koalicję tę tworzą portal wPolityce.pl, "pozornie apolityczny pudelek" i "expressowy superbrukowiec".

Internetem rządzą obciachowi politycy?

Lis ubolewa, że opinie zaczerpnięte z sieci traktowane są w swej masie jako obiektywne i nie ma od nich apelacji. Zwraca też uwagę, że wiele z tych opinii wcale nie jest spontanicznych i oddolnych, ale są kreowane i roznoszone po sieci. "W efekcie okazuje się, że obciachowy jest Komorowski, a bełkoczący bez ładu i składu Kukiz albo składający kuriozalne obietnice Duda są nieobciachowi" - wskazuje publicysta.

Lis pisze też o paradoksie polskiej polityki, który polega na tym, że im bardziej obciachowa jest partia, tym bardziej "fantastyczna" okazuje się jej internetowa emanacja. "Sądząc po efektywności owej operacji, Polska przestałaby być obciachowa, gdyby tylko pełnię władzy przejęli Kaczyński, Kukiz i Korwin, bo właśnie ich ugrupowania są w internecie najsprawniejsze" - zauważa.

Cały felieton w najnowszym "Newsweeku" >>>

O tym samym mówiław Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.Zobacz także
 • Andrzej Duda na myjni samochodowej Duda z agentami BOR pojechał na myjnię. Ale samochód umył sam
 • Janina Paradowska w TOK FM "Patrzę na dream team prezydenta Dudy. To są ludzie, którzy wierzą w smoleńską mgłę i zamach"
 • Jerzy Baczyński gościem TOK FM Baczyński: Komorowski już przegrał debatę telewizyjną. Jego sztab odpuścił internet, a to on tworzy narrację
Komentarze (171)
Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania
Zaloguj się
 • ninapati

  Oceniono 1 raz 1

  to nie zniesławienie i nie hejterzy tylko takie osoby i babcie jak ja 63 lata odpowiedziały na niesympatycznego mysliwecka aroganckiego....

 • Wiesław Dębski

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Tomaszu.Większość Polaków to Populiści.Nie edukowani przez media robią to co robią.Wierzą w gruszki na wierzbie.Głównym wrogiem w kampanii wyborczej Prezydenta Komorowskiego była jego partia.Prezydent nie miał wsparcia politycznego swojej partii.A ponadto Prezydent był tak zadufany w sobie,że niewiele zrobił aby pozostać w urzędzie.

 • dryl1

  Oceniono 4 razy 4

  Antysemita Lis właściciel super krótkich nóżek powinien po swoich wyczynach w czasie kampanii raczej milczeć. Jak długo jeszcze będzie jeszcze chapał kasę w TVP bądź co bądź publicznej?

 • dryl1

  Oceniono 4 razy 4

  Spał chłopina 5 lat to i przegrał. A teraz chce ciąć komara w senacie. Trochę śmieszny ten Bronek.

 • michalina1213

  Oceniono 2 razy 2

  Lis to już ma teorie rodem z Tworek, chyba że on już tam siedzi ?

 • all-bundy

  Oceniono 1 raz 1

  kto mieczem wojuje ten od miecza ginie

 • all-bundy

  Oceniono 1 raz 1

  kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie

 • udi.neze

  Oceniono 2 razy 2

  i ty panie lis piszesz o hejcie????? ty??????? sam jestes jednym wielkim szczuciem, pajacu.

 • asxc

  0

  kupujcie taniej nie będzie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje