Nastolatka zmarła podczas międzynarodowej gali wrestlingu w Głuchołazach

W środę w nyskim szpitalu, wskutek obrażeń odniesionych podczas pokazu, zmarła 16-letnia zawodniczka z Wrocławia. Gala Champions War odbywała się w zeszłą niedzielę w Głuchołazach. Uczestniczyło w niej około 100 zawodników, w tym goście z Niemiec i Szkocji. To był debiut nastolatki na ringu.
Tragiczne wydarzenia potwierdza policja. - Toczy się postępowanie w tej sprawie z udziałem policji i prokuratury z Prudnika - poinformował podisp. Jarosław Dryszcz z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Opolu. Śledczy zostali poinformowani o zgodnie dziewczyny w środę.

Niedzielna gala wrestlingu Champions War nie była pierwszą, jaka odbywała się w Głuchołazach, ale pierwszą z takim rozmachem. Organizatorem była wrocławska grupa miłośników tej dyscypliny sportu Maniac Zone Wrestling.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, udział w zawodach wzięło około 100 uczestników, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, nie wszyscy byli pełnoletni, ale wszyscy poniżej 18. roku życia mieli odpowiednie upoważnienia rodziców.

Wśród uczestników gali była właśnie m.in. 16-letnia początkująca wrestlerka z Wrocławia, dla której był to debiut w tego typu zawodach. Gala wystartowała o godz. 18.30, a do tragedii doszło około godz. 20, na dwie walki przed końcem imprezy. - Wiele wskazuje, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zawodnicy byli do siebie pozytywnie nastawieni - słyszymy od naszego rozmówcy z branży, który dodaje, że wrestling nie jest sztuką walki, a jedynie pokazem, odmianą show i aktorstwa.

Przeciwniczką wrocławianki była inna dziewczyna. Około godz. 20.15 nieprzytomną zawodniczkę zabrała karetka pogotowia. Trafiła do szpitala w Nysie. Gdzie w środę nastąpił zgon.

Dwa dni przed śmiercią 16-latki organizator gali opublikowali na swoim profilu facebookowym specjalne oświadczenie: "Gala została przerwana tuż przed main eventem z powodu urazu jednej z zawodniczek. Nie posiadamy jeszcze potwierdzonych informacji odnośnie stanu zdrowia zawodniczki. Prosimy o wyrozumiałość i poszanowanie dla tego rodzaju zdarzeń" - napisał.

Dziś nie udało się nam z nim skontaktować. Na stronie internetowej ani na FB nie zamieszczono też żadnej informacji o śmierci zawodniczki.

Więcej o:
Komentarze (101)
Nastolatka zmarła podczas międzynarodowej gali wrestlingu w Głuchołazach
Zaloguj się
 • wuk4

  0

  co to jest "wrestling"???

 • rozsadek5

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego nie ma obowiązkowych badań?

 • nilpferd13

  0

  """"....Śledczy zostali poinformowani o zgodnie dziewczyny w środę....."""""
  o ZGODNIE poinformali...
  I kolejna perełka, a właściwie PERŁA:
  """"....Trafiła do szpitala w Nysie. Gdzie w środę nastąpił zgon......""""
  GDZIE w środę nastąpił zgon....
  Kto tak zaczyna zdanie????
  Anonimowy pisarzu gazetowy o pseudonimie "al"!! Zajmij się sprzedażą pietruszki, albo pakowaniem kartofli do worków...
  Do niczego innego się nie nadajesz...
  A gazeta ciągle pyta, czy cenimy dobre dziennikarstwo...

 • 1pytanie

  0

  "Dwa dni przed śmiercią 16-latki organizator gali opublikowali na swoim profilu facebookowym specjalne oświadczenie: "Gala została przerwana tuż przed main eventem z powodu urazu jednej z zawodniczek..." CZYLI CO ? Organizatorzy wiedzieli, że za dwa dni będzie wypadek....... ??

 • Wojtek Bochnak

  Oceniono 2 razy 0

  Tak kończą idioci i idiotki. Tylko zakompleksiony bałwan ima się takich idiotyzmów.
  Psycholodzy i psychiatrzy, na co czekacie ?

 • HallunX

  Oceniono 4 razy 2

  Drodzy readers Wyborcza Newspaper. As you all wiecie, dla niektórych Polish język może być nieco difficult. Wybaczcie mu gdyż moron nie wie co doing. Chociaż prawdę mówiąc to with pleasure, strzelił bym mu w ryj z liścia.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  1) Podzielam opinie Kamila Gieroba nizej - od "udawanego" ciosu czy chwytu nikt jeszcze nie umarl.
  2) Mloda musiala odniesc niewykryte w szpitalu obrazenia wewnetrzne - jakis niewykryty krwotok. Szpital zlekcewazyl dagnoze, moze przez to wmawianie mu tego "udawania", moze z przekonania, ze w tak mlodym wieku sie nie umiera I ze mloda sie wylize, moze z braku sprzetu diagnotycznego, jak roznego typu skanery etc.
  3) Niestety, dziewczyna nie udaje, ze umarla

 • Kamil Gieroba

  Oceniono 4 razy -2

  Po pierwsze nie 100 uczestników, a ponad 100 widzów było na trybunach.
  Po drugie nie w trakcie gali, a w szpitalu, gdy została wywieziona prosto z eventu, który został przerwany.
  Po trzecie każdy kto napisze, że wrestling jest "udawany", albo, że to nie jest uprawiany sport to niech najpierw pomyśli. Gdyby to nie był uprawiany sport to ona nie umarłaby od "udawanego ciosu".

 • ivrp

  Oceniono 2 razy 2

  Organizator p[oprosił o "poszanowanie dla tego rodzaju zdarzeń" , a redaktor przyklęknął ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX